Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space mocno zaangażowany w europejski projekt SALUS

Airbus Defence and Space mocno zaangażowany w europejski projekt SALUS

Airbus Defence and Space – dzięki specyficznej wiedzy i umiejętnościom z zakresu rynku bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza w wymaganiach dotyczących widma i przydziałów częstotliwości dla rozwiązań o znaczeniu krytycznym –  wniósł duży wkład do europejskiego konsorcjum badawczego SALUS.

Projekt ten został zauważony przez branżę łączności profesjonalnej i wygrał w kategorii „Najlepsza ścieżka rozwoju dla przyszłych sieci szerokopasmowych”(„Best Evolution to Future Broadband”) podczas odbywającego się pod koniec lutego w Londynie wręczenia międzynarodowych nagród dotyczących łączności o znaczeniu krytycznym ICCA 2016 (International Critical Communications Awards).

Celem konsorcjum SALUS jest zaprojektowanie, wdrożenie i ocena koncepcji sieci komunikacyjnej następnej generacji służb ochrony ludności i reagowania kryzysowego (Public Protection and Disaster Relief – PPDR), tworząc w ten sposób podstawę dla przyszłych sieci łączności dla bezpieczeństwa publicznego – używanych np. przez policję czy straż pożarną. W ramach projektu Airbus Defence and Space dostarcza, podczas końcowej demonstracji w lecie 2016 roku, rozwiązanie oparte na cyfrowym standardzie łączności radiowej TETRAPOL umożliwiające interoperacyjność głosową z określonymi systemami szerokopasmowymi.

„Kształtując przyszłość technologii bazującej na LTE dla bezpieczeństwa publicznego, jesteśmy dumni z naszych umiejętności w dziedzinie komunikacji o kluczowym znaczeniu” – wyjaśnia Olivier Koczan, dyrektor ds. bezpiecznej komunikacji lądowej (Secure Land Communications) w Airbus Defence and Space. Firma była liderem w zakresie przeprowadzanych w konsorcjum SALUS prac dotyczących analizy ekonomicznej i handlowej i jak to ujął Olivier Koczan „dostarcza szczegółowej wiedzy dotyczącej potrzeb użytkowników bezpieczeństwa publicznego i wyróżniające doświadczenie w sieciach PMR na skalę ogólnokrajową”

SALUS jest finansowany przez Unię Europejską, a całkowity budżet wynosi 4,8 milionów euro. W projekcie, który wystartował w 2013 roku i zostanie zakończony do końca tego roku, uczestniczy siedemnastu partnerów. Wśród nich są przedstawiciele branży PMR (tak jak Airbus Defence and Space), instytucje badawcze, uniwersytety, średnie i małe przedsiębiorstwa, jak również użytkownicy końcowi.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń