Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Policja z Rotterdamu wybiera Sepurę

Policja z Rotterdamu wybiera Sepurę

Policja z Rotterdamu wybiera radiotelefony TETRA firmy  SepuraPolicja z Rotterdamu, największa jednostka policyjna w całej Holandii, podjęła decyzję o modernizacji starzejącej się floty swoich terminali TETRA. W ramach tej operacji zakupionych zostało 4000 nowych radiotelefonów Sepura STP8000. To pierwszy kontrakt dla firmy Sepura podpisany z policją z Rotterdamu. Przetarg został wygrany dzięki ścisłej współpracy z lokalnym partnerem Sepury, firmą Abiom, która umożliwiła przeprowadzenie intensywnych testów sprzętu w terenie.

Najważniejszy test dotyczył odporności na wodę. Przeprowadzony został w rotterdamskim porcie. Jego celem było wyłonienie producenta, którego radiotelefony najlepiej znoszą pracę w trudnych warunkach terenowych i rozmaitych okolicznościach z jakimi styka się policja z Rotterdamu. Przenośny radiotelefon Sepura STP8000, posiadający certyfikat IP55, wyszedł obronną ręką z tych testów. Dla klienta duże znaczenie miało także to, że Sepura jest w stanie stworzyć specjalistyczne oprogramowanie, które odtworzy niektóre istniejące, szczegółowe wymagania operacyjne.

Poproszony o komentarz na temat tego sukcesu, Kasper Barfoed, dyrektor regionalny firmy Sepura dla północnej Europy, stwierdził: „Zawarcie tego kontraktu było możliwe zarówno dzięki wysokim walorom sprzętu Sepura jak i zaangażowaniu firmy Abiom. Klient przeprowadził serię intensywnych testów, w których STP8000 zostawił w tyle produkty konkurencji. Abiom pozostaje ponadto w doskonałych relacjach z rotterdamską policją i pokazała swój wysoki poziom obsługi klienta”.

Holandia była jednym z pierwszych krajów w Europie (obok Finlandii i Belgii), który uruchomił ogólnokrajowy system TETRA (C2000) w służbie bezpieczeństwa publicznego.
Kontrakt na jego budowę został podpisany z Motorolą w 1999 roku.

Bas de Grood, prezes i właściciel firmy Abiom, dodał: „Abiom i Sepura mają już na swoim koncie kilka kontraktów podpisanych z holenderskimi służbami ratowniczymi. Teraz, kiedy do naszej listy została dopisana policja z Rotterdamu, wierzymy, że staniemy się liczącym się graczem przy nadchodzących falach modernizacji sprzętu TETRA na rynku holenderskim”.

Cor van Paridon z rotterdamskiej policji stwierdził: „Byliśmy mile zaskoczeni możliwościami radiotelefonu STP8000, a intensywne testy, które przeprowadziliśmy wzmocniły nasze zaufanie do sprzętu firmy Sepura. Wsparcie ze strony firmy Abiom było na niesamowitym poziomie, dlatego też liczymy na dalszą współpracę. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja pomoże poprawić jakość i niezawodność komunikacji w naszej jednostce policji”.

Źródło: http://www.sepura.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń