Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Igrzyska w Londynie 2012 również z TETRĄ!

Igrzyska w Londynie 2012 również z TETRĄ!

Służby porządkowe, podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 roku, będą korzystać z systemu łączność w standardzie TETRA.

Dostawcą sieci będzie firma Airwave, obecny operator systemu łączności dla służb w Wielkiej Brytanii. Airwave jest w trakcie budowania całkowicie nowej, wydzielonej i dedykowanej infrastruktury TETRA o nazwie „Apollo”, który będzie wykorzystywana od roku 2011  oraz w trakcie trwania igrzysk olimpijskich jak i paraolimpiady.

Z systemu „Apollo” będzie korzystać około 12 500 użytkowników. Testy kompletnej sieci mają odbyć się w kwietniu 2011 roku.  „Apollo” swoim zasięgiem obejmie Londyn oraz Weymouth i Hampden Park.

Obecnie stopień zaawansowania budowy sieci oceniany jest na 50%.

Richard Bobbett, Prezes Zarządu Airwave, powiedział:

„Airwave jest obecnie operatorem bezpiecznej i niezawodnej sieci dla służb bezpieczeństwa i porządku publicznego w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy bardzo dumni z wybrania nas partnerem technologicznym  i dostawcą usług Igrzysk 2012 roku, które będą największą imprezą sportową tego typu. Niezawodny system komunikacji jest konieczny do sprawnego funkcjonowania igrzysk oraz do czuwania nad bezpieczeństwem zawodników i widzów. Dlatego pozostajemy w ścisłej współpracy z LOCOG  (London Organising Committee of the Olympic and Paralympic Games –  Londyński Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich) po to, aby zagwarantować, że ukończymy system na czas, nie przekraczając wyznaczonych w harmonogramie terminów.”

Przewodniczący Organizacji „Londyn 2012” jest bardzo zadowolony z zawartej w 2009 z Airwave umowy o współpracy: 

„Niezawodna komunikacja na obiektach sportowych między personelem organizatora będzie miała kluczowe znaczenie dla sukcesu Olimpiady. Airwave ma fantastyczne doświadczenie w tym sektorze. Bardzo cieszymy się że będziemy razem współpracować

 

Airwave zapowiedział także zwiększenie pojemności swojej sieci TETRA w Londynie w celu obsłużenia zwiększonego ruchu służb porządkowych, w szczególności policji.

 

 

źródło: www.airwavesolutions.co.uk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń