Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola podpisała kontrakt na dostawę TETRY dla QGC w Australii

Motorola podpisała kontrakt na dostawę TETRY dla QGC w Australii

Motorola Solutions podpisała wart 14.4 milionów dolarów kontrakt z Queensland Gas Corporation (QGC) na dostawę systemu łączności radiowej TETRA na potrzeby projektu produkcji skroplonego gazu ziemnego (LNG) w stanie Queensland w Australii.

 

Motorola dostarczy również system radiolinii łączący centralę zakładu przetwórczego LNG z pozostałymi lokalizacjami wyniesionymi, w których zbudowane będą stacje bazowe TETRA. Sieć obejmie swoim zasięgiem również biura i centrum logistyczne w miejscowości Chinchilla oraz centralę firmy w Brisbane (stolica stanu Queensland).

Oprócz radiolinii i infrastruktury Dimetra IP projekt obejmuje również dostawę terminali przewoźnych z zintegrowanym modułem GPS do lokalizacji użytkownika, terminali ręcznych, terminali biurkowych, zestawu konsol dyspozytorskich oraz moduł rejestracji korespondencji.  Motorola Solutions będzie również generalnym integratorem całego systemu. Montaż i uruchomienie będzie wykonane przez pracowników Motoroli z Brisbane i Melbourne przy wsparciu lokalnego podwykonawcy, firmy CBO.

Motorola system TETRA dla projektu LNG Queensland Gas Corporation

 

Budowa sieci radiowej TETRA, złożonej z 28 stacji bazowych, rozpocznie się już w pierwszym kwartale 2011 roku. Motorola dostarczy również ponad 3000 radiotelefonów pracujących w paśmie 450-470 MHz. Wśród nich wytrzymałe i iskrobezpieczne terminale z rodziny Ex (np: MTP810Ex lub MTP850Ex )  posiadające certyfikację ATEX, które mogą być używane w środowiskach potencjalnie wybuchowych gazów i pyłów (w strefach wybuchowych Z1 i Z2). Terminale Motoroli z rodziny Ex są specjalnie zaprojektowane do bezpiecznej i niezawodnej łączności w miejscach narażonych na kontakt z substancjami łatwopalnymi.

„Dostępność i bezpieczeństwo muszą iść ręka w rękę podczas wdrażania sieci radiowej dla każdego dużego projektu infrastrukturalnego. Jest to szczególnie istotne w warunkach gdy projekt zlokalizowany jest w miejscach oddalonych i w potencjalnie niebezpiecznym środowisku”, powiedział Gary Starr, dyrektor zarządzający Motorola Solutions Australia.

 

Źródło: Motorola, Computerworld

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń