Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Siemens wyposaży linię kolejową w Mozambiku w system TETRA

Siemens wyposaży linię kolejową w Mozambiku w system TETRA

Firma Siemens otrzymała od przedsiębiorstwa Corredor Logístico Integrado de Nacala (CLN) warty 70 mln euro kontrakt na dostarczenie systemu sygnalizacji i sterowania dla 912-kilometrowej towarowej linii kolejowej w Mozambiku. Tą linią, która zostanie uruchomiona w 2015 roku, będzie transportowany urobek z kopalni węgla Moatize w pobliżu miejscowości Tete, przy granicy z Malawi, do stacji przeładunkowej na wybrzeżu.

W ramach tego kontraktu Siemens dostarczy system typu PTC (Positive Train Control) — Train Sentinel oraz systemy: monitorowania integralności pociągów, kontrolujący (SSI) typu Westrace, telekomunikacyjny oparty o łącza mikrofalowe i system TETRA, przy pomocy którego będzie realizowana transmisja danych.

Dział niskich i średnich napięć firmy Siemens dostarczy i zainstaluje rozwiązania dystrybucji energii dla nowego portu głębokomorskiego w Nacala-a-Velha. Ponadto, Siemens będzie odpowiedzialny za wyposażenie centrum sterowania w Nacala oraz utrzymanie sprzętu sygnalizacyjnego przez rok.

Kevin Riddett, dyrektor generalny Siemens Rail Automation, powiedział: “Nasze rozwiązania dla przemysłu wydobywczego zwiększają bezpieczeństwo, pojemność i solidność transportów węgla u naszych klientów i zapewnią ekonomiczne korzyści dla CLN.”

CLN to przedsiębiorstwo joint venture utworzone przez brazylijską firmę wydobywczą Vale i rządowe przedsiębiorstwo kolejowe z Mozambiku, Caminhos de Ferro de Moçambique.

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń