Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w kaukaskim ośrodku narciarskim

TETRA w kaukaskim ośrodku narciarskim

W zachodnim Kaukazie, około 30 km od Morza Czarnego, ogromny łańcuch górski wznosi się obok małej miejscowości Krasnaja Polana. To tutaj, w ośrodku narciarskim Rosa Khutor, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 najlepsi sportowcy świata zmierzą się ze sobą w konkurencjach takich, jak kombinacja alpejska i skoki narciarskie.

Trudny teren sprawia, że zapewnienie łączności na potrzeby tak dużego wydarzenia, jakim są igrzyska olimpijskie, jest jeszcze większym wyzwaniem. Aby zagwarantować, że igrzyska przebiegną bez zakłóceń, zarządcy rosyjskiego ośrodka zdecydowali się wybrać system łączności  Claricor® firmy Cassidian, oparty o standard TETRA. Eksperci z T-Helper Svyaz LLC, dystrybutora VAR firmy Cassidian, wykonali analizy terenu i opracowali rozwiązanie łączności składające się z:

 • switcha,
 • czterech stacji bazowych TB3,
 • stacji operatorskiej,
 • 250 ręcznych i przewoźnych radiotelefonów Cassidian.

Następnie zbudowali izolowane termicznie, modułowe kontenery mające za zadanie chronić stacje bazowe, anteny i fidery przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Po zamontowaniu całego sprzętu zasięg sygnału radiowego jest obecny na wszystkich stokach i można nawiązywać łączność pomiędzy kluczowymi obiektami i lokalizacjami w obrębie ośrodka.

Eksperci z firmy T-Helper ukończyli pierwszą fazę wdrażania systemu Claricor w lutym 2012 roku – w sam raz na zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Była to przedolimpijska próba, podczas której komitet organizatorski Sochi 2014 sprawdzał stopień przygotowania ośrodka Rosa Khutor do igrzysk. W zawodach uczestniczyło 160 zawodników z krajów takich, jak Austria, Francja, Włochy, Rosja i Szwajcaria.

System łączności TETRA Claricor zapewniał komunikację dla:

 • ratowników,
 • personelu obsługującego starty i finisze,
 • ochrony,
 • sędziów,
 • personelu obsługującego stoki,
 • personelu medycznego,
 • ekip telewizyjnych.

Źródło: www.keytouch.info, fot. Wikipedia

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń