Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura wspiera ochronę samotnego pracownika

Sepura wspiera ochronę samotnego pracownika

Sepura-wspiera-ochrone-samotnego-pracownika-small.jpgAby pokonać ograniczenia jakie stwarza wielki kompleks przemysłowy i zapewnić szybką reakcję w nagłych wypadkach, firma Snecma Propulsion Solide zakupiła ręczne radiotelefony TETRA – Sepura STP8000 z funkcją Man-Down, która aktywuje alarm jeżeli radiotelefon pozostaje w pozycji horyzontalnej przez zaprogramowany czas.

 

Firma Snecma Propulsion Solide, należąca do grupy SAFRAN, jest największym na świecie projektantem i producentem silników na paliwo stałe do pocisków rakietowych i rakiet kosmicznych. W ogromnym kampusie w Haillen we Francji pracuje około 1200 ludzi. Prowadzi się tam zarówno badania, jak i produkcję. Jest również wiele budynków pełniących funkcje biurowe, stanowiących barierę dla zapewnienia łączności w pewnych częściach kompleksu.

Nowe wdrożenie systemu TETRA w tym zakładzie jest efektem współpracy Sepury z jej francuskim partnerem Sysoco. Terminale TETRA Sepury zostały zintegrowane z systemem DIGIProtect firmy Sysoco, aby umożliwić zarządzanie i śledzenie w czasie rzeczywistym terminali TETRA wykorzystywanych przez Snecmę. Wewnątrz budynków odbywa się to poprzez system przekaźników tzw. beaconów, a na zewnątrz przy pomocy odbiorników GPS wbudowanych w radiotelefony.

Jedną z możliwości, jakie daje funkcja Man-Down w STP8000 są połączenia alarmowe dla samotnych pracowników. Dzięki technologii wykrywającej ruch alarm może być automatycznie uruchamiany w momencie, gdy urządzenie wykryje utratę pozycji pionowej lub brak ruchu. System DIGIProtect przydziela wyższy priorytet takim połączeniom, a współdziałające z nim przekaźniki rozmieszczone w odpowiednich miejscach wewnątrz budynków sprawnie lokalizują terminal, z którego nadano sygnał alarmowy. Każdy przekaźnik obejmuje swoim zasięgiem pewien sektor. Oprogramowanie w centrum kontroli prezentuje na ekranie wizualizację całego obszaru zakładu i niezwłocznie określa pozycję osoba potrzebująca pomocy. W nagłych wypadkach taka informacja oszczędza cenny czas i potencjalnie może ocalić komuś życie.

„Oprogramowanie dyspozytorskie ma bardzo przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika. Można z łatwością zaimportować plany zarówno obszarów zewnętrznych, jak i budynków oraz jest proste w konfiguracji. Szczególnie dotyczy to ustalania i korygowania dyżurów dla pracowników ochrony”, wyjaśnił Martial Nancy, Software Manager w Sysoco.

„Jednym z priorytetów w działalności firmy Snecma jest kontrola nad zagrożeniami w miejscu pracy”, powiedział Pierre Letta, szef ds. marketingu w Sysoco. „Pracownicy mogą się teraz zajmować codziennymi sprawami z całkowitą pewnością, że nigdy nie będą pozbawieni łączności. Samotni pracownicy mają zapewniony bezpośredni kontakt z centralą.”

„Poza krytycznie ważną pomocą, jaką dają usługi ratunkowe poprzez lokalizowanie w czasie rzeczywistym przy pomocy lokalnego systemu TETRA, wytrzymałe radiotelefony ułatwiają wykonywanie codziennych czynności,” powiedział Simao Rocha, menedżer ds. rozwoju Sepury. „Ponadprzeciętna jakość dźwięku w radiotelefonach Sepura STP8000 pozwala pracownikom porozumiewać się niezależnie od szumu otoczenia, a system DIGIProtect daje samotnym pracownikom poczucie bezpieczeństwa.”

Źródło: http://sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń