Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pierwsza w pełni operacyjna sieć TETRA w Ameryce Północnej

Pierwsza w pełni operacyjna sieć TETRA w Ameryce Północnej

Standard TETRA nabiera rozpędu na kontynencie północnoamerykańskim. Firma S.M. Group International Inc. (SMi), kanadyjski specjalista od inżynierii, zarządzania projektami i tworzenia wyspecjalizowanych aplikacji, wraz z firmą PowerTrunk, zostały wybrane przez kanadyjskie przedsiębiorstwo energetyczne BC Hydro do zaprojektowania pierwszej w pełni operacyjnej sieci TETRA w Ameryce Północnej.

Widok na zaporę wodną BC Hydro Ruskin

SMi zajmie się integracją systemu, a PowerTrunk dostarczy infrastrukturę i terminale TETRA. Nowa sieć poprawi jakość łączności i poziom bezpieczeństwa w regionie Vancouver należącym do prowincji Kolumbii Brytyjskiej.

Sieć BC Hydro, pokrywająca miasto Vancouver i okolice, składać się będzie z 25 stacji bazowych TETRA pracujących w paśmie 409-430 MHz i połączonych ze sobą siecią szkieletową IP BC Hydro oraz z 820 terminali (450 przewoźnych, 350 przenośnych, 20 stacjonarnych). Aby usprawnić pracę 14 dyspozytorów, PowerTrunk wybuduje 3 ośrodki dowodzenia CeCoCo, które będą miały też łączność ze starym systemem VHF należącym do BC Hydro.

BC Hydro serwisuje i zarządza infrastrukturą energetyczną, która obsługuje ponad 1,8 miliona klientów na terytorium pokrywającym ponad 95% mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej. Wydajna i bezpieczna praca w terenie, zarówno przy rutynowych działaniach jak i w sytuacjach kryzysowych, wymaga niezawodnej i wygodnej łączności na wszystkich podstacjach, tamach i siłowniach, a także wzdłuż wszystkich linii przesyłowych. Wprawdzie głównym trybem pracy jest komunikacja głosowa, ale BC Hydro będzie także korzystać z funkcji opartych o transmisję danych takich jak statusy czy wiadomości tekstowe.

Bernard Poulin, prezes i dyrektor generalny SMi, oświadczył: „SMi pozostaje liderem we wdrażaniu najnowocześniejszych technologii. Nasi klienci mają zawsze dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które oferują wysoki poziom niezawodności i są jednocześnie ekonomiczne. Firma SMi zdobyła wiele kontraktów w dziedzinie telekomunikacji i bezpieczeństwa na całym świecie. Udostępniła tym samym swoim klientom szeroką gamę rozwiązań technologicznych. Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań tego typu jest właśnie TETRA. Bardzo się cieszymy, że jako pierwsi mogliśmy udowodnić niezawodność i bezpieczeństwo tego typu łączności w Ameryce Północnej”.

BC-Hydro-powerline-workers.jpgJose Martin, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych firmy PowerTrunk, stwierdził: „Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy transportowe i służby bezpieczeństwa publicznego z całego świata wybrały standard TETRA ponieważ jest on zaawansowany technologicznie i doskonale dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wraz z naszym kanadyjskim partnerem SMi będziemy współpracować z BC Hydro w taki sposób, aby dostarczyć sieć jak najlepiej dopasowaną do obecnych i przyszłych potrzeb tego przedsiębiorstwa i jednocześnie zrobić pożytek ze starych systemów łączności”.

Phil Kidner, dyrektor generalny TETRA Association, oświadczył: „Gratuluję firmom BC Hydro, PowerTrunk i SMi tego, że jako pierwsze w Ameryce Północnej doceniły liczne korzyści wynikające z technologii TETRA dla łączności o znaczeniu strategicznym. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się podpisać kolejne kontrakty na budowę sieci TETRA w Kanadzie kiedy tylko więcej użytkowników pozna i doceni zalety wynikające z używania otwartego standardu jakim jest TETRA”.

Źródło: powertrunk.com

O firmie BC Hydro (http://www.bchydro.com)

BC_Hydro-clean-energy-for-british-columbia-logo-mid.jpgBC Hydro jest trzecim co do wielkości dostawcą energii elektrycznej w Kanadzie. Posiada 30 elektrowni wodnych i 3 gazowe. Około 80% energii Kolumbii Brytyjskiej jest produkowane w dużych elektrowniach wodnych usytuowanych przy rzekach Columbia i Peace. BC Hydro rocznie produkuje od 43 do 54 tysięcy gigawatogodzin, w zależności od poziomów wody. 50 lat temu mieszkańcy Kolumbii Brytyjskiej zwrócili się do BC Hydro z prośbą o budowę systemu produkcji czystej energii elektrycznej, na której mogliby polegać do zasilania swojej gospodarki i do stwarzania miejsc pracy. BC Hydro cały czas rośnie, rozbudowuje się, modernizuje się tak, aby sprostać dzisiejszym i przyszłym potrzebom.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń