Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Okręg Schleswig-Holstein rozbudowuje system TETRA by zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom

Okręg Schleswig-Holstein rozbudowuje system TETRA by zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom

W niemieckim okręgu Schleswig-Holstein zainicjowany został proces wdrożenia cyfrowego systemu TETRA, mającego stanowić niezawodny środek łączności dla 1500 cywilnych organizacji odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa publicznego. System będzie wykorzystywany przez jednostki straży pożarnej, służby ratownicze oraz prywatne agencje świadczące usługi związane z ochroną obiektów. Zastosowanie najnowszych urządzeń firmy Motorola Solutions pozwoli użytkownikom systemu na szybsze niż dotychczas nawiązywanie kontaktu, tym samym na skuteczniejsze reagowanie w sytuacjach krytycznych.

By podkreślić znaczenie tej inwestycji, Christoph Thomas, Dyrektor Zarządzający Motorola Solutions Germany GmbH osobiście przekazał przedstawicielom lokalnych władz okręgu Schleswig-Holstein specjalnie przygotowany radiotelefon typu MTP850FuG ozdobiony herbem Schleswig-Holstein. Firma Motorola Solutions otrzymała zlecenie od Głównego Urzędu Zamówień w okręgu Schleswig-Holstein. Firma dostarczy około 25 tys. urządzeń TETRA, w tym radiotelefony przenośne typu MTP850FuG, radiotelefony samochodowe MTM800FuG TETRA, osprzęt antenowy i akcesoria, takie jak zestawy słuchawkowe, futerały i temu podobne.

Motorola MTP850FuG Wytrzymałe i niezawodne urządzenia cyfrowe TETRA są produkowane z myślą o użytkownikach biorących udział w akcjach o znaczeniu krytycznym. By zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, zgodnie z wymaganiami niemieckiego urzędu federalnego BSI wszystkie informacje transmitowane w systemie TETRA są szyfrowane. Dzięki temu informacje nie mogą być przechwytywane przez niepowołane osoby, w tym także przez przestępców kryminalnych. Radiotelefony są łatwe w obsłudze, mają intuicyjne interfejsy pozwalające na ich natychmiastowe użycie w sytuacjach, w których każda sekunda się liczy.

“Cyfrowe radiotelefony TETRA produkowane przez firmę Motorola Solutions zwyciężyły w ogólnoeuropejskim przetargu na system łączności ruchomej dla niepolicyjnych służb bezpieczeństwa publicznego w okręgu Schleswig-Holstein,” wyjaśnił Hans-Adolf Bilzhause, Dyrektor Zarządzający w firmie GMSH, która ogłosiła przetarg w imieniu lokalnych instytucji państwowych w okręgu Schleswig-Holstein. “Kompleksowa ocena ofert wykazała, że kupno tych a nie innych radiotelefonów jest najlepszym rozwiązaniem, zapewniającym bezpieczną komunikację w straży pożarnej, służbach ratowniczych i cywilnych firmach świadczących usługi w dziedzinie ochrony obiektów w okręgu Schleswig-Holstein.”

Źródło: Motorola Solutions

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń