Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rekomendacja Schengen odnośnie systemów radiowych dla służb bezpieczeństwa publicznego

Rekomendacja Schengen odnośnie systemów radiowych dla służb bezpieczeństwa publicznego

Dla wiedzy odwiedzających naszą stronę osób chcielibyśmy przedstawić mapkę z obecnym statusem ogólnokrajowych cyfrowych sieci łączności radiowej w Europie według rekomendacji Schengen, która mówi, że „kraje Schengen powinny wdrożyć cyfrowe sieci radiowe o charakterze ogólnokrajowym, działające w zakresie częstotliwości 380-400 MHz i wykorzystujące technologie TETRA lub TETRAPOL”. Rekomendacja ta znajduje się w załączonym oryginalnym dokumencie w języku angielskim w części B w punkcie 11.2.

 

Większość krajów Europejskich zbudowała lub jest w trakcie ukończenia budowy takich sieci, także kraje o podobnym poziomie rozwoju jak Polska: Czechy, Słowacja, Litwa, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Estonia i kraje Półwyspu Bałkańskiego, jak Chorwacja, Słowenia, Serbia, Macedonia. W Europie pozostała tylko Polska jako największy kraj bez tego typu sieci oraz Albania i Łotwa.

Rekomendacja ta znajduje się w następującej części: Section B – operational cooperation, 11. Radiocommunication, 11.2 Long term measures:

pdf-icon_small Volume 4_Schengen Catalogue_Police co-operation.pdf

Źródła: własne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń