Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Aplikacje Portalify pomagają chronić granice Rumunii

Aplikacje Portalify pomagają chronić granice Rumunii

Kandydowanie Rumunii do układu z Schengen stworzyło potrzebę wzmocnienia środków bezpieczeństwa na jej granicach. Rumuńskie MSW potrzebowało najnowocześniejszych rozwiązań transmisji danych o znaczeniu krytycznym dla potrzeb ochrony granic. Szereg producentów stworzył różnego rodzaju zintegrowane aplikacje przeznaczone do wdrożenia w ogólnokrajowych sieciach TETRA. Aplikacje te zaspokajają potrzeby strażników granicznych i dyspozytorów, spełniając także wymagania w zakresie łączności krytycznej w skali całego kraju.

Z racji, że Porozumienie z Schengen wzywa do bliższej współpracy policji i władzy sądowniczej, szczególną uwagę poświęcono wdrożeniu ogólnokrajowego rozwiązania umożliwiającego wymianę informacji pomiędzy różnymi grupami wymiaru sprawiedliwości.

Należąca do Grupy Sepura firma Portalify zajęła się dostarczeniem aplikacji do automatycznej lokalizacji pojazdów (AVL) i wymiany wiadomości dla dwóch osobnych sieci TETRA w Rumunii. Jednym z wymagań stawianym aplikacjom było wsparcie dla maksymalnie 40 tysięcy użytkowników ze służb ochrony pogranicza, co z kolei stwarzało potrzebę wdrożenia interfejsu międzysystemowego (ISI), który umożliwiłby transmisję danych pomiędzy obydwoma sieciami.

Założenia te spełniły dwa rozwiązania firmy Portalify. Pierwsze, Locate Server, zapewniło funkcję AVL, natomiast Query umożliwiło integrację z systemem wspomagania dowodzenia i innymi systemami.

Locate Server to bazujący na standardach serwer lokalizacji zasobów, będący w stanie uzyskać informacje o lokalizacji z różnego rodzaju sieci, połączony z systemami wspomagania dowodzenia przy użyciu standardowego interfejsu. Zoptymalizowano go pod kątem wydajnej pracy w sieciach o niskiej przepustowości.

Query natomiast zapewnia osobom pracującym w terenie szybki i łatwy dostęp do wielu baz danych i sieci biurowych. Połączenie wysokiej użyteczności na urządzeniach mobilnych i automatyczne pozyskiwanie istotnych informacji z wielu źródeł zwiększają efektywność pracy w terenie.

Query z powodzeniem wykorzystano do zrealizowania funkcji ISI, umożliwiając dostęp do informacji w obydwu ogólnokrajowych sieciach TETRA. Było to pionierskie osiągnięcie, gdyż nigdy wcześniej żadna organizacja nie zrealizowała tego wymagania wykorzystując technologię TETRA w tak dużej skali, tj. ponad 40 tys. użytkowników. Dzięki Query różne agencje rumuńskiego MSW są w stanie współdzielić informacje, takiej jak dane GPS, fotografie, zadania, powiadomienia i inne.

Źródło: www.sepura.com Fot.: Wikimedia Commons / Sailko (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń