Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Metro w Kazachstanie z TETRĄ

Metro w Kazachstanie z TETRĄ

kazakhstan-almaty-metro-small.jpg1 grudnia 2011 roku miało miejsce uroczyste otwarcie metra w Ałma-Acie (Ałmaty), największym miaście Kazachstanu, liczące około 1,5 miliona mieszkańców i uznawane za komercyjną stolicę tego kraju. W oficjalnej inauguracji uczestniczył Nursułtan Nazarbajew, prezydent Kazachstanu.  Budowa metra rozpoczęła się w 1988 roku, lecz upadek Związku Radzieckiego, którego Kazachstan był częścią, spowodował wieloletnie opóźnienie prac. Koszt budowy szacuje się na 1 mld $. Władze metra zdecydowały się wdrożyć niezawodny system TETRA, który zapewni pokrycie zasięgiem radiowym podziemnych tuneli i stacji metra.

Ałmaackie metro zdecydowano się wyposażyć w najnowsze z dostępnych technologii. W tej sytuacji oczywistym wyborem infrastruktury radiokomunikacyjnej był system TETRA. Wdrożone rozwiązanie TetraFlex firmy DAMM składa się z 9 zewnętrznych stacji bazowych o dwóch częstotliwościach nośnych, które zapewniają pokrycie zasięgiem radiowym podziemnych tuneli i stacji metra. Liczba abonentów w pierwszej fazie wynosi około 150 (zarówno stacji mobilnych, jak i ręcznych). Zewnętrzne stacje bazowe TetraFlex dają korzyść w postaci niskich kosztów instalacji, ponieważ mogą być montowane bezpośrednio w bardzo nieprzyjaznym, zapylonym i wilgotnym środowisku podziemnych tuneli.

Integracji rozwiązania TetraFlex firmy DAMM w infrastrukturze informatycznej metra dokonała firma LightOn, będąca oficjalnym wykonawcą.

Oleg Zimenkow, prezes LightOn twierdzi, że głównym powodem wyboru standardu TETRA była chęć zapewnienia niezawodnego i bezpiecznego systemu łączności. Będąc w całości zdecentralizowanym rozwiązaniem, TetraFlex firmy DAMM nie posiada żadnego punktu, w którym mogłaby nastąpić awaria całego systemu. Także oszczędność kosztów instalacji zewnętrznych stacji bazowych z ekstremalnie niskim poborem energii odegrała ważną rolę. To wszystko w połączeniu z elastycznością (skalowalnością) zapewnioną przez łączność IP i bogaty zestaw funkcjonalności zoptymalizowany dla rosyjskojęzycznych użytkowników (rozwiązania dyspozytorskie, serwer rejestracji korespondencji, system zarządzania siecią) tworzy przyszłościowe rozwiązanie o największej niezawodności, jaką można zapewnić.

Per Skovsund, Dyrektor działu Systemów w firmie DAMM, skomentował: „Jesteśmy szczęśliwi, dodając ałmaackie metro do innych znaczących wdrożeń w miejskich metrach. Kolej i metro to dla nas bardzo ważny rynek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tym sektorze w pełni zrozumieliśmy jak ważne jest zapewniania niezawodnej i zintegrowanej łączności pomiędzy operatorami, załogą, pasażerami i jednostkami ratunkowymi. Dzięki temu udało się zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo oraz satysfakcję personelu i pasażerów.”

Kluczowe właściwości TetraFlex dla łączności w metrze i na kolei

– Kompaktowa obudowy o klasie ochronności IP65 do bezpośredniego montowania w nieprzyjaznych warunkach

– Niezawodność: nadmiarowość, kopie zapasowe i brak punktów mogących spowodować awarię całego systemu

– Niski pobór energii

– Wolny wybór dostawców terminali TETRA

– Łatwo dostępne API do łatwej integracji z systemami firm trzecich

Źródło: damm.dk

O LightOn

LightOn LLC jest rosyjską firmą specjalizującą się w kompleksowej automatyzacji przedsiębiorstw transportowych, łącznością i telekomunikacją. Firma jest zaangażowana we wdrażanie zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji procesów, systemów dyspozytorskich, automatycznych systemów kontroli ruchu, systemów infrastruktury i wsparcia oraz systemów łączności i informacji.

Założono ją w 2005 roku, a obecnie zatrudnia ponad 70 certyfikowanych specjalistów z wyjątkowym doświadczeniem we wdrażaniu wielkoskalowych, zaawansowanych technologicznie projektów, zarówno w Rosji jak i innych krajach.

W swojej działalności LightOn LLC stara się zaspokajać potrzeby klientów, stosując najbardziej efektywne i zaawansowane rozwiązania. Nowoczesne technologie informacyjne są niezbędnym narzędziem w pracy praktycznie każdej firmy z wielu gałęzi przemysłu.

O firmie DAMM. http://www.damm.dk

Damm TetraFlex network solutionDAMM TetraFlex® to rewolucyjny, pod względem dostępności i możliwości, system cyfrowej łączności radiowej działającej w standardzie TETRA. Jego producentem jest duńska firma DAMM Cellular Systems A/S, posiadająca ogromne doświadczenie na rynku profesjonalnych rozwiązań radiokomunikacyjnych. Potwierdzeniem doświadczenie oraz pozycji firmy DAMM, jest wieloletnia współpraca jako producent OEM infrastruktury TETRA dla takich firm jak Thales® czy Rohde & Schwarz®.
TetraFlex® to kompletny system TETRA będący jednocześnie bardzo zaawansowanym rozwiązaniem pod względem technicznym. Jest w pełni elastyczny, umożliwiając budowanie jedno lub wielostrefowych systemów w konfiguracjach z jedną lub wieloma nośnymi aby sprostać różnym potrzebom pod względem pojemności.

Jednym z partnerów firm DAMM w Polsce jest SRS Polska, która ma już na swym koncie kilka wdrożeń systemu TetraFlex w naszym kraju.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń