Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Artykuły Motorola Solutions zapewnia firmie energetycznej HEP Chorwacja przyszłościowy system TETRA

Motorola Solutions zapewnia firmie energetycznej HEP Chorwacja przyszłościowy system TETRA

Pierwsze wdrożenie systemu TETRA DIMETRA X Core w Chorwacji zapewnia niezawodną łączność o znaczeniu krytycznym. System został zbudowany z myślą o długotrwałej wydajności ze zwiększonym bezpieczeństwem cybernetycznym oraz możliwościach mobilnej migracji szerokopasmowej w przyszłości.

Zagrzeb, Chorwacja – 24 październik 2018 r. – Firma Motorola Solutions zapewnia system standardu TETRA DIMETRA X Core dla chorwackiej firmy energetycznej HEP. Firma ta, która jest operatorem krajowej sieci dystrybucji HEP-Operator Distribucijskog Sustava (HEP-OSD), jest największym klientem w Chorwacji korzystającym z nowego rozwiązania TETRA. Motorola Solutions wdrożyła tą technologię we współpracy z lokalnym partnerem  – firmą Micro-Link.

 

W ramach projektu system standardu TETRA nowej generacji zastąpił płynnie – bez żadnych zakłóceń w bieżącej łączności o znaczeniu krytycznym – przestarzałą 15-letnią infrastrukturę dawnego dostawcy. W celu zagwarantowania bezproblemowej migracji do nowego systemu firmy Motorola Solutions – który działa w innym paśmie częstotliwości – zostało utworzone zaawansowane połączenie pomiędzy starym i nowym systemem TETRA.

 

Po migracji system Motorola Solutions DIMETRA X Core łączy techników terenowych w HEP-ODS, którzy mogą obecnie komunikować się niezawodnie i efektywnie z dyspozytorniami, jak również z innymi technikami w terenie. Zapewnia to zminimalizowanie przerw w dostawie zasilania, a klienci firmy HEP są zadowoleni z jakości obsługi. Aby zagwarantować ciągłą 24/7 pracę systemu TETRA – wdrożenie obejmuje umowę o świadczenie serwisu, która zapewnia użytkownikom HEP-ODS dostęp do zespołów wsparcia technicznego, jak również narzędzi do rozwiązywania problemów i konserwacji.

 

„Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług” – powiedział Ivan Periša, dyrektor ds. systemu sterowania systemu elektroenergetycznego w HEP. „Nowy system TETRA od firmy Motorola Solutions spełnia nasze wysokie wymagania w zakresie serwisu 24/7. Umożliwia nam to zagwarantowanie naszym klientom niezawodnej łączności o znaczeniu krytycznym oraz korzystanie z zaawansowanych funkcji w przyszłości. „

 

„Nasz w pełni skalowalny system DIMETRA X Core doskonale zastąpił stare systemy TETRA” – powiedział Michael Kaae, wiceprezes MSSSI – na obszar Nordics, Eastern Europe & Russia – w firmie Motorola Solutions. „System Motorola Solutions umożliwia użytkownikom TETRA jak najlepsze wykorzystanie istniejącej sieci komunikacyjnej już dzisiaj, przygotowując się do wykorzystania mobilnych funkcji szerokopasmowych w przyszłości”.

 

DIMETRA_X_www_newsroom_motorolasolutions_com.jpg

Nowy system TETRA składa się z 19 punktów, które wykorzystują stacje bazowe TETRA firmy Motorola – MTS2 oraz MTS4 – pokrywając około 25% terytorium Chorwacji. W oparciu o to pokrycie zasięgiem radiowym system Motorola Solutions DIMETRA X Core zapewnia grupowe i indywidualne usługi push-to-talk („naciśnij, aby mówić”), jak również obsługę wiadomości dla lepszej współpracy, dynamicznego zarządzania zespołem w celu skoordynowanej reakcji na incydenty, śledzenia lokalizacji i nagrywania głosu.

 

Inną kluczową dla firmy HEP-ODS cechą systemu DIMETRA X Core jest funkcja transmisji danych, która jest niezbędna dla wykorzystywanych przez dostawców energii systemów komunikacji SCADA. Ponieważ zasięg nowego systemu TETRA jest nawet lepszy niż planowano – firma HEP-ODS czerpie korzyści z dodatkowej elastyczności i wydajności procesu integracji SCADA w nowych punktach sieci TETRA.

 

System TETRA dostarczony został razem z rozwiązaniem TRACES firmy Motorola Solutions – przeznaczonym do optymalizacji sieci TETRA. TRACES śledzi zasięg sieci i wydajność systemu TETRA (z którego korzysta HEP-ODS) i zapewnia pełną widoczność w czasie rzeczywistym. Nowy system DIMETRA X Core zawiera również wydajny rdzeń definiowany przez oprogramowanie – co pozwala obniżyć koszty operacyjne systemu, a także zapewnia poprawione funkcje zabezpieczeń cybernetycznych w celu ochrony przed zwiększającymi się wciąż zagrożeniami. System został zaprojektowany dla zapewnienia niezawodnej wydajności w przyszłości.

 

Źródło i fot.: https://newsroom.motorolasolutions.com

 

Więcej informacji

Fundusz kapitałowy Motorola Solutions

Przywództwo technologiczne

Film wideo Motorola Solutions o Sztucznej Inteligencji w Zastosowaniach Krytycznych

Film wideo Motorola Solutions o Połączonym Funkcjonariuszu Policji

Film wideo Motorola Solutions o Wirtualnym Centrum Dowodzenia

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronę www.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowy kanał informacyjny.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń