Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura dostarczy infrastrukturę dla sieci TETRA w Toronto

Sepura dostarczy infrastrukturę dla sieci TETRA w Toronto

Toronto Transit Commission, przedsiębiorstwo transportu publicznego ze stolicy Kanady, wybrało firmę Sepura do dostarczenia infrastruktury sieci TETRA dla zarządzanych przez siebie linii metra i 8 stacji naziemnych. Będzie to pierwsze na terenie Kanady wdrożenie sieci łączności radiowej TETRA w transporcie. Wstępny kontrakt obejmuje także dostawę niewielkiej liczby terminali radiowych do użytku w trakcie budowy systemu, natomiast na resztę terminali jeszcze w tym roku zostanie rozpisany przetarg.

Sieć TETRA zastąpi dotychczas używany przez TTC system analogowy i zmaksymalizuje dostępność oraz niezawodność dzięki zastosowanym w niej redundantnym komponentom. Aby umożliwić płynną migrację, rozwiązanie firmy Sepura zapewni także tymczasowe połączenia oraz interoperację z obecną łącznością radiową, dzięki stacji bazowej TETRA Sepura Systems (dawniej 3T Communications) FR-400, mającej ponad 15 mln godzin przepracowanych w sieciach radiowych.

Steve Cragg, prezes Sepura North America, powiedział: “Przedsiębiorstwo Toronto Transit Commission wkrótce będzie mogło cieszyć się technicznymi i komercyjnymi korzyściami z przyjęcia otwartego standardu TETRA. Wiedza i doświadczenie firmy Sepura w sektorze transportu czyni nas idealnym dostawcą i partnerem na tym rynku pionowym.”

Gordon Watling, dyrektor generalny firmy Sepura, skomentował: “Jest to bardzo ekscytujący okres dla firmy Sepura — teraz już kompleksowego dostawcy rozwiązań TETRA — a ten kontrakt na nowym oraz ważnym dla nas rynku geograficznym demonstruje siłę naszej oferty w Ameryce Północnej. Zrealizowaliśmy w Kanadzie ważne projekty referencyjne, obejmujące kluczowe rynki pionowe: usług, wydobywczy i transportowy, co potwierdza, że TETRA ma na obszarze Ameryki Północnej istotną rolę do odegrania w migracji z systemów analogowych na cyfrowe.

Toronto Transit Commission zarządza trzecim co do wielkości systemem transportu publicznego na świecie, po Nowym Jorku i Meksyku. Przedsiębiorstwo zajmuje się transportem kombinowanym i na szeroką skalę wykorzystuje łączność radiową w kierowaniu przewozami i utrzymaniu. Dziennie na obszarze aglomeracji Toronto z jego usług korzysta 1,6 mln pasażerów.

 

 

 

Źródło: www.sepura.com Fot.: flickr.com/apta_2050

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń