Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions otrzymała tytuł pierwszego producenta sprzętu TEDS ze świadectwem interoperacyjności

Motorola Solutions otrzymała tytuł pierwszego producenta sprzętu TEDS ze świadectwem interoperacyjności

Firma Motorola Solutions, światowy lider w rozwoju i wdrażaniu systemów TETRA niedawno oświadczyła, że jej infrastruktura Dimetra IP 7.1 oraz przewoźny radiotelefon MTM5400 przeszły z powodzeniem testy interoperacyjności dotyczące szybkiej transmisji TEDS przeprowadzone przez ISCTI (Istituto Superiore delle Comunicazioni e delle Tecnologie dell´Informazione), niezależny instytut badawczy należący do rządu włoskiego, wskazany przez TETRA Association.

Motorola jako pierwsza otrzymała tego rodzaju świadectwo, które jest dowodem na jej wiodącą pozycję w dziedzinie cyfrowych technologii radiokomunikacyjnych TETRA i TEDS. Świadectwo zostało wydane w dniu 24 czerwca 2011 roku.

Kluczowe fakty

  • Infrastruktura Dimetra IP 7.1 Motoroli zapewnia swoim strategicznym użytkownikom większe prędkości transmisji danych, oferuje funkcje TEDS, zwiększony poziom bezpieczeństwa i lepszą elastyczność w dziedzinie pojemności i zasięgu sieci.
  • Przewoźny radiotelefon TETRA MTM5400, obsługujący TEDS, oferuje większy zasięg, doskonałą jakość dźwięku i szybką transmisję danych, dzięki czemu odpowiada on obecnym i przyszłym potrzebom profesjonalnych użytkowników.
  • Funkcje TEDS umożliwiają rozwój na szeroką skalę aplikacji opartych o transmisję danych. Użytkownicy w terenie będą mogli nie tylko komunikować się głosowo ale też przesyłać wiadomości tekstowe i zdjęcia. TEDS jest jedynym mobilnym standardem przesyłania danych mogącym być uruchomionym w sieciach o znaczeniu strategicznym korzystających z pasma 380-430 MHz, w którym pracuje większość systemów TETRA.
  • Uzyskane przez firmę Motorola świadectwo interoperacyjności jest gwarancją dla użytkowników, że produkty TETRA tej firmy przeszły intensywne badania i że spełniają całkowicie wytyczne standardu TEDS..
  • Badania odbyły się w styczniu 2011 roku w laboratorium ISCTI. Świadectwo i szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej TETRA Association.


Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, światowa organizacja TETRA, Motorola Solutions

„Bardzo się cieszymy, że jesteśmy liderami w dziedzinie TEDS i że możemy zaoferować odpowiednie rozwiązania klientom, którzy potrzebują szybkiego dostępu do danych. Najwięcej testów tej technologii ma obecnie miejsce w Europie i w Azji. TEDS umożliwia bezpieczny i szybki dostęp do danych istniejącym aplikacjom a także komunikację głosową oraz przesyłanie wiadomości tekstowych i zdjęć użytkownikom w terenie. Otrzymane przez Motorola Solutions świadectwo obejmujące infrastrukturę Dimetra IP 7.1 oraz radiotelefon MTM5400 jest dowodem na przestrzeganie przez naszą firmę standardów i środowisk, w których pracuje sprzęt innych producentów. Motorola Solutions zobowiązuje się do dalszego rozwoju technologii TETRA i do zaspokajania przyszłych potrzeb swoich klientów”.

Więcej informacji

Motorola Solutions´ Dimetra IP 7.1 infrastructure i MTM5400 mobile radio

TETRA Association i IOP certificate

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń