Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rekomendacja Schengen odnośnie systemów radiowych dla służb bezpieczeństwa publicznego

Rekomendacja Schengen odnośnie systemów radiowych dla służb bezpieczeństwa publicznego

Dla wiedzy odwiedzających naszą stronę osób chcielibyśmy przedstawić mapkę z obecnym statusem ogólnokrajowych cyfrowych sieci łączności radiowej w Europie według rekomendacji Schengen, która mówi, że „kraje Schengen powinny wdrożyć cyfrowe sieci radiowe o charakterze ogólnokrajowym, działające w zakresie częstotliwości 380-400 MHz i wykorzystujące technologie TETRA lub TETRAPOL”. Rekomendacja ta znajduje się w załączonym oryginalnym dokumencie w języku angielskim w części B w punkcie 11.2.

 

Większość krajów Europejskich zbudowała lub jest w trakcie ukończenia budowy takich sieci, także kraje o podobnym poziomie rozwoju jak Polska: Czechy, Słowacja, Litwa, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Estonia i kraje Półwyspu Bałkańskiego, jak Chorwacja, Słowenia, Serbia, Macedonia. W Europie pozostała tylko Polska jako największy kraj bez tego typu sieci oraz Albania i Łotwa.

Rekomendacja ta znajduje się w następującej części: Section B – operational cooperation, 11. Radiocommunication, 11.2 Long term measures:

pdf-icon_small Volume 4_Schengen Catalogue_Police co-operation.pdf

Źródła: własne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń