Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, należąca do grupy Hytera, jest jednym z wiodących producentów profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie. Firma przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Nowe urządzenie pokładowe jest skonfigurowane jako pojedyncza, standardowa platforma sprzętowa o zwartej konstrukcji i łatwej instalacji. Obsługuje wiele różnych konfiguracji: TETRA (głos i dane), TETRA (głos) + LTE (dane) lub LTE (usługi MCPTT i VoIP dla usług danych głosowych i szerokopasmowych danych).

Zgodność z normami EN50155 i EN45545, zapewnia możliwości transmisji cyfrowego strumienia audio (VoIP) i wiele możliwości połączeń, ułatwiając integrację z różnymi podsystemami tramwajów, metra, pociągów i autobusów.

Zgodność z sygnalizacją kolejową

Zastosowana technologia została zatwierdzona do zastosowań w sygnalizacji kolejowej ETCS (Europejski System Sterowania Pociągiem), CBTC (ang. Communication Based Train Control) i PTC (Pozytywna sterowania pociągiem – Positive train control), a jej konstrukcja ma na celu spełnienie przyszłych wymagań Przyszłego Systemu Kolejowej Radiokomunikacji Ruchomej – FRMCS (Future Railway Mobile Communication System)

O wyjątkowości platformy RTP-800 decyduje fakt, że może być w pełni dedykowany do komunikacji szerokopasmowej. Posiada całkowicie niezależny i przejrzysty interfejs, który umożliwia transmisję danych bez ingerowanie w funkcje o znaczeniu krytycznym i bez konieczności dodawania dodatkowego sprzętu.

W ten sposób nowa jednostka pokładowa zapewnia masową transmisję danych w aplikacjach sygnalizacji kolejowej i usługach wideo na pokładzie. W tym samym czasie wszystkie usługi głosowe działają poprawnie bez żadnych przestojów.

Szeroka interoperacyjność

Kolejną kwestią wartą podkreślenia jest to, że oferuje szerokie możliwości łączności, z Ethernetem, portami szeregowymi i Wi-Fi, a także cyfrową matrycę audio. Ułatwia ona integrację z podsystemami audio pociągu, takimi jak domofon i systemy nagłośnieniowe.

Terminal został zaprojektowany zgodnie z europejskim standardem FRMCS, który jest definiowany przez Międzynarodową Unię Kolei do użytku przez pociągi dużych prędkości.

RTP-800, podobnie jak wszystkie jednostki pokładowe zaprojektowane przez Teltronic, posiada certyfikaty EN50155 (sprzęt elektroniczny stosowany w taborze kolejowym) i EN45545 (ochrona przed pożarami na kolei). W zakresie bezpieczeństwa, sprzęt jest zgodny z europejską normą bezpieczeństwa cybernetycznego dla środowisk przemysłowych EN62443.

Wraz z premierą systemu RTP-800 Teltronic wzmacnia swoją pozycję lidera łączności dla sektora transportu miejskiego na świecie. Firma może pochwalić się wieloma wdrożeniami w tym sektorze.

Źródło: https://www.teltronic.es

O Teltronic

teltronic-logoOd ponad 40 lat Teltronic jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji sprzętu i systemów radiołączności specjalnej (tzw. mission-critical). Teltronic dostarcza kompletne rozwiązania łączności bezprzewodowej dla wielu służb i zakładów, w tym bezpieczeństwa publicznego, transportu publicznego, przemysłu naftowego i gazowego, sektora energetycznego, sektora górniczego, zakładów przemysłowych i innych. Produkty Teltronic znane są na całym świecie., już ponad 300 systemów działa w 50 krajach. Portfolio produktów obejmuje infrastrukturę sieci TETRA i P25, terminale radiowe oraz centra dyspozytorskie. Od roku 2015 Teltronic wchodzi w skład brytyjskiej grupy technologicznej SEPURA, która została przejęta przez Hytera.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń