Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Bezpieczeństwo obsługi lotniska Lyon – Saint Exupery zapewnią terminale Sepura.

Bezpieczeństwo obsługi lotniska Lyon – Saint Exupery zapewnią terminale Sepura.

Francuskie lotnisko w Lyonie, w ramach wymiany analogowej sieci łączności i instalacji nowego systemu łączności cyfrowej, wybrało terminale radiowe TETRA firmy Sepura. Obok łączności fonią i transmisji danych dla obsługi operacyjnej i ochrony, nowa sieć TETRA zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa pracy wszystkich użytkowników, dzięki możliwości zlokalizowania w czasie rzeczywistym każdego pracującego w sieci terminala radiowego.

 

Sepura-dla-lotniska-lyonsaint-exupery

Bezpieczeństwo pracowników jest podstawowym wymogiem w przypadku lotniska, które musi spełniać w tym względzie najwyższe standardy na wszystkich obszarach działalności, w tym również objętych ochroną terenów parkingowych.

 

Rozwiązanie będące połączeniem terminali ręcznych Sepura STP8000 z systemem TETRA SYSOCO DIGICompact i DIGIProtect zapewniło doskonały system zewnętrznej i wewnętrznej lokalizacji, obserwacji w czasie rzeczywistym ruchów pracowników ochrony lotniska, podnosząc poziom ich bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu czujnika braku ruchu (funkcja „man-down”).

„Od serwisów sprzątających po obsługę naziemną, łączność jest czynnikiem krytycznym” potwierdził Dyrektor SYSOCO Pierre Letta. „Wielu pracowników Lyon-Saint Exupery Airport pracuje w niebezpiecznych i szczególnie istotnych dla funkcjonowania lotniska miejscach, a centrum dyspozytorskie musi mieć możliwość kontroli każdego ich ruchu, aby w razie konieczności udzielić natychmiastowej pomocy i prowadzić działania koordynujące.”

Obsługa techniczna lotniska wybrała terminale ręczne Sepura serii STP8000 ze względu na doskonałą jakość audio – zapewniającą łączność niezależnie od hałasu otoczenia – i ich trwałą konstrukcję. Dodatkowo, terminal radiowy wyposażony jest w ważne funkcje podnoszące bezpieczeństwo użytkownika, typu: pozycjonowanie GPS, przycisk alarmowy oraz sensor ruchu wykorzystany w czujniku man-down, generujący automatyczny alert zagrożenia. Część terminali STP8000 używanych będzie z DIGIBox, specjalnym urządzeniem skonstruowanym przez SYSOCO zawierającym dodatkowy moduł lokalizacji do monitoringu wewnętrznego. 


Lotnisko Lyon-Saint Exupery, Sepura-dla-lotniska-lyonsaint-exupery-2zlokalizowane 25 kilometrów na wschód od Lyonu, zajmuje obszar 2000 hektarów i obsługuje około 8 milionów pasażerów rocznie. Terminale radiowe STP8000 zostaną rozlokowane na obszarze całego lotniska, zapewniając bezawaryjną obsługę działów obsługi bagażowej, technicznej, służb przeciwpożarowych i ratunkowych oraz ochrony obiektu.

Możliwość lokalizacji każdego terminala radiowego TETRA, jaki jest w użyciu, zapewni usprawnienie zarządzania lotniskiem, podniesienie poziomu bezpieczeństwa jego pracowników oraz umożliwi lokalizację pojazdów obsługi lotniska – gdzie zainstalowane zostały radiotelefony przewoźne – oraz personelu wyposażonego w terminale ręczne. Dla zapewnienie dokładnej lokalizacji wewnątrz budynku, ponad 150 czujników radiowych zostało rozlokowanych na całym obszarze zabudowań lotniska.

O terminalu TETRA Sepura STP8000

Najnowszy terminal TETRA w ofercie Sepura to ręczny radiotelefon o doskonałych parametrach i wytrzymałej konstrukcji, z możliwością zaczepienia na pasku użytkownika; na tyle lekki i kompaktowy, aby mógł być noszony również na kamizelce. Terminal STP8000 został zaprojektowany tak, aby bezawaryjnie funkcjonować w najbardziej wymagających środowiskach pracy, wyznaczając nową jakość urządzeń systemu TETRA.

Sepura-TETRA-STP8000-smallKONSTRUKCJA
Spełniając wymogi klasy IP55, z wewnętrznym metalowym chassis i utwardzoną plastikową obudową, STP8000 został zaprojektowany do pracy w najbardziej wymagających środowiskach.

DOSKONAŁE PARAMETRY
Poziom mocy RF może być stopniowo zwiększana do 1.8W w trybach pracy TMO, DMO i praca z przemiennikiem, umożliwiając bezawaryjną łączność w każdej sytuacji i rozszerzając znacznie zasięg w porównaniu z dotychczasowymi radiami przenośnymi. Duży głośnik, umieszczony w ręcznych terminalach TETRA pod panelem frontowym zapewnia doskonałą jakość audio i słyszalność tonów alarmowych, nawet w najbardziej
hałaśliwym otoczeniu.

OPCJE WYPOSAŻENIA
– GPS
– Bluetooth
– Karta Micro SD

Pobierz ulotkę w języku polskim:  pdf-icon_small STP8000_ulotka polska.pdf

Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA W Polsce jest firma SRS Polska.

 

SRS_Polska_logo_small

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl
http://srspolska.pl/

SEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Bliższe informacje www.sepura.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń