Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Moskiewskie Metro wybrało system TetraFlex

Moskiewskie Metro wybrało system TetraFlex

System TETRAFlex duńskiej firmy DAMM został wybrany przez Metro w Moskwie w celu zapewnienia niezawodnej  i bezpiecznej komunikacji. System przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów oraz podniesienia efektywności operacyjnej podziemnej kolejki. Integratorem projektu jest lokalny partner DAMM w Rosji, firma Integra Pro.

Niewiele sieci metra na kuli ziemskiej można uznać za atrakcję turystyczną o swoistych walorach artystycznych. Właśnie takie jest moskiewskie metro, narodowa duma Rosji, symbol jej stolicy. Perony i hale stacji przypominają miniaturowe pałace, ozdobione są żyrandolami, rzeźbami i mozaikami. Jednocześnie jest to najwydajniejsza i najsprawniej działająca sieć metra na świecie. Nic więc dziwnego, że komunikacja radiowa w moskiewskim metrze pracuje w oparciu o standard TETRA.

Pierwszą linię moskiewskiego metra uruchomiono 15 maja 1935, Obecnie liczy łącznie 301 km i składa się z 12 linii na których znajdują się 182 stacje. Jest najbardziej obciążonym metrem Europy, a także na świecie. Do metra w Moskwie wsiada codziennie nawet do 9 milionów pasażerów. Przy takim natężeniu ruchu pasażerów sprawna i niezawodna komunikacja staje się najwyższym priorytetem.

Zarówno rutynowe działania jak i potencjalne sytuacje kryzysowe (np.: ostatni atak terrorystyczny na lotnisku w Moskwie) wymagają sprawnej i niezawodnej łączności wielu służb odpowiedzialnych za zapewnienie porządku publicznego. Dlatego też wybór padł na TETRĘ, a konkretnie na bardzo popularny, kompaktowy system TetraFlex.

Źródło: http://damm.dk/

Najważniejsze cechy TetraFlex to: Architektura systemu TetraFlex Damm

 

– Łatwość instalacji i obsługi („Plug and Play”)

– Stopień ochrony przed czynnikami zewnętrznymi IP 65

– Rrozdzielenie modułu radiowego od zarządzania, dzięki czemu zminimalizowano potrzebę użycia feedera antenowego w rezultacie eliminując ewentualne straty wnoszone przez kabel

– Moc wyjściowa do 10 W

– Nadawanie/odbiór na jednej antenie, dodatkowo możliwy odbiór zbiorczy

– Pełna redundancja w opcji

– Architektura IP

– Zestaw intuicyjnych aplikacji zarządzania siecią oraz konsoli dyspozytorskiej

W Polsce system TetraFlex jest szczególnie popularny na wybrzeżu, gdzie obecnie pracują trzy systemy tego typu specjalnie dla terminali kontenerowych:  DCT Gdańsk, GCT i BCT w Gdynii (czytaj: RADMOR wdrożył TETRĘ dla BCT ) . Jednym z integratorów rozwiązania TetraFlex jest firma SRS Polska (z grupy Icom Polska), która dokonała dwóch wdrożeń w latach 2007 i 2008.

Na terenie Deepwater Container Terminal (DCT) system TetraFlex obsługuje terminale radiowe Sepura typu SRH3500, SRM3500 i SRG3500. Natomiast w 2009, GCT wybrał najnowszy produkt SEPURY, ręczny terminal STP8000.

Czytaj więcej o uruchomieniu TetraFlex na wybrzeżu:

pdf-icon_small IcomPolska-DCT-Gdansk-TetraFlex.pdf

pdf-icon_small IcomPolska-GCT-Gdynia-TetraFlex.pdf

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń