Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kopalnia w Australii wybrała Sepurę

Kopalnia w Australii wybrała Sepurę

Fortescue Metals Group (Fortescue), jeden z wiodących na świecie producentów rudy żelaza z Australii, wybrał system TETRA w kopalniach Pilbara w Zachodniej Australii. Nowy system komunikacji składać się będzie z infrastruktury DAMM oraz ręcznych i przewoźnych terminali TETRA Sepura. To prestiżowe zwycięstwo odniosła firma Radlink, cenionym partner Sepury w regionie.

Kopalnia Fortescue powstała w 2003 roku i w ciągu zaledwie kilku lat stała się jednym z największych na świecie producentów rudy żelaza. Budowa kopalni dla Grupy Fortescue rozpoczęła się w lutym 2006 r. wraz z liniami kolejowymi i połączeniami portowymi. Pod koniec 2008 roku rozpoczęto eksploatacje złóż w kopalni Cloudbreak z czego ponad 15 mln ton rudy żelaza eksportowane jest do Chin. Od tego czasu, wydobycie i przetwarzanie na Cloudbreak wzrosło do ponad 100 tysięcy ton rudy dziennie.


Dzięki planom budowy drugiej kopalni Grupy Fortescue,  niezbędny był zaawansowany system komunikacji  który jest w stanie sprostać rosnącym potrzebom spółki. Po szczegółowej ocenie innych, konkurencyjnych technologii komunikacyjnych, wybór padł na TETRĘ.

Terminale Sepura zostały wybrane ze względu na ich wytrzymałość i wszechstronność. W szczególności, użytkownicy byli pod wrażeniem funkcji  wywołania alarmowego i wysokiej jakość audio, które są istotne w górnictwie. Pracownicy tej branży bardzo często muszą pracować w izolacji w bardzo trudnych warunkach terenowych. Do tej pory Sepura dostarczono ponad 800 radiotelefonów przewoźnych  i 500 ręcznych.

Jest to znaczące zwycięstwo dla standardu TETRA i firmy Sepura. System  jak dość unikatowy- obejmuje swych zasięgiem wiele kopalń oraz obiekt portowy. – Będzie największym górniczym systemem TETRA w Australii”, powiedział Scott Manson z firmy Radlink.

Doug Bowden, Senior Business Development Manager dla Sepura dodał: „To jest wielki sukces Sepury i fantastyczna okazja do zaprezentowania naszych terminali w jednym z najtrudniejszych warunkach pracy oraz zdobycie bardzo cennych referencji. Obserwując znaczny wzrost branży wydobywczej i petrochemicznej w Australii już teraz wierzymy, że projekt ten utoruje nam drogę do wielu innych podobnych kontraktów w Australii i na świecie.”

Źródło: http://www.sepura.com

Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA W Polsce jest firma SRS Polska.

 

SRS_Polska_logo_small

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://srspolska.pl/

SEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Bliższe informacje www.sepura.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń