Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Radiotelefony dla pierwszej sieci TETRA w Ameryce Północnej

Radiotelefony dla pierwszej sieci TETRA w Ameryce Północnej

Firma Sepura w zeszłym tygodniu poinformowała, że otrzymała kontrakt na dostarczenie swoich radiotelefonów dla pierwszej uruchomionej w Ameryce Północnej sieci TETRA, należącej do BC Hydro, jednego z wiodących przedsiębiorstw energetycznych w Kanadzie.

BC Hydro rozpoczęło szeroko zakrojoną inicjatywę mającą na celu poprawienie zarówno bezpieczeństwa, jak i łączności w regionie Vancouver Lower Mainland, leżącym w Kolumbii Brytyjskiej, jednej z prowincji Kanady. W tym celu dostawca energii zdecydował się skorzystać z technologii TETRA. Wdrożeniem radiotelefonów Sepura do infrastruktury TETRA firmy BC Hydro zajmie się jej integrator systemów, S.M. Group International Inc. (SMi), z którym Sepura od dawna utrzymuje partnerstwo. W ramach tego projektu pracownicy BC Hydro zostaną wyposażeni w wiodące na rynku ręczne radiotelefony STP8000, a w należących do przedsiębiorstwa pojazdach zostaną zainstalowane radiotelefony przewoźne SRG3900.

Do bezpiecznego oraz wydajnego wykonywania prac w terenie, pracownicy BC Hydro potrzebują niezawodnej i wygodnej łączności głosowej oraz transmisji danych na obszarze wszystkich podstacji, zapór, stacji generatorów, a także wzdłuż wszystkich linii transmisyjnych i dystrybucyjnych. Radiotelefony STP8000 stanowią najlepszy wybór dla takich potrzeb – są wytrzymałe, bogate w funkcje i zostały zaprojektowane tak, aby sprawdzały się w najcięższych warunkach środowiskowych. Cechy te stymulują ich upowszechnianie w Północnej Ameryce i uczyniły STP8000 najchętniej wybieranymi radiotelefonami przez użytkowników z branży produkcyjnej i przemysłu ciężkiego na całym świecie.

Jedną z funkcji STP8000 szczególnie dających bezpieczeństwo jest alarm Man-Down. Dzięki technologii wykrywania ruchu, w przypadku gdy radiotelefon traci pozycję pionową lub pozostaje w bezruchu przez określony czas, może być automatycznie generowane wywołanie alarmowe. Przede wszystkim jednak radiotelefony te zapewniają niezawodną łączność wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Ich moc wyjściowa jest w pełni regulowana, do wartości 1,8 W, zarówno w trybie łączności trankingowej (TMO), jak i bezpośredniej (DMO). W radiotelefonach przewoźnych SRG3900 można ustawiać moc wyjściową w zakresie do 10 W oraz konfigurować je w trybie bramki (gateway) tak, aby pośredniczyły w łączności pomiędzy siecią, a użytkownikami pracującymi w trybie DMO poza jej zasięgiem. Ponadto, BC Hydro może zarządzać swoimi radiotelefonami z jednej, centralnej lokalizacji, co oznacza, że jest również w stanie w ekonomiczny sposób zarządzać zasobami ludzkimi.

Stuart Will, menedżer ds. rozwoju na obszar Ameryki Północnej w firmie Sepura skomentował: „Ten wybór był efektem nie tylko bogatego zestawu funkcji i atrakcyjnego wyglądu naszych produktów, lecz również zrozumienia potrzeb BC Hydro i długotrwałej współpracy z nimi w celu zagwarantowania, że wykorzystają wybrane radiotelefony w możliwie najpełniejszy sposób. Produkty TETRA firmy Sepura, w tym wiodące na świecie serie radiotelefonów STP8000 i SRG3000, zostały dopuszczony do użytku na terenie USA, wiec jesteśmy w dobrym położeniu, aby wspomagać klientów z regionu Ameryki Północnej w przechodzeniu na standard TETRA. Jesteśmy zachwyceni możliwością wspierania firmy BC Hydro w tym przełomowym wdrożeniu systemu TETRA.”

Źródło: www.sepura.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń