Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola zaprezentowała pierwszy terminal LTE LEX 700 dla służb bezpieczeństwa publicznego

Motorola zaprezentowała pierwszy terminal LTE LEX 700 dla służb bezpieczeństwa publicznego

Motorola-LEX700-LTE-small.jpgFirma Motorola Solutions podczas wystawy IWCE w Las Vegas zaprezentowała LEX 700, pierwsze na świecie urządzenie LTE przeznaczone dla służb bezpieczeństwa publicznego. LEX 700 posiada kompaktową, wytrzymałą obudowę i intuicyjny interfejs użytkownika z pełnym dostępem do aplikacji multimedialnych dla służb bezpieczeństwa publicznego.

Kryminaliści stają się coraz bardziej wyrafinowani, a rozwój technologii daje im nowe metody planowania, przeprowadzania i synchronizowania swoich działań. Jednocześnie agencje wymiaru sprawiedliwości mające mniejsze zasoby zmagają się ze zwiększoną ilością pracy. Według Motoroli, posiadając zawsze działające, szerokopasmowe sieci LTE dla bezpieczeństwa publicznego, łączące multimedialne centra dowodzenia z innowacyjnymi urządzeniami takimi, jak LEX 700, funkcjonariusze są gotowi, aby zmierzyć się z nowymi zagrożeniami na ulicach miast.

LEX 700 daje im wirtualnego partnera, pomagającego w patrolowaniu, zbieraniu informacji i obserwacji otoczenia. Kompaktowe i wytrzymałe urządzenie z szybko reagującym interfejsem użytkownika daje dobre możliwości zarządzania, co pozwala pracownikom IT szybko i sprawnie przyłączyć je do sieci IP. Bezpieczne i elastyczne usługi zapewniają ciągłość działania, ochronę wrażliwych danych i zapobieganie zagrożeniom bezpieczeństwa.

Urządzenie jest obecnie dostępne jedynie w USA, lecz Motorola Solutions prezentowała je również podczas Mobile World Congress w Barcelonie, na stoisku Ericssona.

Kluczowe właściwości

Urządzenie przenośne LEX 700 zapewnia jego użytkownikom dostęp do intuicyjnych aplikacji multimedialnych ułatwiających zorientowanie w sytuacji, poprawiają współpracę podczas akcji i umożliwiają bardziej produktywną pracę w terenie. Aplikacje te, zaprojektowane przez Motorolę oraz firmy zewnętrzne pozwalają na:

  • podgląd miejsca zdarzenia w wysokiej jakości rejestrowany w czasie rzeczywistym i strumieniowany bezpośrednio z mobilnych i stałych kamer lub z centrum dowodzenia,
  • śledzenie informacji z mobilnego systemu dyspozytorskiego wspieranego komputerowo (CAD) oraz oprogramowania ułatwiającego współpracę w zespole, dzięki czemu każdy może zorientować się w sytuacji na miejscu zdarzenia i wie, gdzie będzie potrzebny w dalszej kolejności,
  • skracanie codziennych czynności takich, jak wypisywanie mandatów, sprawdzanie tożsamości, spisywanie danych podejrzanego do pojedynczych minut. Dzięki bezpośredniej transmisji danych do centrali nie ma potrzeby wypełniania żadnych dokumentów.

Urządzenie zaprojektowano do szybkiego, niezawodnego i bezpiecznego przesyłania głosu, obrazu, zdjęć i innych danych poprzez wiele rodzajów sieci. Wśród nich można wymienić komercyjne i agencyjne sieci LTE, 3G EV-DO, CDMA2000, jak i również bezprzewodowe sieci LAN 802.11 a/b/g/n.

LEX obsługuje wiele rodzajów łączności głosowej, od zwykłych połączeń przez sieć komórkową, do łączności w ramach grup rozmównych Project 25 (P25) poprzez bramkę P25-LTE. Osobny przycisk PTT, podwójny mikrofon i zdolność do redukcji szumów dają pewność, że nasz głos będzie słyszalny.

LEX 700 jest szczelny i zabezpieczony przed deszczem, wilgocią i skrajnymi temperaturami. Posiada wzmocniony, jasny wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości, pojemny akumulator, który można wymieniać „na gorąco” oraz bezpieczną technologię Bluetooth do podłączania akcesoriów takich, jak zestaw słuchawkowy, bezprzewodowa drukarka i czytnik biometryczny. Takie wyposażenie sprawia, że jest to sprzęt na którym członkowie służb mogą polegać, nawet w sytuacjach kryzysowych.

Urządzenie może być w sposób zabezpieczony połączone z radiotelefonem Motorola P25, umożliwiając zdalne sterowanie nim – zmianę kanału, strefy, poziomu głośności lub monitorowanie ruchu w kanale radiowym.

LEX 700 jest dostarczany z oprogramowaniem i usługami ułatwiającymi pracownikom IT wdrażanie, zarządzanie i zabezpieczanie tych urządzeń, a nawet czyszczenie ich zawartości w przypadku kradzieży lub zagubienia. Zarządzanie wydatkami telekomunikacyjnymi daje wgląd w wykorzystanie usług łączności i zapotrzebowanie na nie. Nieustanne (24x7x365) monitorowanie i prewencyjna ochrona wykrywa próby włamań i unieszkodliwia ataki.

Motorola zapewnia usługi Public Safety LTE lifecycle, które obejmują rozwiązania LTE bazujące na chmurze, integrację i hosting aplikacji, jak również centra operacyjne do działań o znaczeniu krytycznym i służby ratunkowe doświadczone w utrzymywaniu łączności o znaczeniu krytycznym w ciągłym działaniu.

Strona dedykowana: LEX 700 Mission Critical Handheld

Źródło: http://mediacenter.motorolasolutions.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń