Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Europejski dzień numeru 112-dodatek Przeglądu Obrony Cywilnej

Europejski dzień numeru 112-dodatek Przeglądu Obrony Cywilnej

Ukazał się dodatek do miesięcznika Przegląd Obrony Cywilnej, zatytułowany Europejski dzień numeru 112. Autorem jednego z artykułów jest Zbigniew Olejniczak, dyrektor Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pisze on:

Projekt „System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego” (SIPR) jest realizowany przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. Jest jednym z trzech w ramach pakietu projektów zarządzania kryzysowego. Pozostałe to „Ogólnopolska Sieć Teleinformatyczna na potrzeby numeru alarmowego 112” (OST 112) oraz „Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej (OCSŁR). System informatyczny powiadamiania ratunkowego jest projektem indywidualnym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.(…)

Bez pozostałych projektów centra powiadamiania ratunkowego będą zawieszone w przestrzeni, która musi przecież zapewnić zarówno element transportowy dla informacji, jak i możliwość wezwania pomocy w dowolny sposób dostępny w danym momencie dla obywateli. W przypadku projektu Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej najważniejszymi celami są:

> poprawa bezpieczeństwa publicznego oraz zmniejszenie ewentualnych strat związanych z klęskami żywiołowymi czy aktami terrorystycznymi,

Zbigniew Olejniczak (fot. CPI MSWiA)

> poprawa efektywności współdziałania służb,

> spełnienie zaleceń misji ewaluacyjnych Schengen.

Projekt OST 112 pozwoli uzyskać między innymi:

> sprawną wymianę danych pomiędzy systemami wspomagania dowodzenia (SWD) Policji, Straży Pożarnej, jednostkami ratownictwa medycznego oraz centrami powiadamiania ratunkowego w zakresie obsługi zgłoszeń na telefony alarmowe (112, 997, 998, 999,…),

> wykorzystanie w zakresie obsługi wywołań na numery alarmowe jednej zintegrowanej sieci przystosowanej do pełnienia funkcji sieci współdziałania resortu służb wewnętrznych i administracji,

> korzystanie z pakietu usług dostępnych w technologii VoIP, w tym usług: transmisji rozmów telefonicznych, wideotelefonii, współdzielenia dostępu do zasobów scentralizowanych, bezpiecznego połączenia sieci IP, tworzenia VPN, centralnego monitorowania bezpieczeństwa sieci.

 

Komentarz tetraforum.pl:

Jak wiadomo, w warunkach przetargu na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej CPI MSWiA zaznaczyło, że nie określa technologii. Ale w branży teleinformatycznej panuje niemal powszechna zgoda. To powinna być TETRA.


Czytaj całość PDF:

Pobierz w formacie PDF Przeglad-Obrony-Cywilnej-dodatek-europejski-dzien-numeru-112

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń