Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Artykuły "Szybka transmisja danych w systemie TETRA" - praca magisterska

„Szybka transmisja danych w systemie TETRA” – praca magisterska

Dzięki uprzejmości autora, portal tetraforum.pl udostępnia pracę magisterską pt: „SZYBKA TRANSMISJA DANYCH w SYSTEMIE TETRA” – autorstwa Pana Krzysztofa Czarneckiego. Poniżej streszczenie pracy. Zachęcamy do lektury tej bardzo ciekawej pozycji.

Streszczenie pracy

W pracy omówiono nowoczesna wersje systemu trankingowego TETRA pn. TEDS (ang. TETRA Enhanced Data Service), co w luźnym tłumaczeniu oznacza: ulepszona usługa transmisji danych w standardzie TETRA (ang. TErrestrial Trunked RAdio). Prace poswiecono głównie warstwie fizycznej systemu. Przedstawiono również rozwiązania nadajnika i odbiornika, przeznaczone do transmisji danych i zgodne ze standardem TETRA.

W rozdziale pierwszym rozważono model toru nadawczo-odbiorczego, budowe podstawowych pakietów oraz dostępne sposoby modulacji pojedynczej nosnej. Sprecyzowano także parametry dotyczące kodowania kanałowego oraz możliwe konfiguracje procesu transmisji danych.

Rozdział drugi jest w całosci poswiecony kodowaniu kanałowemu. W systemie TEDS transmisja danych jest zabezpieczona głównie przy pomocy turbokodu PCCC (ang. Parallel Concatenated Convolutional Code). W zaproponowanym rozwiazaniu dekodowanie zostało przeprowadzone z wykorzystaniem algorytmu SOVA (ang. Soft Output Viterbi Algorithm). W rozdziale tym dokładnie opisano budowe kodera i dekodera oraz szczegóły działania wspomnianego algorytmu SOVA.

W rozdziale trzecim uwage skupiono na modulacji wielotonowej FMT (ang. Filtered MultiTone). Rozwazany modulator i demodulator działaja w oparciu o technike Overlap–Add. W rozdziale tym przeprowadzono takze dokładna analize widmowa sygnału FMT, wygenerowanego przez zaimplementowany modulator.

W ostatnim rozdziale pracy pokazano sposób estymacji i korekcji charakterystyki czestotliwosciowej kanału radiokomunikacyjnego.Wprocesie tym wykorzystano symbole synchronizacyjne i pilotowe zawarte w transmitowanych pakietach. Ponadto przeprowadzono symulacje transmisji danych w łaczu „w góre” z wykorzystaniem modelu kanału radiokomunikacyjnego. Zastosowany model poza generowaniem adytywnego szumu o rozkładzie normalnym, symuluje takze zaniki sygnału w róznych srodowiskach propagacujnych (miejskie, górskie itp.).

Do niniejszej pracy dołaczono kody zródłowe modułów zaimplementowanego nadajnika i odbiornika.

Czytaj całość: pdf-icon_smallSZYBKA TRANSMISJA DANYCH w SYSTEMIE TETRA- Krzysztof Czarnecki.pdf

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń