Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Portalify wdrożyła system transmisji danych dla MSW Kataru

Portalify wdrożyła system transmisji danych dla MSW Kataru

15 maja br. fińska firma Portalify ogłosiła, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kataru pomyślnie wdrożyło zaawansowane rozwiązania transmisji danych w wielu katarskich sieciach, począwszy od zainstalowanego uprzednio systemu TETRA i komercyjnych sieciach komórkowych. Portalify została wybrana do wyposażenia katarskiego MSW w innowacyjną platformę mobilnej transmisji danych, posiadającą również możliwość zintegrowania łączności TETRA z LTE.

Serwer zarządzania danymi (DMS) firmy Portalify pozwala pracownikom w terenie oraz na stanowiskach kierowania wykonywać na danych operacje o znaczeniu krytycznym. MSW Kataru dąży do ujednoliconego dostarczania usług poprzez wykorzystanie sieci podkładowych, m.in. TETRA oraz ostatnio zainstalowanych systemów LTE wraz z inteligentnymi rozwiązaniami wielomodowymi (multiple bearer) i to właśnie ma zapewnić DMS Portalify.

Katarskie MSW zapewnia łączność o znaczeniu krytycznym dla różnorodnych grup użytkowników końcowych, w głównej mierze z rynków bezpieczeństwa publicznego, ochrony i armii. Poza połączeniem technologii TETRA i LTE w jedną usługę, niezbędny jest również dostęp do różnorodnych źródeł informacji w celu dzielenia się nimi wśród wielu agencji.

„Wybraliśmy firmę Portalify ze względu na jej ugruntowaną pozycję jako dostawcy rozwiązań do transmisji danych o znaczeniu krytycznym oraz z racji naszej potrzeby skalowalnej platformy pozwalającej na sprawny dostęp do informacji poprzez nasze najnowocześniejsze sieci,” powiedział Ali Al Henzab, dyrektor wydziału telekomunikacji katarskiego MSW.

Rozwiązania Portalify oparte na DMS pozwalają na sprawny dostęp do aplikacji konsolowych, wcześniejszych systemów IT, systemów informacyjnych, systemów świadomości sytuacyjnej oraz zarządzania i kontroli. Informacja może być współdzielona pomiędzy wieloma użytkownikami, a odpowiedzi kierowane do różnych grup użytkowników za pomocą różnych sieci i urządzeń. Rozwiązania Portalify oparte na DMS zostały już pomyślnie wdrożone w wielu krajach. Ich najpopularniejsze zastosowania obejmują przesyłanie wiadomości o zadaniach, odpytywanie baz danych, przesyłanie obrazów oraz automatyczne lokalizowanie pojazdów/osób (AVL/APL).

 

 

Źródło: www.portalify.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń