Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Radiotelefony dla pierwszej sieci TETRA w Ameryce Północnej

Radiotelefony dla pierwszej sieci TETRA w Ameryce Północnej

Firma Sepura w zeszłym tygodniu poinformowała, że otrzymała kontrakt na dostarczenie swoich radiotelefonów dla pierwszej uruchomionej w Ameryce Północnej sieci TETRA, należącej do BC Hydro, jednego z wiodących przedsiębiorstw energetycznych w Kanadzie.

BC Hydro rozpoczęło szeroko zakrojoną inicjatywę mającą na celu poprawienie zarówno bezpieczeństwa, jak i łączności w regionie Vancouver Lower Mainland, leżącym w Kolumbii Brytyjskiej, jednej z prowincji Kanady. W tym celu dostawca energii zdecydował się skorzystać z technologii TETRA. Wdrożeniem radiotelefonów Sepura do infrastruktury TETRA firmy BC Hydro zajmie się jej integrator systemów, S.M. Group International Inc. (SMi), z którym Sepura od dawna utrzymuje partnerstwo. W ramach tego projektu pracownicy BC Hydro zostaną wyposażeni w wiodące na rynku ręczne radiotelefony STP8000, a w należących do przedsiębiorstwa pojazdach zostaną zainstalowane radiotelefony przewoźne SRG3900.

Do bezpiecznego oraz wydajnego wykonywania prac w terenie, pracownicy BC Hydro potrzebują niezawodnej i wygodnej łączności głosowej oraz transmisji danych na obszarze wszystkich podstacji, zapór, stacji generatorów, a także wzdłuż wszystkich linii transmisyjnych i dystrybucyjnych. Radiotelefony STP8000 stanowią najlepszy wybór dla takich potrzeb – są wytrzymałe, bogate w funkcje i zostały zaprojektowane tak, aby sprawdzały się w najcięższych warunkach środowiskowych. Cechy te stymulują ich upowszechnianie w Północnej Ameryce i uczyniły STP8000 najchętniej wybieranymi radiotelefonami przez użytkowników z branży produkcyjnej i przemysłu ciężkiego na całym świecie.

Jedną z funkcji STP8000 szczególnie dających bezpieczeństwo jest alarm Man-Down. Dzięki technologii wykrywania ruchu, w przypadku gdy radiotelefon traci pozycję pionową lub pozostaje w bezruchu przez określony czas, może być automatycznie generowane wywołanie alarmowe. Przede wszystkim jednak radiotelefony te zapewniają niezawodną łączność wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Ich moc wyjściowa jest w pełni regulowana, do wartości 1,8 W, zarówno w trybie łączności trankingowej (TMO), jak i bezpośredniej (DMO). W radiotelefonach przewoźnych SRG3900 można ustawiać moc wyjściową w zakresie do 10 W oraz konfigurować je w trybie bramki (gateway) tak, aby pośredniczyły w łączności pomiędzy siecią, a użytkownikami pracującymi w trybie DMO poza jej zasięgiem. Ponadto, BC Hydro może zarządzać swoimi radiotelefonami z jednej, centralnej lokalizacji, co oznacza, że jest również w stanie w ekonomiczny sposób zarządzać zasobami ludzkimi.

Stuart Will, menedżer ds. rozwoju na obszar Ameryki Północnej w firmie Sepura skomentował: „Ten wybór był efektem nie tylko bogatego zestawu funkcji i atrakcyjnego wyglądu naszych produktów, lecz również zrozumienia potrzeb BC Hydro i długotrwałej współpracy z nimi w celu zagwarantowania, że wykorzystają wybrane radiotelefony w możliwie najpełniejszy sposób. Produkty TETRA firmy Sepura, w tym wiodące na świecie serie radiotelefonów STP8000 i SRG3000, zostały dopuszczony do użytku na terenie USA, wiec jesteśmy w dobrym położeniu, aby wspomagać klientów z regionu Ameryki Północnej w przechodzeniu na standard TETRA. Jesteśmy zachwyceni możliwością wspierania firmy BC Hydro w tym przełomowym wdrożeniu systemu TETRA.”

Źródło: www.sepura.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń