Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w kaukaskim ośrodku narciarskim

TETRA w kaukaskim ośrodku narciarskim

W zachodnim Kaukazie, około 30 km od Morza Czarnego, ogromny łańcuch górski wznosi się obok małej miejscowości Krasnaja Polana. To tutaj, w ośrodku narciarskim Rosa Khutor, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 najlepsi sportowcy świata zmierzą się ze sobą w konkurencjach takich, jak kombinacja alpejska i skoki narciarskie.

Trudny teren sprawia, że zapewnienie łączności na potrzeby tak dużego wydarzenia, jakim są igrzyska olimpijskie, jest jeszcze większym wyzwaniem. Aby zagwarantować, że igrzyska przebiegną bez zakłóceń, zarządcy rosyjskiego ośrodka zdecydowali się wybrać system łączności  Claricor® firmy Cassidian, oparty o standard TETRA. Eksperci z T-Helper Svyaz LLC, dystrybutora VAR firmy Cassidian, wykonali analizy terenu i opracowali rozwiązanie łączności składające się z:

 • switcha,
 • czterech stacji bazowych TB3,
 • stacji operatorskiej,
 • 250 ręcznych i przewoźnych radiotelefonów Cassidian.

Następnie zbudowali izolowane termicznie, modułowe kontenery mające za zadanie chronić stacje bazowe, anteny i fidery przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Po zamontowaniu całego sprzętu zasięg sygnału radiowego jest obecny na wszystkich stokach i można nawiązywać łączność pomiędzy kluczowymi obiektami i lokalizacjami w obrębie ośrodka.

Eksperci z firmy T-Helper ukończyli pierwszą fazę wdrażania systemu Claricor w lutym 2012 roku – w sam raz na zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Była to przedolimpijska próba, podczas której komitet organizatorski Sochi 2014 sprawdzał stopień przygotowania ośrodka Rosa Khutor do igrzysk. W zawodach uczestniczyło 160 zawodników z krajów takich, jak Austria, Francja, Włochy, Rosja i Szwajcaria.

System łączności TETRA Claricor zapewniał komunikację dla:

 • ratowników,
 • personelu obsługującego starty i finisze,
 • ochrony,
 • sędziów,
 • personelu obsługującego stoki,
 • personelu medycznego,
 • ekip telewizyjnych.

Źródło: www.keytouch.info, fot. Wikipedia

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń