Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space mocno zaangażowany w europejski projekt SALUS

Airbus Defence and Space mocno zaangażowany w europejski projekt SALUS

Airbus Defence and Space – dzięki specyficznej wiedzy i umiejętnościom z zakresu rynku bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza w wymaganiach dotyczących widma i przydziałów częstotliwości dla rozwiązań o znaczeniu krytycznym –  wniósł duży wkład do europejskiego konsorcjum badawczego SALUS.

Projekt ten został zauważony przez branżę łączności profesjonalnej i wygrał w kategorii „Najlepsza ścieżka rozwoju dla przyszłych sieci szerokopasmowych”(„Best Evolution to Future Broadband”) podczas odbywającego się pod koniec lutego w Londynie wręczenia międzynarodowych nagród dotyczących łączności o znaczeniu krytycznym ICCA 2016 (International Critical Communications Awards).

Celem konsorcjum SALUS jest zaprojektowanie, wdrożenie i ocena koncepcji sieci komunikacyjnej następnej generacji służb ochrony ludności i reagowania kryzysowego (Public Protection and Disaster Relief – PPDR), tworząc w ten sposób podstawę dla przyszłych sieci łączności dla bezpieczeństwa publicznego – używanych np. przez policję czy straż pożarną. W ramach projektu Airbus Defence and Space dostarcza, podczas końcowej demonstracji w lecie 2016 roku, rozwiązanie oparte na cyfrowym standardzie łączności radiowej TETRAPOL umożliwiające interoperacyjność głosową z określonymi systemami szerokopasmowymi.

„Kształtując przyszłość technologii bazującej na LTE dla bezpieczeństwa publicznego, jesteśmy dumni z naszych umiejętności w dziedzinie komunikacji o kluczowym znaczeniu” – wyjaśnia Olivier Koczan, dyrektor ds. bezpiecznej komunikacji lądowej (Secure Land Communications) w Airbus Defence and Space. Firma była liderem w zakresie przeprowadzanych w konsorcjum SALUS prac dotyczących analizy ekonomicznej i handlowej i jak to ujął Olivier Koczan „dostarcza szczegółowej wiedzy dotyczącej potrzeb użytkowników bezpieczeństwa publicznego i wyróżniające doświadczenie w sieciach PMR na skalę ogólnokrajową”

SALUS jest finansowany przez Unię Europejską, a całkowity budżet wynosi 4,8 milionów euro. W projekcie, który wystartował w 2013 roku i zostanie zakończony do końca tego roku, uczestniczy siedemnastu partnerów. Wśród nich są przedstawiciele branży PMR (tak jak Airbus Defence and Space), instytucje badawcze, uniwersytety, średnie i małe przedsiębiorstwa, jak również użytkownicy końcowi.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń