Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Warszawa: Konferencja numeru alarmowego 112

Warszawa: Konferencja numeru alarmowego 112

W przyszłym tygodniu w dniach 2–4 kwietnia odbędzie się prestiżowa konferencja „EENA Conference 2014” która jest inicjatywą Europejskiego Stowarzyszenia Numeru Alarmowego 112 (EENA). Swój udział w spotkaniu zapowiedziało ponad 350 przedstawicieli europejskich służb bezpieczeństwa publicznego i władz, a także analitycy i osoby z firm z sektora telekomunikacji. Wśród sponsorów konferencji jest firma Motorola Solutions (Sponsor Złoty), Ericsson, Avaya oraz Airbus Defence & Space. TETRA Forum Poland jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Program spotkania zapowiada się bardzo interesująco. Kluczowym mówcą pierwszego dnia konferencji będzie Tore Sinding Bekkedal, świadek masakry na wyspie Utoya, który cudem uszedł z życiem. Tore podzieli się z publicznością swoimi doświadczeniami podczas prób połączenia się z numerem alarmowym tamtego tragicznego dnia oraz opowie o lekcji jaką można wyciągnąć z tej tragedii.

Konferencja odbędzie się w szczególnym momencie wielu działań wdrożeniowych numeru 112. Centrum Projektów Informatycznych MSW niedawno rozstrzygnęło przetarg na wdrożenie ogólnokrajowego Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM), który związany jest z przyjmowaniem i obsługą wywołań alarmowych. System ten będzie stanowił główny element wyposażenia Państwowego Ratownictwa Medycznego wspierającego obsługę zgłoszeń alarmowych przyjmowanych w ramach systemu powiadamiania ratunkowego (SPR).

Swoje prezentacje będą wygłaszać przedstawiciele Motorola Solutions i Airbus Defence & Space.

Pierwsze wystąpienie Motorola Solutions, które wygłosi Dave Barry, International Product Manager – Integrated Command and Control (ICC) Group odbędzie się w środę, 2 kwietnia, w godz.: 12:30 – 13:00. Temat wystąpienia to „Wykorzystanie informacji w celu poprawy działania numeru 112” („Harnessing Information to Enhance the 112 Response”).

Drugie wystąpienie wygłosi Bill Mertka Solutions Manager – Next Generation Public Safety Technologies. Będzie ono miało miejsce w środę, 2 kwietnia, w godz.: 14:00 – 17:30 (jako część panelu Operations Track Baltic Room. Temat wystąpienie to „Analityka danych w prowadzeniu działań opartych o informacje” (“Data Analytics in Intelligence-Led Policing (ILP)”).

Tuomas Korpilahti Solution Marketing Manager z Airbus Defence & Space wygłosi swój referat w czwartek, 3 kwietnia pt.: „Jak zarządzać bezpieczeństwem podczas zawodów Formuły 1” (How to manage security during Formula 1 Grand Prix).

Relacja z przebiegu konferencji jak zawsze na Tetraforum.pl. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na stronie: http://www.eena.org/view/en/112events/Workshops/2014.html Wstęp na konferencję jest bezpłatny dla przedstawicieli administracji i służb bezpieczeństwa publicznego. Aktualnie nie jest już prowadzona rejestracja.

Źródło: EENA

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń