Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Austriacy szkolą się z obsługi mobilnej stacji bazowej TETRA

Austriacy szkolą się z obsługi mobilnej stacji bazowej TETRA

 

W maju tego roku, w zachodniej Austrii, w wyniku intensywnych opadów deszczu i gradu doszło do lokalnych podtopień. Osuwiska błota i skał zniszczyły wiele domów w mieście  Salzburg (zachodni Tyrol), które została pozbawiona prądu. Zniszczeniu uległa też infrastruktura telekomunikacyjna.

W wyniku tego zdarzenia przedstawiciele wojska, straży pożarnej, ratownictwa, lokalnych władz oraz sztabu kryzysowego postanowiły przeprowadzić wspólne warsztaty i ćwiczenia, po to by jeszcze sprawniej reagować na tego typu zagrożenia w przyszłości. Ćwiczenia odbyły się 21 października w koszarach wojskowych  w mieście Pangau i miały na celu sprawdzenie przydatności i skuteczności mobilnej stacji TETRA w sytuacjach zagrożenia mienia i życia ludzkiego oraz koordynację działań wszystkich służb biorących udział w akcji ratowniczej.

 

Całość została poprzedzona wstępem teoretycznym, gdzie zapoznano słuchaczy ze standardem TETRA oraz jego zastosowaniem na potrzeby służb cywilno-wojskowych. Uczestnikom przedstawiono scenariusz testów oraz plany organizacji łączności z podziałem na grupy i floty. Zaprezentowano niewielką gabarytowo i wagowo kompletną stację bazową TETRA, która odznaczał się dużo łatwościa w montażu i był przygotowany do natychmiastowego działania na zasadzie Plug & Play. Poniżej fotorelacja z tych warsztatów.

Przypominamy, iż  MON również posiada na swoim wyposażeniu mobilne stacje TETRA, które stały się np. podstawowym środkiem łączności dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku w 2002 roku o czym pisaliśmy w artykule pt.: 10 lat TETRY w Polsce !

 

GALERIA ZDJĘĆ

2_1
2_2
Instalacja mobilnej stacji bazowej TETRA
4
6
6
7_2
8

 

źródło: tetron.at

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń