Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola wygrała przetarg na dostawę terminali TETRA w Niemczech

Motorola wygrała przetarg na dostawę terminali TETRA w Niemczech

 

Motorola-dostarczy-terminale-TETRA-dla-niemieckiej-policjiMotorola Solutions wygrała przetarg na dostawę terminali TETRA dla służb w regionie Dolnej Saksonii w Niemczech.

Umowa ramowa będzie obowiązywać przez cztery lata, podczas których Motorola dostarczy policji oraz służbom lokalnym, miejskim i powiatowym Dolnej Saksonii około 9700 cyfrowych radiotelefonów TETRA wraz z akcesoriami i wsparciem technicznym.

Zamówienie obejmuje zarówno radiotelefony TETRA przenośne jak i przewoźne. Rozwiązania oferowane przez Motorolę zostały specjalnie opracowane z myślą o potrzebach niemieckich służb w zakresie bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa (BOS). Zapewniają one policji oraz władzom lokalnym Dolnej Saksonii bezpieczną i pewną transmisję głosu i danych.

Sprzęt obsługuje całkowite szyfrowanie przesyłanych treści, zgodnie z wymogiem Niemieckiego Federalnego Urzędu ds. Ochrony Informacji (BSI) dotyczącym pełnej poufności korespondencji. Przenośne terminale TETRA oferowane przez Motorolę posiadają nadajnik o mocy do 1.8 W, co umożliwia prowadzenie łączności na większe odległości, a zasięg wewnątrz budynków i w terenie mocno zabudowanym również ulega poprawie.

Radiotelefony posiadają specjalne złącze BOS umożliwiające współpracę z szeroką gamą akcesoriów. Dzięki temu, terminale mogą być łatwo dostosowane do indywidualnych potrzeb policji i władz lokalnych. Możliwe jest też bardzo szybkie zestawianie nowych połączeń grupowych. Kontrakt obejmuje ponadto dostawę oprogramowania umożliwiającego scentralizowane i sprawne zarządzanie na odległość oprogramowaniem i konfiguracją samych radiotelefonów.

Jak twierdzi Dr. Christian Grahl, komendant policji Dolnej Saksonii, „W drugim przetargu wybraliśmy firmę Motorola, ponieważ ich radiotelefony cyfrowe TETRA sprawdziły się podczas intensywnych testów w terenie i spełniły wszystkie kryteria natury technicznej wymagane przez naszą policję i władze lokalne. Szczególne wrażenie zrobiła na nas intuicyjna obsługa terminali oraz wysokie standardy bezpieczeństwa przez nie oferowane”.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń