Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Metro w Bilbao wykorzysta sieć TETRA baskijskiego operatora ITELAZPI

Metro w Bilbao wykorzysta sieć TETRA baskijskiego operatora ITELAZPI

Konsorcjum Transportowe Biscay (z hiszp. CTB) podpisało umowę z baskijskim operatorem ITELAZPI dotyczącą uruchomienia sieci TETRA Teltronic w metrze w Bilbao.

Konsorcjum Transportowe Biscay (po hiszpańsku CTB), w którego skład wchodzi operator metra w Bilbao, zarządca infrastruktury kolejowej Euskal Trenbide Sarea (ETS) i dostawca usług EuskoTren, podpisało niedawno umowę z ITELAZPI, baskijskim rządowym operatorem sieci TETRA, dotyczącą wykorzystania infrastruktury radiowej dostarczonej przez konsorcjum TELTRONIC i GRUPO CYS. Umowa ta pozwoli operatorom metra w Bilbao na przejście ze swojej istniejącej sieci TETRA na najnowszą sieć opartą o infrastrukturę firmy TELTRONIC (NEBULA). Nowa sieć zarządzana jest przez ITELAZPI i oferuje pełny zasięg na terenie Kraju Basków. W roku 2011 zasięg ten zostanie dodatkowo zwiększony w taki sposób, aby pokryć teren podziemnej kolejki.

Działania te sprawią, że metro w Bilbao uzyska dostęp do najnowszej generacji infrastruktury łączności TETRA, która oferuje najbardziej zaawansowane aplikacje oparte na transmisji danych.

Sieć TETRA zarządzana przez ITELAZPI obsługuje przede wszystkim baskijskie instytucje: jej infrastruktura jest zatem używana przez szeroką gamę służb publicznych, które czerpią korzyści z dużego zasięgu tego systemu. Na obecną chwilę infrastruktura TELTRONIC TETRA składa się ze 137 stacji bazowych rozmieszczonych na całym terytorium Kraju Basków. Liczba ta wzrośnie do 161 wraz z końcem roku 2011. Nowe stacje będą m.in. zapewniały pokrycie radiowe na terenie podziemnej kolejki.

System zaoferuje nie tylko łączność głosową, ale też zaawansowane aplikacje oparte na transmisji danych takie jak automatyczne lokalizowanie pojazdów i osób(AVL i APL), telemetrię, zdalne zarządzanie zasobami, a także dostęp do baz danych z poziomu terminali radiowych.

Na dzień dzisiejszy operator sieci ITELAZPI podpisał umowy z licznymi rządowymi instytucjami, ze służbami ratunkowymi (pogotowie ratunkowe), z lokalnymi jednostkami samorządowymi, z miejskimi spółkami wodociągowymi i wreszcie z metrem w Bilbao.

Źródło: teltronic.es

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń