Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Piąta edycja Motorola Solutions AppForum

Piąta edycja Motorola Solutions AppForum

W dniach 18–20 września w Brukseli odbyła się piąta edycja Forum Aplikacyjnego firmy Motorola Solutions — AppForum 2014. Jest to coroczna konferencja dla partnerów aplikacyjnych, czyli twórców oprogramowania do radiotelefonów TETRA i MOTOTRBO. Przybyli na nią uczestnicy z całej Europy i Afryki.

Konferencja stanowiła dla deweloperów idealną platformę dyskusji o najnowszych rozwiązaniach i trendach w oprogramowaniu, na przykład istotnej roli, jaką odgrywają niezawodne, bezpieczne i szyfrowane aplikacje dla służb bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw korzystających z cyfrowej radiokomunikacji.

Podczas tego wydarzenia firma Motorola Solutions podzieliła się z inżynierami oprogramowania i programistami aplikacji swoim doświadczeniem w zakresie technologii i wiedzą na temat interfejsów programistycznych (API), w celu dalszego usprawniania tychże aplikacji. Podczas cykli sesji dyskusyjnych i warsztatów deweloperzy mogli zapoznać się z portfolio TETRA i MOTOTRBO firmy Motorola Solutions oraz jej strategią, a także z programem deweloperskim (Motorola Solutions Developer Program). Możliwość kontaktu z ekspertami firmy Motorola oraz twórcami aplikacji z Europy i Afryki stworzyła dla nich okazję na odkrycie przyszłościowych narzędzi programistycznych i osiągnięcia nowych korzyści biznesowych.

Uczestnicy konferencji obejrzeli również prezentację analityków z firmy IHS na temat niedawno opublikowanego przez nią raportu „Critical Communications Broadband, Licensed Mobile Radio and DMR”. Analitycy przekazali deweloperom najnowszą wiedzę o możliwościach stworzenia bardziej sprofilowanych aplikacji.

Elizabeth Mead, analityk rynku komunikacji o znaczeniu krytycznym w IHS Technology, powiedziała: „Rozwiązania TETRA i DMR przechodzą znaczną ewolucję, gdyż użytkownicy wymagają jeszcze potężniejszych rozwiązań szerokopasmowych. Przeanalizowaliśmy najnowsze osiągnięcia i trendy z perspektywy użytkowników i dostrzegliśmy bardzo interesujące możliwości dla aplikacji w radiokomunikacji cyfrowej. Jak prognozuje IHS, w 2018 roku 53% użytkowników będzie już miało za sobą migrację na technologie cyfrowe. Przewidujemy, że wykorzystanie sieci PMR [prywatnych systemów radiokomunikacji — przyp. red.] do korzystania z aplikacji będzie coraz częstsze, w odróżnieniu od transmisji głosu. Użytkownicy są coraz bardziej świadomi, że aplikacje mogą zwiększyć efektywność pracy organizacji, co w ciągu kolejnych 3–5 lat będzie skutkować uposzechnianiem się na rynku aplikacji korzystających z transmisji danych o znaczeniu krytycznym, takich jak Man-Down, transmisja obrazu na żywo czy telewizja przemysłowa (CCTV)”.

Źródło: tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń