Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions zapewnia pełne wsparcie serwisowe dla jednego z największych portów lotniczych

Motorola Solutions zapewnia pełne wsparcie serwisowe dla jednego z największych portów lotniczych

Hongkong, 17 maj 2017 – Firma Motorola Solutions zapewnia bezpieczne operacje lotnicze w Szanghaju – jednym z 10 największych na świecie węzłów lotniczych w 2016 roku – poprzez modernizację systemu i umowę na obsługę informatyczną dotyczącą znacznego rozwiązania komunikacyjnego w standardzie TETRA.

Szanghaj, który jest ważnym centrum handlu i biznesu oraz jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie, obsługiwany jest przez 2 lotniska, które obsłużyły w zeszłym roku łącznie ponad 100 milionów pasażerów.

Szanghajski węzeł lotniczy jest chińskim pionierem we wdrażaniu wielu zaawansowanych rozwiązań z zakresu krytycznej komunikacji – począwszy od pierwszego analogowego systemu w 1994 roku, poprzez migrację do rozwiązania cyfrowego w 2006 roku, aż do obecnie działającego, obejmującego całość, kontraktu na obsługę serwisową przez 7 lat.

Dziś centrum lotnicze obsługuje całościowy, zintegrowany system komunikacyjny TETRA – składający się z blisko 10 tysięcy cyfrowych radiotelefonów, przemienników, jak również cyfrowego rozwiązania DIMETRA IP, które zastosowano w celu zwiększania zasięgu bez zakłócania pracy innych użytkowników.

„Prowadzenie udanych operacji lotniczych polega na zarządzaniu szeregiem złożonych i wzajemnie powiązanych zadań – od początkowego procesu biletowego, kontroli ruchu pasażerskiego i usług związanych z bagażami, do końcowego etapu koordynacji samolotu. Zaawansowana technologicznie i niezawodna komunikacja jest wymagana do połączenia wszystkich tych skomplikowanych części, w celu zapewnienia płynnej koordynacji” – powiedział WenJie Shao, dyrektor generalny firmy Shanghai Hong Pu Civil Airport Communication Co., Ltd.

„Wyzwanie utrzymania wydajności i zapewnienia nieprzerwanego działania staje się trudniejsze podczas dużych wydarzeń – z wysokim natężeniem ruchu pasażerskiego i lotniczego” – kontynuuje.

W ostatnich 10 latach wysoce niezawodne rozwiązania komunikacyjne TETRA od firmy Motorola Solutions umożliwiły portowi lotniczemu w Szanghaju na skuteczne zarządzanie wieloma światowej klasy imprezami organizowanymi w mieście, w tym Olimpiadą Specjalną w 2007 roku oraz odbywającemu się w 2010 roku Shanghai World Expo.

„Dzisiaj nasi klienci napotykają rosnącą presję na koszty operacyjne – bez kompromisu w kwestii zapewniania najwyższych poziomów bezpieczeństwa, wydajności i efektywności. W operacjach linii lotniczych szczególnie istotne jest, aby rozwiązania komunikacyjne działały z najwyższą wydajnością. Poprzez oferowanie usług zarządzania cyklem życia – pomagamy firmom czerpać korzyści z odnowionej w pełni infrastruktury systemu oraz najnowszego sprzętu i oprogramowania”   – powiedział Michael Jiang, prezes i dyrektor generalny chińskiego oddziału firmy Motorola Solutions.

Regularny serwis sprzętu i oprogramowania przedłuża żywotność rozwiązań komunikacyjnych i sprzętu łączności firmy Motorola Solutions, a także zapewnia ciągłość komunikacji o znaczeniu krytycznym zapewniającej bezpieczeństwo i niezawodność operacji.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com ; Fot: Fot.: pl.wikipedia.org / Autor: Pete Stewart from Perth, Australia (Shanghai Skyline HDR) CC BY-SA 2.0 /

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności.

Aktualności z firmy Motorola Solutions można uzyskać odwiedzając stronę www.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowy kanał z aktualnościami.

Kontakt dla mediów:

Sum Pek Kee

Menedżer ds. komunikacji na region Azji i Pacyfiku

+65 9631 9538
Pekkee.sum@motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń