Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Austriacy szkolą się z obsługi mobilnej stacji bazowej TETRA

Austriacy szkolą się z obsługi mobilnej stacji bazowej TETRA

 

W maju tego roku, w zachodniej Austrii, w wyniku intensywnych opadów deszczu i gradu doszło do lokalnych podtopień. Osuwiska błota i skał zniszczyły wiele domów w mieście  Salzburg (zachodni Tyrol), które została pozbawiona prądu. Zniszczeniu uległa też infrastruktura telekomunikacyjna.

W wyniku tego zdarzenia przedstawiciele wojska, straży pożarnej, ratownictwa, lokalnych władz oraz sztabu kryzysowego postanowiły przeprowadzić wspólne warsztaty i ćwiczenia, po to by jeszcze sprawniej reagować na tego typu zagrożenia w przyszłości. Ćwiczenia odbyły się 21 października w koszarach wojskowych  w mieście Pangau i miały na celu sprawdzenie przydatności i skuteczności mobilnej stacji TETRA w sytuacjach zagrożenia mienia i życia ludzkiego oraz koordynację działań wszystkich służb biorących udział w akcji ratowniczej.

 

Całość została poprzedzona wstępem teoretycznym, gdzie zapoznano słuchaczy ze standardem TETRA oraz jego zastosowaniem na potrzeby służb cywilno-wojskowych. Uczestnikom przedstawiono scenariusz testów oraz plany organizacji łączności z podziałem na grupy i floty. Zaprezentowano niewielką gabarytowo i wagowo kompletną stację bazową TETRA, która odznaczał się dużo łatwościa w montażu i był przygotowany do natychmiastowego działania na zasadzie Plug & Play. Poniżej fotorelacja z tych warsztatów.

Przypominamy, iż  MON również posiada na swoim wyposażeniu mobilne stacje TETRA, które stały się np. podstawowym środkiem łączności dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku w 2002 roku o czym pisaliśmy w artykule pt.: 10 lat TETRY w Polsce !

 

GALERIA ZDJĘĆ

2_1
2_2
Instalacja mobilnej stacji bazowej TETRA
4
6
6
7_2
8

 

źródło: tetron.at

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń