Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje SILTEC na Crime Lab prezentował rozwiązania TETRA

SILTEC na Crime Lab prezentował rozwiązania TETRA

W dniach 12–14 marca br. odbywały się w Warszawie Międzynarodowe Targi Crime Lab i Euro Lab. Uczestniczyło w nich 178 wystawców z Polski i zagranicy. Targom Crime Lab towarzyszyła II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod nazwą „Miejsce Zdarzenia”, organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury oraz Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne.

Jedynym wśród wystawców reprezentantem branży radiokomunikacyjnej była firma SILTEC Sp. z o.o., która pokazała urządzenia radiowe pracujące w systemie TETRA, a także urządzenia biometryczne oraz przyrządy do wykrywania materiałów wybuchowych i narkotyków.

SILTEC był głównym partnerem konferencji „Miejsce Zdarzenia” i przedstawił w jej ramach referat pt. „Cyfrowe dowody rzeczowe – zbieranie i zabezpieczanie zdjęć cyfrowych przy pomocy radiotelefonów TETRA”. Prezentację prowadził przedstawiciel firmy MOTOROLA z Centrum Oprogramowania w Krakowie. Jej przedmiotem był radiotelefon MTP6750, którego funkcjonalność może być niezwykle przydatna w pracy Policji, szczególnie w prowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia.

Siltec-targi-Crime-Lab-2014

Przenośny radiotelefon MTP6750 jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli oraz rozwiązanie do zarządzania obrazami Photograph and Intelligence Communications System (PICS). PICS umożliwia zarządzanie zdjęciami zrobionymi za pomocą MTP6750, pozwala je uwierzytelniać  i udostępniać w istniejących procesach organizacji bezpieczeństwa publicznego. Daje to możliwość weryfikowania zdjęć na dowolnym etapie i zmniejsza prawdopodobieństwo, że dowody zostaną odrzucone w postępowaniu sądowym.

Szczegóły w prezentacji pt.: Marcin-Szydelko-Motorola-Solutions-Crime-Scene-2014-PL.pdf

 

Źródło: http://siltec.pl

 

Siltec Sp. z o.o.SILTEC Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1982 roku. Firma dostarcza klientom w kraju i za granicą niezawodne, cieszące się zaufaniem produkty i usługi: wyposażenie służące do ochrony informacji niejawnych i wrażliwych, agregaty prądotwórcze małej i dużej mocy oraz rozwiązania specjalne (w tym również systemy łączności radiowej) dla resortów mundurowych i instytucji centralnych państwa. Spółka zatrudnia obecnie około 120 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń