Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Policja z Rotterdamu wybiera Sepurę

Policja z Rotterdamu wybiera Sepurę

Policja z Rotterdamu wybiera radiotelefony TETRA firmy  SepuraPolicja z Rotterdamu, największa jednostka policyjna w całej Holandii, podjęła decyzję o modernizacji starzejącej się floty swoich terminali TETRA. W ramach tej operacji zakupionych zostało 4000 nowych radiotelefonów Sepura STP8000. To pierwszy kontrakt dla firmy Sepura podpisany z policją z Rotterdamu. Przetarg został wygrany dzięki ścisłej współpracy z lokalnym partnerem Sepury, firmą Abiom, która umożliwiła przeprowadzenie intensywnych testów sprzętu w terenie.

Najważniejszy test dotyczył odporności na wodę. Przeprowadzony został w rotterdamskim porcie. Jego celem było wyłonienie producenta, którego radiotelefony najlepiej znoszą pracę w trudnych warunkach terenowych i rozmaitych okolicznościach z jakimi styka się policja z Rotterdamu. Przenośny radiotelefon Sepura STP8000, posiadający certyfikat IP55, wyszedł obronną ręką z tych testów. Dla klienta duże znaczenie miało także to, że Sepura jest w stanie stworzyć specjalistyczne oprogramowanie, które odtworzy niektóre istniejące, szczegółowe wymagania operacyjne.

Poproszony o komentarz na temat tego sukcesu, Kasper Barfoed, dyrektor regionalny firmy Sepura dla północnej Europy, stwierdził: „Zawarcie tego kontraktu było możliwe zarówno dzięki wysokim walorom sprzętu Sepura jak i zaangażowaniu firmy Abiom. Klient przeprowadził serię intensywnych testów, w których STP8000 zostawił w tyle produkty konkurencji. Abiom pozostaje ponadto w doskonałych relacjach z rotterdamską policją i pokazała swój wysoki poziom obsługi klienta”.

Holandia była jednym z pierwszych krajów w Europie (obok Finlandii i Belgii), który uruchomił ogólnokrajowy system TETRA (C2000) w służbie bezpieczeństwa publicznego.
Kontrakt na jego budowę został podpisany z Motorolą w 1999 roku.

Bas de Grood, prezes i właściciel firmy Abiom, dodał: „Abiom i Sepura mają już na swoim koncie kilka kontraktów podpisanych z holenderskimi służbami ratowniczymi. Teraz, kiedy do naszej listy została dopisana policja z Rotterdamu, wierzymy, że staniemy się liczącym się graczem przy nadchodzących falach modernizacji sprzętu TETRA na rynku holenderskim”.

Cor van Paridon z rotterdamskiej policji stwierdził: „Byliśmy mile zaskoczeni możliwościami radiotelefonu STP8000, a intensywne testy, które przeprowadziliśmy wzmocniły nasze zaufanie do sprzętu firmy Sepura. Wsparcie ze strony firmy Abiom było na niesamowitym poziomie, dlatego też liczymy na dalszą współpracę. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja pomoże poprawić jakość i niezawodność komunikacji w naszej jednostce policji”.

Źródło: http://www.sepura.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń