Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Przerwa w budowie sieci TETRA na zimową olimpiadę w Soczi

Przerwa w budowie sieci TETRA na zimową olimpiadę w Soczi

Budowa sieci TETRA w Soczi, potrzebnej do koordynacji 25 tys. personelu bezpieczeństwa, wolontariuszy i uczestników 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich, została zawieszona. Firma Mezhgorsvyazstroi (Межгорсвязьстрой), która do października br. miała zainstalować niezbędną światłowodową sieć szkieletową, znalazła się na granicy bankructwa i zawiesiła inwestycję.

 

 

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem N991 z 29 grudnia 2009 r., sieć TETRA miała zostać zbudowana do października 2012 r., jednak najprawdopodobniej nie uda się ukończyć prac w tym terminie. Jak dowiedział się serwis bezformata.ru, „Stacje bazowe zostały zainstalowane, lecz sieć transportowa, która powinna je połączyć, nie została jeszcze zbudowana.”

 

Podobnie jak podczas igrzysk w Pekinie i Londynie, w Soczi sieć TETRA posłuży do koordynowania działań agencji wymiaru sprawiedliwości oraz wolontariuszy, obsługi sportowców, zarządzania ruchem itd. Przyjmuje się, że będzie z niej korzystać 25 tys. abonentów,  w tym 10 tys. z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

 

Za budowę sieci odpowiedzialne są dwa przedsiębiorstwa wybrane przez rosyjską Federalną Agencję Łączności (Rossvyaz).Głównym wykonawcą jest CJSC „Radiotel”, część firmy Tetrasvyaz, natomiast firma Mezhgorsvyazstroi miała położyć łącznie 700 km linii światłowodowej. Radiotel, zgodnie ze słowami jego dyrektora generalnego, Michaiła Owczinnikowa, wywiązał się z wszystkich kontraktów oprócz kompleksowego testowania sieci TETRA, lecz system nie może zostać uruchomiony bez sieci szkieletowej.

 

Anonimowa osoba z branży, która poinformowała serwis bezformata.ru o sytuacji Mezhgorsvyazstroi nie była w stanie stwierdzić, jaka część światłowodu została już wybudowana, lecz ostatnie oficjalne informacje, jakie podał Rossvyaz mówią, że na początku 2010 roku gotowe było 217 km, a plany zakładały wydłużenie linii światłowodowej do 512 km do końca 2010 roku.

 

Od 24 Mezhgorsvyazstroi nie odpowiada na próby skontaktowania się. Wciąż nie wiadomo, jakie przedsiębiorstwo dokończy tworzenie sieci szkieletowej. Według wspomnianej osoby trwają negocjacje z firmą Rosstelecom, która w 2009 roku starała się o kontrakt na jej budowę, lecz nie dostarczyła odpowiednich licencji i została wykluczona z przetargu prowadzonego przez Rossvyaz. Sam Rosstelecom twierdzi, że nie otrzymał żadnych propozycji.

 

Jak zapewnił jeden z urzędników federalnych odpowiedzialny za przygotowania do igrzysk w Soczi, sieć TETRA zostanie wybudowana na czas. Komitet organizatorski nie wystosował jednak ządnego oficjalnego komentarza w tej sprawie.

 

 

Źródło: sochi.bezformata.ru

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń