Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian uruchamia szerokopasmową sieć telekomunikacyjną dla francuskiej żandarmerii na wysokości 3800 metrów

Cassidian uruchamia szerokopasmową sieć telekomunikacyjną dla francuskiej żandarmerii na wysokości 3800 metrów

– Długoterminowa współpraca pomiędzy Cassidian a francuskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych  
– Wymiana 330 radiolinii w ciągu jednego roku w ogólnokrajowej sieci łączności radiowej RUBIS francuskiej żandarmerii

Cassidian to jedyna firma na świecie, która posiada w swej ofercie 3 równolegle rozwijane najważniejsze cyfrowe technologie trankingowe PMR: TETRA, TETRAPOL i P25. Jednym z kluczowych projektów firmy jest ogólnokrajowa sieć łączności radiowej dla francuskiej żandarmerii – „RUBIS„, oparta na technologii TETRAPOL.

Cassidian-Tetrapol-Radio-TPH700-French-National Gendarmerie-small.jpg

Sieć RUBIS działa od 2001 roku i mając 90 000 użytkowników, 430 stacji bazowych oraz około 100 central była wówczas największą siecią bezpieczeństwa publicznego na świecie. W lutym 2006 firma EADS Defence and Security (obecnie Cassidian) podpisała kontrakt na modernizację sieci RUBIS. Umowa zawierała migrację do technologi IP, szyfrowanie End-to-End oraz dostawę bramy komunikacyjnej TETRAPOL – UHF/VHF.

Kolejna modernizacja to prace wykonywane w ramach kontraktu ICSFH (Bezpieczna Infrastruktura Łączności Radioliniowej), który został podpisany 11 sierpnia 2010 roku z francuskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Ten czteroletni kontrakt zakłada budowę nowej, wysoce odpornej, szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej dla obecnych i przyszłych potrzeb francuskiej żandarmerii oraz MSW. Sieć ta przesyłać będzie zarówno głos jak i dane na terenie Francji metropolitalnej oraz na jej terytoriach zamorskich.

– Długoterminowa współpraca pomiędzy Cassidian a francuskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych  
– Wymiana 330 radiolinii w ciągu jednego roku w ogólnokrajowej sieci łączności radiowej RUBIS francuskiej żandarmerii

Jeden z etapów modernizacji sieci wymagał od pracowników firmy Cassidian wyprawy na najwyższy francuski obiekt telekomunikacyjny usytuowany na szczycie Aiguille du Midi w paśmie gór Mont Blanc. Obiekt ten znajduje się na wysokości ponad 3,8 tysiąca metrów.

Instalacja radiolinii odbyła się bez problemu i bez utrudnień dla służb korzystających z sieci, mimo że prace odbywały się w trudnych warunkach. Na wysokościach tego rzędu siły fizyczne są bowiem ograniczone o 30 – 40%.

Podpułkownik Gilles Martin, który opiekuje się operacyjnymi systemami telekomunikacyjnymi żandarmerii, kładzie nacisk na kluczową rolę tego projektu: „Migracja sieci RUBIS do technologii All IP, a w szczególności rozbudowa jej części radiowej w skali narodowej, jest zgodna z obraną strategią modernizacji istniejących infrastruktur i przygotowania ich do przyszłych wymagań, a to wszystko przy zachowaniu niskich kosztów. ICSFH otwiera drogę dla technologii przyszłości”.

Szczyt-Aiguille-du-Midi-in-the-Mont-Blanc.jpg

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po raz kolejny zaufało firmie Cassidian i powierzyło jej zadania rozbudowy i utrzymania łączy radiowych pomiędzy obiektami nadawczymi sieci RUBIS używanej przez francuską żandarmerię. Przy realizacji tego kontraktu firma Cassidian nawiązała współpracę z firmą Aviat Networks, światowym liderem w dziedzinie techniki radioliniowej.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2010 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.9 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2010 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 45.8 mld €, zatrudniając ponad 121 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń