Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pager TETRA P8GR pomyślnie przeszedł testy w Hesji

Pager TETRA P8GR pomyślnie przeszedł testy w Hesji

Ministerstwo spraw wewnętrznych i sportu Hesji pomyślnie ukończyło testy terenowe pagera TETRA P8GR firmy Airbus Defence and Space. Jest to pierwsze tego typu urządzenie, umożliwiające dwukierunkową łączność — odbieranie powiadomień i wysyłanie statusów.

Niemieccy urzędnicy zamierzają w ciągu kolejnych trzech lat wyposażyć w te urządzenia ok. 50 tysięcy funkcjonariuszy: zawodowych i ochotniczych strażaków oraz inny personel ratowniczy. Jak każde urządzenie przywoławcze, pager P8GR pozwala na odbieranie przez jednostki operacyjne komunikatów z centrali, a ponadto obsługa standardu TETRA daje mu dodatkowe korzyści: zabezpieczenie komunikacji przed nieuprawnionym dostępem i różne rodzaje wywołań: grupowe oraz indywidualne. Jego unikatową cechą jest dwukierunkowa łączność, umożliwiająca ratownikom zwrotne potwierdzanie odebrania komunikatu i przesłania informacji o swoim statusie.

Testy w Hesji trwały przez ostatnie kilka miesięcy. Tysiąc pagerów wraz z akcesoriami było sprawdzanych w rzeczywistych sytuacjach, Weryfikowano ich funkcjonalność, interoperacyjność z niemiecką siecią BOSNet oraz bezpieczeństwo. Pilotaż wykazał całkowitą zgodność urządzeń P8GR z wymogami Federalnej Agencji ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS).

Źródło: securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń