Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Największy niemiecki prywatny operator sieci radiowej zaufał rozwiązaniu TetraFlex

Największy niemiecki prywatny operator sieci radiowej zaufał rozwiązaniu TetraFlex

Damm-TetraFlex-industry-small.jpgPółnocne Niemcy, okolice Bremy. To właśnie tutaj funkcjonuje cyfrowa sieć radiowa TETRA, której operatorem jest spółka AMV Funktechnik GmbH. Sieć ta, wybudowana przez firmę DAMM, składa się z 15 stacji bazowych.

Infrastruktura TetraFlex® dostarczona przez DAMM tworzy profesjonalną, jednolitą i w pełni kontrolowaną platformę komunikacyjną. Po wstępnej analizie ogólnych wymagań i warunków pracy spółka AMV, wraz ze swoim partnerem, firmą ATS Elektronik GmbH, podjęła w 2006 roku decyzję o budowie sieci opartej o infrastrukturę TetraFlex .

Wybór TetraFlex®  podyktowany był m.in. doskonałym stosunkiem ceny do wydajności, łatwością instalacji, wysoką skalowalnością przy rosnących wymaganiach i prostotą integracji nowej sieci z istniejącymi systemami klientów (takimi jak sieć telefoniczna i wewnętrzne instalacje w budynkach).

Dla spółki AMV Funktechnik GmbH, ponoszącej pełną odpowiedzialność za zarządzanie siecią publiczną, szczególnie ważne było całkowicie oddzielenie od siebie poszczególnych grup użytkowników. Ponadto klienci intensywnie korzystają z dodatkowych usług transmisji danych, czego najlepszym przykładem są służby miejskie, które muszą bezpiecznie przesyłać dane dyspozytorskie i monitoringu.

ATS-Elektronik-GmbH-engineer-during-Damm-TetraFlex-base-station-installation.jpgOd czasu uruchomienia sieci w 2006 roku została ona rozbudowana. Dzięki temu na dzień dzisiejszy pokrywa ona szeroki obszar na północy Niemiec, wliczając w to miasta Brema, Bremerhaven, Wilhelmshaven i Hanower. Cyfrowa sieć TetraFlex®, którą zarządza spółka AMV, jest największą cywilna i publiczną siecią TETRA w Niemczech. Wszystkie 15 stacje bazowe są ze sobą połączone. Dojrzewają też plany dalszej rozbudowy. Na obecną chwilę z sieci korzysta prawie 3,5 tysiąca różnego rodzaju użytkowników, którzy mają do dyspozycji około 900 logicznych kanałów głosowych (cyfrowych grup rozmownych).

Każdego dnia sieć TetraFlex® obsługuje na całym swoim obszarze działania około 100 tysięcy połączeń głosowych i 50 tysięcy transmisji danych. W zależności od obciążenia AMV zapewnia użytkownikom niezawodne i skalowalne rozwiązanie komunikacyjne dzięki elastyczności systemu TetraFlex® opartego o technologię IP.

AMV udostępnia swoim klientom głównie terminale MTP i MTM Motoroli. Z kolei aplikacje związane z telemetrią wykorzystują sprzęt dostarczony przez firmę ATS Elektronik GmbH.

Do klientów, którzy zaufali rozwiązaniu DAMM TetraFlex® dostarczonemu przez spółki AMV Funktechnik Handels GmbH i ATS Elektronik GmbH zaliczyć można liczne prywatne firmy, spółki zajmujące się logistyką portową, a także przedsiębiorstwa wywodzące się z sektora energetycznego, hutniczego, paliwowego i z ciężkiego przemysłu chemicznego.

Źródło: damm.dk

O firmie DAMM. http://www.damm.dk

Damm TetraFlex network solutionDAMM TetraFlex® to rewolucyjny, pod względem dostępności i możliwości, system cyfrowej łączności radiowej działającej w standardzie TETRA. Jego producentem jest duńska firma DAMM Cellular Systems A/S, posiadająca ogromne doświadczenie na rynku profesjonalnych rozwiązań radiokomunikacyjnych. Potwierdzeniem doświadczenie oraz pozycji firmy DAMM, jest wieloletnia współpraca jako producent OEM infrastruktury TETRA dla takich firm jak Thales® czy Rohde & Schwarz®.
TetraFlex® to kompletny system TETRA będący jednocześnie bardzo zaawansowanym rozwiązaniem pod względem technicznym. Jest w pełni elastyczny, umożliwiając budowanie jedno lub wielostrefowych systemów w konfiguracjach z jedną lub wieloma nośnymi aby sprostać różnym potrzebom pod względem pojemności.

Jednym z partnerów firm DAMM w Polsce jest SRS Polska, która ma już na swym koncie kilka wdrożeń systemu TetraFlex w naszym kraju.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń