Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions zapewnia pełne wsparcie serwisowe dla jednego z największych portów lotniczych

Motorola Solutions zapewnia pełne wsparcie serwisowe dla jednego z największych portów lotniczych

Hongkong, 17 maj 2017 – Firma Motorola Solutions zapewnia bezpieczne operacje lotnicze w Szanghaju – jednym z 10 największych na świecie węzłów lotniczych w 2016 roku – poprzez modernizację systemu i umowę na obsługę informatyczną dotyczącą znacznego rozwiązania komunikacyjnego w standardzie TETRA.

Szanghaj, który jest ważnym centrum handlu i biznesu oraz jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie, obsługiwany jest przez 2 lotniska, które obsłużyły w zeszłym roku łącznie ponad 100 milionów pasażerów.

Szanghajski węzeł lotniczy jest chińskim pionierem we wdrażaniu wielu zaawansowanych rozwiązań z zakresu krytycznej komunikacji – począwszy od pierwszego analogowego systemu w 1994 roku, poprzez migrację do rozwiązania cyfrowego w 2006 roku, aż do obecnie działającego, obejmującego całość, kontraktu na obsługę serwisową przez 7 lat.

Dziś centrum lotnicze obsługuje całościowy, zintegrowany system komunikacyjny TETRA – składający się z blisko 10 tysięcy cyfrowych radiotelefonów, przemienników, jak również cyfrowego rozwiązania DIMETRA IP, które zastosowano w celu zwiększania zasięgu bez zakłócania pracy innych użytkowników.

„Prowadzenie udanych operacji lotniczych polega na zarządzaniu szeregiem złożonych i wzajemnie powiązanych zadań – od początkowego procesu biletowego, kontroli ruchu pasażerskiego i usług związanych z bagażami, do końcowego etapu koordynacji samolotu. Zaawansowana technologicznie i niezawodna komunikacja jest wymagana do połączenia wszystkich tych skomplikowanych części, w celu zapewnienia płynnej koordynacji” – powiedział WenJie Shao, dyrektor generalny firmy Shanghai Hong Pu Civil Airport Communication Co., Ltd.

„Wyzwanie utrzymania wydajności i zapewnienia nieprzerwanego działania staje się trudniejsze podczas dużych wydarzeń – z wysokim natężeniem ruchu pasażerskiego i lotniczego” – kontynuuje.

W ostatnich 10 latach wysoce niezawodne rozwiązania komunikacyjne TETRA od firmy Motorola Solutions umożliwiły portowi lotniczemu w Szanghaju na skuteczne zarządzanie wieloma światowej klasy imprezami organizowanymi w mieście, w tym Olimpiadą Specjalną w 2007 roku oraz odbywającemu się w 2010 roku Shanghai World Expo.

„Dzisiaj nasi klienci napotykają rosnącą presję na koszty operacyjne – bez kompromisu w kwestii zapewniania najwyższych poziomów bezpieczeństwa, wydajności i efektywności. W operacjach linii lotniczych szczególnie istotne jest, aby rozwiązania komunikacyjne działały z najwyższą wydajnością. Poprzez oferowanie usług zarządzania cyklem życia – pomagamy firmom czerpać korzyści z odnowionej w pełni infrastruktury systemu oraz najnowszego sprzętu i oprogramowania”   – powiedział Michael Jiang, prezes i dyrektor generalny chińskiego oddziału firmy Motorola Solutions.

Regularny serwis sprzętu i oprogramowania przedłuża żywotność rozwiązań komunikacyjnych i sprzętu łączności firmy Motorola Solutions, a także zapewnia ciągłość komunikacji o znaczeniu krytycznym zapewniającej bezpieczeństwo i niezawodność operacji.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com ; Fot: Fot.: pl.wikipedia.org / Autor: Pete Stewart from Perth, Australia (Shanghai Skyline HDR) CC BY-SA 2.0 /

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności.

Aktualności z firmy Motorola Solutions można uzyskać odwiedzając stronę www.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowy kanał z aktualnościami.

Kontakt dla mediów:

Sum Pek Kee

Menedżer ds. komunikacji na region Azji i Pacyfiku

+65 9631 9538
Pekkee.sum@motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń