Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MAW będzie serwisować wojskowy system TETRA

MAW będzie serwisować wojskowy system TETRA

Warszawska spółka MAW Telecom wygrała przetarg na pogwarancyjne usługi serwisowe systemu TETRA Dimetra IP Compact MST 11 IP w polskim wojsku. System ten jest autorską konstrukcją firmy Nexrad Telecom, opartą o technologię Dimetra IP Compact/Micro firmy Motorola Solutions. Został wprowadzony na uzbrojenie polskiej armii i był wykorzystywany m.in. w ramach polskiego kontyngentu wojskowego na misjach w Iraku i Afganistanie.

Jedną z kluczowych cech systemu MST 11 IP jest wysoka odporność środowiskowa umożliwiająca pracę w ekstremalnych warunkach klimatycznych oraz szybką dyslokację, pozostając w pełni funkcjonalnym, wielostrefowym cyfrowym systemem trankingowym. Krótki czas uruchomienia (do 60 minut) oraz własne systemy zasilania i klimatyzacji czynią z niego niezwykle użyteczne narzędzie pewnej komunikacji w tymczasowych lokalizacjach, takich jak bazy wojskowe, lotniska polowe, rejony klęsk żywiołowych czy imprezy masowe.

W Wojsku Polskim funkcjonuje kilka bardzo istotnych systemów łączności TETRA firmy m.in. w Dowództwie Sił Powietrznych Garnizonu Warszawa, oddziale specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Wrocławiu i Gliwicach oraz Batalionie Dowodzenia w Śremie. W bazach lotniczych w Łasku, Krzesinach i Powidzu również pracują systemu standardu TETRA. Jak widać wojsko dysponuje dość pokaźną ilością systemów i wybranie właśnie TETRY jako podstawowego środka łączności z pewnością nie jest przypadkowe.

 

Obecny kontrakt serwisowy polegać będzie na usuwaniu powstałych w trakcie eksploatacji awarii i usterek powodujących wadliwą pracę systemu. Poza głównymi składnikami systemu takimi jak: sterowniki główne systemu Dimetra lP Compact stacje bazowe TETRA MTS-4, opieką serwisową zostaną również objęte radiotelefony przenośne MTH800 i MTP850, radiotelefony samochodowe MTM800,  stacjonarne MTM800, konsola administratora systemu NMT, konsole dyspozytorskie, konsola lokalizacji radiotelefonów, generator kluczy szyfrujących PRC oraz urządzenie KVL3000+. Ze względu na bezpieczeństwo w przetargu nie podano lokalizacji w których będzie realizowany serwis wymienionego sprzętu.

Czas trwania zamówienia to 3 miesiące od momentu udzielenia zamówienia (tj. do 30 listopada 2015 roku). O wyborze oferty w 70% zdecydowała cena, zaś w pozostałych 30% okres udzielonej gwarancji. Oprócz MAW Telecom, swoją ofertę złożyła również firma SILTEC Sp. z o.o. Jednak jej propozycja okazała się mniej korzystna niż wspomnianego MAW-u.

Źródło: 1rblog.pl, własne

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń