Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura liderem w duńskim pogotowiu ratunkowym

Sepura liderem w duńskim pogotowiu ratunkowym

W maju tego roku pięć duńskich jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za funkcjonowanie szpitali i ratownictwa medycznego  zaczęło korzystać z cyfrowej łączności TETRA przy użyciu radiotelefonów Sepura. Jest to cześć procesu migracji ze starego, analogowego systemu łączności do ogólnonarodowej, duńskiej sieci TETRA o nazwie „SINE”. Sepura, wraz ze swoim duńskim partnerem, Radiocom, świętuj swój 100% udział w rynku łączności cyfrowej TETRA dla służb medycznych w Dani.


dunskie-pogotowie-ratunkowe-small.jpg

Ponad 550 karetek pogotowia zostało wyposażonych w przenośne i przewoźne radiotelefony TETRA od Sepury umożliwiając w ten sposób niezawodną cyfrową łączność głosu i danych pomiędzy paramedykami  oraz z lokalnymi centrami zarządzania Command & Control w każdym z  pięciu duńskich regionów.

Rozwiązanie Sepury dla pogotowia ratunkowego dostarcza pewną komunikację służbom odpowiedzialnym za ratowanie życia na terenie Danii. Wydatnie skraca czas reakcji i pozwala na bardziej efektywne świadczenia usług poprzez połączenie łączności radiowej, krótkich wiadomości tekstowych, telefonii komórkowej i bezprzewodowej transmisji danych.

Radiotelefony Sepura umożliwiają niezakłóconą komunikację z krystalicznie czystym dźwiękiem, transmisję danych i komunikatów tekstowych jednocześnie, umożliwiając w ten sposób służbom pogotowia zwiększenie efektywności i szybszą reakcję w odpowiedzi na połączenia z numerami alarmowymi.

Głos i dane są dostarczane w sposób natychmiastowy i niezawodny, oszczędzając w ten sposób cenne sekundy przy odpowiadaniu na zgłoszenie alarmowe. Zalety systemy Sepury dla załóg karetek pogotowia i dyspozytorów umożliwiają dalszą poprawę usług świadczonych społeczeństwu.

Mikael Hansen, dyrektor zarządzający Radiocom, powiedział: „Władze duńskie wybrał rozwiązanie  Sepury jednomyślnie. Byli pod wrażeniem możliwości radiotelefonu-bramki Sepury, który dzięki swojej znakomitej mocy wyjściowej, będzie zapewniał załogom znacznie szersze możliwości komunikacji, nawet w znacznej odległości od pojazdu. Władze są świadome, że utrzymanie niezawodonej łączności załogi z centralą, zaowocuje poprawą efektywności, bezpieczeństwa ich samych oraz pacjentów, którymi się opiekują. „

Lars-Magnus Gustafsson, Sepura Senior Business Development Manager komentuje:. „Osiągnięcie 100% udziału w duńskim rynku pogotowia ratunkowego jest sporym sukcesem i dowodem na dogłębne zrozumienie przez Sepurę wymogów pracy operacyjnej i łączności służb ratownictwa medycznego. Służby medyczne w wielu zakątkach Europy używają terminali Sepura w swoich systemach łączności o znaczeniu krytycznym i doceniają korzyści płynące z rozwiązania Sepury dla Pogotowia Ratunkowego”.

Pięć regionów Danii powstały w ramach reformy z 2007 roku. Najważniejszym obszarem odpowiedzialności regionów jest publiczna służba zdrowia.

 

Źródło: http://sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń