Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje SILTEC na Crime Lab prezentował rozwiązania TETRA

SILTEC na Crime Lab prezentował rozwiązania TETRA

W dniach 12–14 marca br. odbywały się w Warszawie Międzynarodowe Targi Crime Lab i Euro Lab. Uczestniczyło w nich 178 wystawców z Polski i zagranicy. Targom Crime Lab towarzyszyła II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod nazwą „Miejsce Zdarzenia”, organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne.

Jedynym wśród wystawców reprezentantem branży radiokomunikacyjnej była firma SILTEC Sp. z o.o., która pokazała urządzenia radiowe pracujące w systemie TETRA, a także urządzenia biometryczne oraz przyrządy do wykrywania materiałów wybuchowych i narkotyków.

SILTEC był głównym partnerem konferencji „Miejsce Zdarzenia” i przedstawił w jej ramach referat pt. „Cyfrowe dowody rzeczowe – zbieranie i zabezpieczanie zdjęć cyfrowych przy pomocy radiotelefonów TETRA”. Prezentację prowadził przedstawiciel firmy MOTOROLA z Centrum Oprogramowania w Krakowie. Jej przedmiotem był radiotelefon MTP6750, którego funkcjonalność może być niezwykle przydatna w pracy Policji, szczególnie w prowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia.

Siltec-targi-Crime-Lab-2014

Przenośny radiotelefon MTP6750 jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli oraz rozwiązanie do zarządzania obrazami Photograph and Intelligence Communications System (PICS). PICS umożliwia zarządzanie zdjęciami zrobionymi za pomocą MTP6750, pozwala je uwierzytelniać  i udostępniać w istniejących procesach organizacji bezpieczeństwa publicznego. Daje to możliwość weryfikowania zdjęć na dowolnym etapie i zmniejsza prawdopodobieństwo, że dowody zostaną odrzucone w postępowaniu sądowym.

Szczegóły w prezentacji pt.: Marcin-Szydelko-Motorola-Solutions-Crime-Scene-2014-PL.pdf

 

Źródło: http://siltec.pl

 

Siltec Sp. z o.o.SILTEC Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1982 roku. Firma dostarcza klientom w kraju i za granicą niezawodne, cieszące się zaufaniem produkty i usługi: wyposażenie służące do ochrony informacji niejawnych i wrażliwych, agregaty prądotwórcze małej i dużej mocy oraz rozwiązania specjalne (w tym również systemy łączności radiowej) dla resortów mundurowych i instytucji centralnych państwa. Spółka zatrudnia obecnie około 120 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń