Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura poprawia bezpieczeństwo pracowników we francuskich tunelach drogowych

Sepura poprawia bezpieczeństwo pracowników we francuskich tunelach drogowych

Firma Sepura, wraz ze swoim francuskim partnerem Sysoco, wdrożyła rozwiązanie, które pozwoli poprawić poziom bezpieczeństwa pracowników w tunelach drogowych otaczających miasto Lyon.

view-lyons-tunnels-small.jpgRadiotelefony TETRA firmy Sepura będą nierozerwalną częścią rozwiązania komunikacyjnego, które zostanie uruchomione w tunelach Croix Rousse, Fourvière, Vivier Merle i Brotteaux Servient.

Infrastruktura TETRA zostanie zainstalowana przez przedsiębiorstwo SYTRAL, drugie co do wielkości przedsiębiorstwo transportu publicznego we Francji od roku 2007.

Nowe rozwiązanie komunikacyjne ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo odizolowanych pracowników, którzy wykonują swoje zadania w tunelach. System zaoferuje każdemu użytkownikowi szeroką gamę funkcji alarmowych i geolokalizacyjnych. W przypadku incydentu przełożeni natychmiast będą poinformowani i będą mogli podjąć stosowne działania. W każdym tunelu infrastruktura TETRA i radiotelefony Sepura zapewnią łączność zarówno na drodze jak i w szybach wentylacyjnych oraz w pomieszczeniach technicznych. Personel będzie korzystał z przenośnych radiotelefonów Sepura STP8000. Urządzenia te, gotowe do pracy w trudnych warunkach, są odporne na wilgoć i na pył, a ich zwiększona moc (1,8W) poprawia zasięg i gwarantuje niezawodną łączność. Radiotelefony z serii STP wyposażone są w moduł GPS i posiadają funkcję man-down. Wysoka jakość dźwięku, którą oferują sprawia, że nawet w hałaśliwym środowisku komunikaty pozostają czytelne.

W skład proponowanego rozwiązania wchodzi również system DIGIProtect firmy Sysoco. Jest to narzędzie dodatkowo zwiększające poziom bezpieczeństwa odizolowanych pracowników. DIGIProtect pozwala na zarządzanie w czasie rzeczywistym flotą terminali TETRA obsługujących funkcje man-down i lokalizowanie użytkowników za pośrednictwem technologii GPS (na zewnątrz) i specjalnych radiolatarni (wewnątrz).

Region Grand Lyon posiada 13 tuneli drogowych. Ich długość waha się od 310 do 3730 metrów (w sumie 12,5 km). Każdego dnia przez tunele te przejeżdża od 45 do 120 tysięcy pojazdów. Grand Lyon wykorzystuje ponadto system stałego nadzoru, który pozwala na wyłapanie każdego incydentu i na szybkie wysłanie ekip ratunkowych.

Źródło: http://www.sepura.com/

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma:

SRS Polska. http://srspolska.pl/

ul. 3 Maja 54
81-850 Sopot

SRS_Polska_logo_small

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń