Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Europejski dzień numeru 112-dodatek Przeglądu Obrony Cywilnej

Europejski dzień numeru 112-dodatek Przeglądu Obrony Cywilnej

Ukazał się dodatek do miesięcznika Przegląd Obrony Cywilnej, zatytułowany Europejski dzień numeru 112. Autorem jednego z artykułów jest Zbigniew Olejniczak, dyrektor Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pisze on:

Projekt „System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego” (SIPR) jest realizowany przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. Jest jednym z trzech w ramach pakietu projektów zarządzania kryzysowego. Pozostałe to „Ogólnopolska Sieć Teleinformatyczna na potrzeby numeru alarmowego 112” (OST 112) oraz „Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej (OCSŁR). System informatyczny powiadamiania ratunkowego jest projektem indywidualnym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.(…)

Bez pozostałych projektów centra powiadamiania ratunkowego będą zawieszone w przestrzeni, która musi przecież zapewnić zarówno element transportowy dla informacji, jak i możliwość wezwania pomocy w dowolny sposób dostępny w danym momencie dla obywateli. W przypadku projektu Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej najważniejszymi celami są:

> poprawa bezpieczeństwa publicznego oraz zmniejszenie ewentualnych strat związanych z klęskami żywiołowymi czy aktami terrorystycznymi,

Zbigniew Olejniczak (fot. CPI MSWiA)

> poprawa efektywności współdziałania służb,

> spełnienie zaleceń misji ewaluacyjnych Schengen.

Projekt OST 112 pozwoli uzyskać między innymi:

> sprawną wymianę danych pomiędzy systemami wspomagania dowodzenia (SWD) Policji, Straży Pożarnej, jednostkami ratownictwa medycznego oraz centrami powiadamiania ratunkowego w zakresie obsługi zgłoszeń na telefony alarmowe (112, 997, 998, 999,…),

> wykorzystanie w zakresie obsługi wywołań na numery alarmowe jednej zintegrowanej sieci przystosowanej do pełnienia funkcji sieci współdziałania resortu służb wewnętrznych i administracji,

> korzystanie z pakietu usług dostępnych w technologii VoIP, w tym usług: transmisji rozmów telefonicznych, wideotelefonii, współdzielenia dostępu do zasobów scentralizowanych, bezpiecznego połączenia sieci IP, tworzenia VPN, centralnego monitorowania bezpieczeństwa sieci.

 

Komentarz tetraforum.pl:

Jak wiadomo, w warunkach przetargu na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej CPI MSWiA zaznaczyło, że nie określa technologii. Ale w branży teleinformatycznej panuje niemal powszechna zgoda. To powinna być TETRA.


Czytaj całość PDF:

Pobierz w formacie PDF Przeglad-Obrony-Cywilnej-dodatek-europejski-dzien-numeru-112

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń