Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze THALES dostarczy system Tetra dla kolei francuskich

THALES dostarczy system Tetra dla kolei francuskich

Thales zdobył kontrakt na budowę systemu Tetra dla kolei SNCF w regionie Île-de-France. Wykorzystując innowacyjną technologię DigiM@x firmy Thales, system ten zapewni SNCF skalowalną bezpieczną sieć obejmującą wszystkie stacje kolejowe i linie w obszarze Paryża do końca roku 2011. Kontrakt zawiera również ofertę kompleksowej obsługi włączając w to konserwację przez 8 lat z możliwością przedłużenia do 15 lat oraz szkolenie kadry SNCF.

Instalowana przez SNCF na wszystkich liniach w regionie Île-de-France (Paryż i okolice, zamieszkane przez 11,6 mln mieszkańców), sieć radiowa Tetra  umożliwia niezawodną i bezpieczną komunikację dla zespołów zajmujących się monitoringiem, bezpieczeństwem oraz ochroną. W jej skład wchodzi ponad 1 000 terminali Tetra, 203 radiowe stacje przekaźnikowe i 55 paryskich centrów zarządzania.

Rozwiązanie DigiM@x zaproponowane przez firmę Thales we współpracy z Exprimm (Grupa Bouygues)  zastąpi dotychczas eksploatowaną sieć TETRAPOL. DigiM@x posiada w pełni rozproszoną architekturę bazującą na technologii IP i ma wiele zalet, w szczególności łatwość w zarządzaniu systemem, większą odporność sieci i uproszczone tworzenie nowych usług (geolokacja, zastosowania dla poszczególnych segmentów działalności, itd.)

SNCF (Société Nationale des Chemins de Fer Français) to spółka należącą do rządu francuskiego, która jest głównym przewoźnikiem kolejowych we Francji. SNCF jest właścicielem superszybkiej kolei TGV. Zatrudnia około 160 tysięcy pracowników i osiąga obroty rzędu 25 mld euro/rocznie.

THALES zakwalifikowany do drugiego etapu przetargu na system Tetra w Polsce

W sierpniu 2010 roku Centrum Projektów Informatycznych MSWiA ogłosiło przetarg na „Zaprojektowanie, budowę i wdrożenie Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej”. Etap I obejmuje wybudowanie sieci radiowej w standardzie Tetra w sześciu aglomeracjach miejskich: Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz Warszawie. Sieć ta, na początku, ma posłużyć do obsługi i zapewnienia bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W następnych etapach sieć będzie rozbudowywana i pokryje obszar całego kraju.

Po pierwszym etapie przetargu, spośród ośmiu firm ubiegających się o zamówienie wyłoniono cztery, wśród których jest konsorcjum: Thales Communications France i Thales Polska. Dalsze procedury przetargowe są obecnie w toku.

Informacje o grupie Thales.

Odwiedź stronę korporacyjną http://thalesgroup.com/Działając w 50 krajach i zatrudniając 68 000 pracowników, Thales jest światowym liderem w systemach informacji o kluczowym znaczeniu dla obronności i bezpieczeństwa, lotnictwa oraz transportu. W oparciu o swoją wiedzę na temat najbardziej zaawansowanych technologii oraz zakrojonych na wielką skalę systemów oprogramowania Thales jest gotów podjąć wyzwania dotyczące bezpieczeństwa swoich klientów w coraz bardziej złożonym świecie. Dzięki zaangażowaniu 22 500 wysoko wykwalifikowanych naukowców i inżynierów Thales zdobył uznanie za zdolność tworzenia i wdrażania technologii cywilnych i wojskowych. Wykorzystując międzynarodową działalność, obejmującą cały łańcuch wartości od urządzeń po systemy i usługi, Thales odgrywa kluczową rolę w budowaniu bezpieczeństwa na świecie.

Thales w Polsce:
W Polsce Thales zatrudnia ponad 100 pracowników i jest zaangażowany we wdrażanie najnowszych technologii dla kolei, obronności i sektora finansowego.
W obszernym portfolio Thales znajdują się wszelkiego typu produkty i systemy potrzebne dla rozwijającej się polskiej gospodarki, m.in. systemy radarowe, oferowane dla biznesu cywilnego i obronnego, systemy transakcyjne dla bankowości, systemy zabezpieczeń elektronicznych dla różnych branż i wiele innych zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla wojska, branży lotniczej, transportu, telekomunikacji, czy też dla sektora publicznego.

Źródło: http://thalesgroup.com/

Thales Polska sp. z o.o.
Andrzej Głowiak
Tel: +48 61 88 64 408
andrzej.glowiak@thalesgroup.com

Dariusz Kamoda
Tel: +48 61 88 64 361
dariusz.kamoda@thalesgroup.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń