Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Opracowanie projektu sprzętowego stacji bazowej TETRA - praca inżynierska.

Opracowanie projektu sprzętowego stacji bazowej TETRA – praca inżynierska.

 

„Rozpowszechnianie się systemu TETRA, szczególnie w okresie, kiedy Polska nie posiada ujednoliconej infrastruktury łączności służb szybkiego reagowania i ratownictwa powodują, iż standard ten ma dużą szansę podbicia polskiego rynku radiokomunikacyjnego. Duży wpływ na to maja również wymogi bezpieczeństwa stawiane Polsce przed Euro 2012. Tak duże zainteresowanie tym systemem przyczynia się do celowości przeprowadzenia szczegółowej analizy jego konstrukcji oraz wymagań zawartych w standardzie.” – czytamy we wstępie pracy inżynierskiej autorstwa Jakuba Stalimirskiego pt: „Opracowanie projektu sprzętowego stacji bazowej TETRA”.


Praca powstała w 2010 roku na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Opiekunem pracy był dr inż. Sławomir Gajewski. Jak widać  prace dyplomowe o standardzie TETRA cieszą się sporym powodzeniem i są chętnie wybierane przez dyplomantów polskich uczelni. Autorowi dziękujemy za podesłanie dokumentu i w ten sposób powiększenie naszych zasobów. Czekamy na kolejne !

Ponadto we wnioskach czytamy:

System TETRA okazuje się być bardzo uniwersalnym rozwiązaniem dla sprawnej łączności. Duża elastyczność i modułowość systemu sprawia, iż może on być stosowany zarówno w skali globalnej, jak i stanowić bardzo interesujące rozwiązanie dla łączności wewnętrznej w instytucji prywatnych. Łatwość budowy i prostota w tworzeniu takiego systemu sprawia, iż bardzo ochoczo jest on przyjmowany tam, gdzie wymagana jest stała łączność, szybkość działania oraz bezpieczeństwo transmitowanych danych. Niebagatelną cechą jest również odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia wewnątrz sieci, dzięki czemu bardzo rzadko występuje utrata łączności.

System TETRA jest systemem cyfrowym. Dzięki temu jest on rozwijany i udoskonalany wraz z postępem cywilizacyjnym. Obecnie możemy już mówić o standardzie TETRA 2. Jest to dodatek do podstawowej wersji systemu omówionego w tej pracy, zwiększający zakres i rodzaj usług dostarczanych przez standard. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z faktu, iż tak naprawdę system TETRA cały czas się rozwija. Miniaturyzacja i wzrost wydajności procesorów i pamięci powoduje rozszerzanie się ofert producentów sprzętu. Powstają całe kompleksowe stacje bazowe, które wystarczy podłączyć do modułu antenowego.

W dobie dzisiejszego dostępu do sprzętu o najwyższej gwarantowanej jakości nie jest trudnością zaprojektowanie systemu, który będzie spełniał wymagania minimalne operatora. Dziś dużo trudniejsze jest zaprojektowanie systemu, który spełni oczekiwania wszystkich jego użytkowników, a ich najśmielsze nawet wymagania nie będą stanowiły żadnej bariery dla prawidłowego działania sieci.

Czytaj całość(PDF) – kliknij na obraz poniżej

Opracowanie_projektu_sprzetowego_stacji_bazowej_TETRA-Jakub_Stalimirski


Drugi odnośnik: pdf-icon_smallOpracowanie projektu sprzetowego stacji bazowej TETRA-Jakub Stalimirski.pdf

Skontaktuj się z autorem strony: stalmirski@gmail.com


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń