Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje SILTEC na Crime Lab prezentował rozwiązania TETRA

SILTEC na Crime Lab prezentował rozwiązania TETRA

W dniach 12–14 marca br. odbywały się w Warszawie Międzynarodowe Targi Crime Lab i Euro Lab. Uczestniczyło w nich 178 wystawców z Polski i zagranicy. Targom Crime Lab towarzyszyła II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod nazwą „Miejsce Zdarzenia”, organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne.

Jedynym wśród wystawców reprezentantem branży radiokomunikacyjnej była firma SILTEC Sp. z o.o., która pokazała urządzenia radiowe pracujące w systemie TETRA, a także urządzenia biometryczne oraz przyrządy do wykrywania materiałów wybuchowych i narkotyków.

SILTEC był głównym partnerem konferencji „Miejsce Zdarzenia” i przedstawił w jej ramach referat pt. „Cyfrowe dowody rzeczowe – zbieranie i zabezpieczanie zdjęć cyfrowych przy pomocy radiotelefonów TETRA”. Prezentację prowadził przedstawiciel firmy MOTOROLA z Centrum Oprogramowania w Krakowie. Jej przedmiotem był radiotelefon MTP6750, którego funkcjonalność może być niezwykle przydatna w pracy Policji, szczególnie w prowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia.

Siltec-targi-Crime-Lab-2014

Przenośny radiotelefon MTP6750 jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli oraz rozwiązanie do zarządzania obrazami Photograph and Intelligence Communications System (PICS). PICS umożliwia zarządzanie zdjęciami zrobionymi za pomocą MTP6750, pozwala je uwierzytelniać  i udostępniać w istniejących procesach organizacji bezpieczeństwa publicznego. Daje to możliwość weryfikowania zdjęć na dowolnym etapie i zmniejsza prawdopodobieństwo, że dowody zostaną odrzucone w postępowaniu sądowym.

Szczegóły w prezentacji pt.: Marcin-Szydelko-Motorola-Solutions-Crime-Scene-2014-PL.pdf

 

Źródło: http://siltec.pl

 

Siltec Sp. z o.o.SILTEC Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1982 roku. Firma dostarcza klientom w kraju i za granicą niezawodne, cieszące się zaufaniem produkty i usługi: wyposażenie służące do ochrony informacji niejawnych i wrażliwych, agregaty prądotwórcze małej i dużej mocy oraz rozwiązania specjalne (w tym również systemy łączności radiowej) dla resortów mundurowych i instytucji centralnych państwa. Spółka zatrudnia obecnie około 120 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń