Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Aplikacje Portalify pomagają chronić granice Rumunii

Aplikacje Portalify pomagają chronić granice Rumunii

Kandydowanie Rumunii do układu z Schengen stworzyło potrzebę wzmocnienia środków bezpieczeństwa na jej granicach. Rumuńskie MSW potrzebowało najnowocześniejszych rozwiązań transmisji danych o znaczeniu krytycznym dla potrzeb ochrony granic. Szereg producentów stworzył różnego rodzaju zintegrowane aplikacje przeznaczone do wdrożenia w ogólnokrajowych sieciach TETRA. Aplikacje te zaspokajają potrzeby strażników granicznych i dyspozytorów, spełniając także wymagania w zakresie łączności krytycznej w skali całego kraju.

Z racji, że Porozumienie z Schengen wzywa do bliższej współpracy policji i władzy sądowniczej, szczególną uwagę poświęcono wdrożeniu ogólnokrajowego rozwiązania umożliwiającego wymianę informacji pomiędzy różnymi grupami wymiaru sprawiedliwości.

Należąca do Grupy Sepura firma Portalify zajęła się dostarczeniem aplikacji do automatycznej lokalizacji pojazdów (AVL) i wymiany wiadomości dla dwóch osobnych sieci TETRA w Rumunii. Jednym z wymagań stawianym aplikacjom było wsparcie dla maksymalnie 40 tysięcy użytkowników ze służb ochrony pogranicza, co z kolei stwarzało potrzebę wdrożenia interfejsu międzysystemowego (ISI), który umożliwiłby transmisję danych pomiędzy obydwoma sieciami.

Założenia te spełniły dwa rozwiązania firmy Portalify. Pierwsze, Locate Server, zapewniło funkcję AVL, natomiast Query umożliwiło integrację z systemem wspomagania dowodzenia i innymi systemami.

Locate Server to bazujący na standardach serwer lokalizacji zasobów, będący w stanie uzyskać informacje o lokalizacji z różnego rodzaju sieci, połączony z systemami wspomagania dowodzenia przy użyciu standardowego interfejsu. Zoptymalizowano go pod kątem wydajnej pracy w sieciach o niskiej przepustowości.

Query natomiast zapewnia osobom pracującym w terenie szybki i łatwy dostęp do wielu baz danych i sieci biurowych. Połączenie wysokiej użyteczności na urządzeniach mobilnych i automatyczne pozyskiwanie istotnych informacji z wielu źródeł zwiększają efektywność pracy w terenie.

Query z powodzeniem wykorzystano do zrealizowania funkcji ISI, umożliwiając dostęp do informacji w obydwu ogólnokrajowych sieciach TETRA. Było to pionierskie osiągnięcie, gdyż nigdy wcześniej żadna organizacja nie zrealizowała tego wymagania wykorzystując technologię TETRA w tak dużej skali, tj. ponad 40 tys. użytkowników. Dzięki Query różne agencje rumuńskiego MSW są w stanie współdzielić informacje, takiej jak dane GPS, fotografie, zadania, powiadomienia i inne.

Źródło: www.sepura.com Fot.: Wikimedia Commons / Sailko (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń