Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Artykuły Motorola Solutions zapewnia firmie energetycznej HEP Chorwacja przyszłościowy system TETRA

Motorola Solutions zapewnia firmie energetycznej HEP Chorwacja przyszłościowy system TETRA

Pierwsze wdrożenie systemu TETRA DIMETRA X Core w Chorwacji zapewnia niezawodną łączność o znaczeniu krytycznym. System został zbudowany z myślą o długotrwałej wydajności ze zwiększonym bezpieczeństwem cybernetycznym oraz możliwościach mobilnej migracji szerokopasmowej w przyszłości.

Zagrzeb, Chorwacja – 24 październik 2018 r. – Firma Motorola Solutions zapewnia system standardu TETRA DIMETRA X Core dla chorwackiej firmy energetycznej HEP. Firma ta, która jest operatorem krajowej sieci dystrybucji HEP-Operator Distribucijskog Sustava (HEP-OSD), jest największym klientem w Chorwacji korzystającym z nowego rozwiązania TETRA. Motorola Solutions wdrożyła tą technologię we współpracy z lokalnym partnerem  – firmą Micro-Link.

 

W ramach projektu system standardu TETRA nowej generacji zastąpił płynnie – bez żadnych zakłóceń w bieżącej łączności o znaczeniu krytycznym – przestarzałą 15-letnią infrastrukturę dawnego dostawcy. W celu zagwarantowania bezproblemowej migracji do nowego systemu firmy Motorola Solutions – który działa w innym paśmie częstotliwości – zostało utworzone zaawansowane połączenie pomiędzy starym i nowym systemem TETRA.

 

Po migracji system Motorola Solutions DIMETRA X Core łączy techników terenowych w HEP-ODS, którzy mogą obecnie komunikować się niezawodnie i efektywnie z dyspozytorniami, jak również z innymi technikami w terenie. Zapewnia to zminimalizowanie przerw w dostawie zasilania, a klienci firmy HEP są zadowoleni z jakości obsługi. Aby zagwarantować ciągłą 24/7 pracę systemu TETRA – wdrożenie obejmuje umowę o świadczenie serwisu, która zapewnia użytkownikom HEP-ODS dostęp do zespołów wsparcia technicznego, jak również narzędzi do rozwiązywania problemów i konserwacji.

 

„Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług” – powiedział Ivan Periša, dyrektor ds. systemu sterowania systemu elektroenergetycznego w HEP. „Nowy system TETRA od firmy Motorola Solutions spełnia nasze wysokie wymagania w zakresie serwisu 24/7. Umożliwia nam to zagwarantowanie naszym klientom niezawodnej łączności o znaczeniu krytycznym oraz korzystanie z zaawansowanych funkcji w przyszłości. „

 

„Nasz w pełni skalowalny system DIMETRA X Core doskonale zastąpił stare systemy TETRA” – powiedział Michael Kaae, wiceprezes MSSSI – na obszar Nordics, Eastern Europe & Russia – w firmie Motorola Solutions. „System Motorola Solutions umożliwia użytkownikom TETRA jak najlepsze wykorzystanie istniejącej sieci komunikacyjnej już dzisiaj, przygotowując się do wykorzystania mobilnych funkcji szerokopasmowych w przyszłości”.

 

DIMETRA_X_www_newsroom_motorolasolutions_com.jpg

Nowy system TETRA składa się z 19 punktów, które wykorzystują stacje bazowe TETRA firmy Motorola – MTS2 oraz MTS4 – pokrywając około 25% terytorium Chorwacji. W oparciu o to pokrycie zasięgiem radiowym system Motorola Solutions DIMETRA X Core zapewnia grupowe i indywidualne usługi push-to-talk („naciśnij, aby mówić”), jak również obsługę wiadomości dla lepszej współpracy, dynamicznego zarządzania zespołem w celu skoordynowanej reakcji na incydenty, śledzenia lokalizacji i nagrywania głosu.

 

Inną kluczową dla firmy HEP-ODS cechą systemu DIMETRA X Core jest funkcja transmisji danych, która jest niezbędna dla wykorzystywanych przez dostawców energii systemów komunikacji SCADA. Ponieważ zasięg nowego systemu TETRA jest nawet lepszy niż planowano – firma HEP-ODS czerpie korzyści z dodatkowej elastyczności i wydajności procesu integracji SCADA w nowych punktach sieci TETRA.

 

System TETRA dostarczony został razem z rozwiązaniem TRACES firmy Motorola Solutions – przeznaczonym do optymalizacji sieci TETRA. TRACES śledzi zasięg sieci i wydajność systemu TETRA (z którego korzysta HEP-ODS) i zapewnia pełną widoczność w czasie rzeczywistym. Nowy system DIMETRA X Core zawiera również wydajny rdzeń definiowany przez oprogramowanie – co pozwala obniżyć koszty operacyjne systemu, a także zapewnia poprawione funkcje zabezpieczeń cybernetycznych w celu ochrony przed zwiększającymi się wciąż zagrożeniami. System został zaprojektowany dla zapewnienia niezawodnej wydajności w przyszłości.

 

Źródło i fot.: https://newsroom.motorolasolutions.com

 

Więcej informacji

Fundusz kapitałowy Motorola Solutions

Przywództwo technologiczne

Film wideo Motorola Solutions o Sztucznej Inteligencji w Zastosowaniach Krytycznych

Film wideo Motorola Solutions o Połączonym Funkcjonariuszu Policji

Film wideo Motorola Solutions o Wirtualnym Centrum Dowodzenia

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronę www.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowy kanał informacyjny.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń