Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola podpisała kontrakt na dostawę TETRY dla QGC w Australii

Motorola podpisała kontrakt na dostawę TETRY dla QGC w Australii

Motorola Solutions podpisała wart 14.4 milionów dolarów kontrakt z Queensland Gas Corporation (QGC) na dostawę systemu łączności radiowej TETRA na potrzeby projektu produkcji skroplonego gazu ziemnego (LNG) w stanie Queensland w Australii.

 

Motorola dostarczy również system radiolinii łączący centralę zakładu przetwórczego LNG z pozostałymi lokalizacjami wyniesionymi, w których zbudowane będą stacje bazowe TETRA. Sieć obejmie swoim zasięgiem również biura i centrum logistyczne w miejscowości Chinchilla oraz centralę firmy w Brisbane (stolica stanu Queensland).

Oprócz radiolinii i infrastruktury Dimetra IP projekt obejmuje również dostawę terminali przewoźnych z zintegrowanym modułem GPS do lokalizacji użytkownika, terminali ręcznych, terminali biurkowych, zestawu konsol dyspozytorskich oraz moduł rejestracji korespondencji.  Motorola Solutions będzie również generalnym integratorem całego systemu. Montaż i uruchomienie będzie wykonane przez pracowników Motoroli z Brisbane i Melbourne przy wsparciu lokalnego podwykonawcy, firmy CBO.

Motorola system TETRA dla projektu LNG Queensland Gas Corporation

 

Budowa sieci radiowej TETRA, złożonej z 28 stacji bazowych, rozpocznie się już w pierwszym kwartale 2011 roku. Motorola dostarczy również ponad 3000 radiotelefonów pracujących w paśmie 450-470 MHz. Wśród nich wytrzymałe i iskrobezpieczne terminale z rodziny Ex (np: MTP810Ex lub MTP850Ex )  posiadające certyfikację ATEX, które mogą być używane w środowiskach potencjalnie wybuchowych gazów i pyłów (w strefach wybuchowych Z1 i Z2). Terminale Motoroli z rodziny Ex są specjalnie zaprojektowane do bezpiecznej i niezawodnej łączności w miejscach narażonych na kontakt z substancjami łatwopalnymi.

„Dostępność i bezpieczeństwo muszą iść ręka w rękę podczas wdrażania sieci radiowej dla każdego dużego projektu infrastrukturalnego. Jest to szczególnie istotne w warunkach gdy projekt zlokalizowany jest w miejscach oddalonych i w potencjalnie niebezpiecznym środowisku”, powiedział Gary Starr, dyrektor zarządzający Motorola Solutions Australia.

 

Źródło: Motorola, Computerworld

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń