Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Piąta edycja Motorola Solutions AppForum

Piąta edycja Motorola Solutions AppForum

W dniach 18–20 września w Brukseli odbyła się piąta edycja Forum Aplikacyjnego firmy Motorola Solutions — AppForum 2014. Jest to coroczna konferencja dla partnerów aplikacyjnych, czyli twórców oprogramowania do radiotelefonów TETRA i MOTOTRBO. Przybyli na nią uczestnicy z całej Europy i Afryki.

Konferencja stanowiła dla deweloperów idealną platformę dyskusji o najnowszych rozwiązaniach i trendach w oprogramowaniu, na przykład istotnej roli, jaką odgrywają niezawodne, bezpieczne i szyfrowane aplikacje dla służb bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw korzystających z cyfrowej radiokomunikacji.

Podczas tego wydarzenia firma Motorola Solutions podzieliła się z inżynierami oprogramowania i programistami aplikacji swoim doświadczeniem w zakresie technologii i wiedzą na temat interfejsów programistycznych (API), w celu dalszego usprawniania tychże aplikacji. Podczas cykli sesji dyskusyjnych i warsztatów deweloperzy mogli zapoznać się z portfolio TETRA i MOTOTRBO firmy Motorola Solutions oraz jej strategią, a także z programem deweloperskim (Motorola Solutions Developer Program). Możliwość kontaktu z ekspertami firmy Motorola oraz twórcami aplikacji z Europy i Afryki stworzyła dla nich okazję na odkrycie przyszłościowych narzędzi programistycznych i osiągnięcia nowych korzyści biznesowych.

Uczestnicy konferencji obejrzeli również prezentację analityków z firmy IHS na temat niedawno opublikowanego przez nią raportu „Critical Communications Broadband, Licensed Mobile Radio and DMR”. Analitycy przekazali deweloperom najnowszą wiedzę o możliwościach stworzenia bardziej sprofilowanych aplikacji.

Elizabeth Mead, analityk rynku komunikacji o znaczeniu krytycznym w IHS Technology, powiedziała: „Rozwiązania TETRA i DMR przechodzą znaczną ewolucję, gdyż użytkownicy wymagają jeszcze potężniejszych rozwiązań szerokopasmowych. Przeanalizowaliśmy najnowsze osiągnięcia i trendy z perspektywy użytkowników i dostrzegliśmy bardzo interesujące możliwości dla aplikacji w radiokomunikacji cyfrowej. Jak prognozuje IHS, w 2018 roku 53% użytkowników będzie już miało za sobą migrację na technologie cyfrowe. Przewidujemy, że wykorzystanie sieci PMR [prywatnych systemów radiokomunikacji — przyp. red.] do korzystania z aplikacji będzie coraz częstsze, w odróżnieniu od transmisji głosu. Użytkownicy są coraz bardziej świadomi, że aplikacje mogą zwiększyć efektywność pracy organizacji, co w ciągu kolejnych 3–5 lat będzie skutkować uposzechnianiem się na rynku aplikacji korzystających z transmisji danych o znaczeniu krytycznym, takich jak Man-Down, transmisja obrazu na żywo czy telewizja przemysłowa (CCTV)”.

Źródło: tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń