Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Polska i Ukraina o bezpieczeństwie i komunikacji

Polska i Ukraina o bezpieczeństwie i komunikacji

(MSWiA) W dniach 5-6 grudnia 2011 r. odbyło się posiedzenie polsko-ukraińskiej Międzyrządowej Grupy Roboczej ds. Koordynacji Bezpieczeństwa Podczas Euro 2012 z udziałem Adama Rapackiego – podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Oleksandra Birsana – I zastępcy Szefa Agencji Narodowej ds. Przygotowania i Przeprowadzenia Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 ™.

 

Adam-Rapacki-MSWiA-Oleksander-Birsan-Euro-2012-small.jpg

Podczas posiedzenia omówiono dotychczasowe osiągnięcia w odniesieniu do harmonogramu przyjętego przez polsko-ukraińską Międzyrządową Grupę Roboczą ds. Koordynacji Bezpieczeństwa. Przedstawiono m.in. wnioski z przeprowadzonych wspólnych ćwiczeń, które odbyły się drugiej połowie 2011 r. Pilotażowe ćwiczenia z zakresu dokonywania kontroli granicznej i celnej przez służby ukraińskie i polskie w ruchu osobowym w związku z organizacją Turnieju odbyły się jesienią na czterech przejściach granicznych: Korczowa, Medyka, Dorohusk, Hrebenne.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w pracach zespołów zadaniowych: Współpraca Policyjna, Ratownictwo, Ochrona granic i kontrola ruchu granicznego.

Wydarzeniem, które miało zasadniczy wpływ na dyskusje w zespołach roboczych było losowanie drużyn finałowych, 02 grudnia 2011 r. w Kijowie. Miejsce rozgrywania meczów przez piłkarskie drużyny narodowe podczas Turnieju ma ogromne znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników Mistrzostw na terenie Polski i Ukrainy. Ważną kwestią omawianą podczas obrad były sposoby wymiany informacji i komunikowania się pomiędzy służbami Polski i Ukrainy w trakcie Turnieju.

Temat dyskusji stanowiło również Wspólne Oświadczenie MSW RP oraz Narodowej Agencji ds. Przygotowania i Przeprowadzenia na Ukrainie Finałowego Turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku oraz Realizacji Projektów Infrastrukturalnych o współpracy w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas przygotowania i przeprowadzenia Finałowego Turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 ™. Dokument ten stanowi kompleksowe ujęcie zakresu obowiązków i wzajemnych zobowiązań jakie zostały nałożone na Państwa Organizatorów.

Źródło: mswia.gov.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń