Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pager TETRA P8GR pomyślnie przeszedł testy w Hesji

Pager TETRA P8GR pomyślnie przeszedł testy w Hesji

Ministerstwo spraw wewnętrznych i sportu Hesji pomyślnie ukończyło testy terenowe pagera TETRA P8GR firmy Airbus Defence and Space. Jest to pierwsze tego typu urządzenie, umożliwiające dwukierunkową łączność — odbieranie powiadomień i wysyłanie statusów.

Niemieccy urzędnicy zamierzają w ciągu kolejnych trzech lat wyposażyć w te urządzenia ok. 50 tysięcy funkcjonariuszy: zawodowych i ochotniczych strażaków oraz inny personel ratowniczy. Jak każde urządzenie przywoławcze, pager P8GR pozwala na odbieranie przez jednostki operacyjne komunikatów z centrali, a ponadto obsługa standardu TETRA daje mu dodatkowe korzyści: zabezpieczenie komunikacji przed nieuprawnionym dostępem i różne rodzaje wywołań: grupowe oraz indywidualne. Jego unikatową cechą jest dwukierunkowa łączność, umożliwiająca ratownikom zwrotne potwierdzanie odebrania komunikatu i przesłania informacji o swoim statusie.

Testy w Hesji trwały przez ostatnie kilka miesięcy. Tysiąc pagerów wraz z akcesoriami było sprawdzanych w rzeczywistych sytuacjach, Weryfikowano ich funkcjonalność, interoperacyjność z niemiecką siecią BOSNet oraz bezpieczeństwo. Pilotaż wykazał całkowitą zgodność urządzeń P8GR z wymogami Federalnej Agencji ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS).

Źródło: securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń