Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian uruchamia szerokopasmową sieć telekomunikacyjną dla francuskiej żandarmerii na wysokości 3800 metrów

Cassidian uruchamia szerokopasmową sieć telekomunikacyjną dla francuskiej żandarmerii na wysokości 3800 metrów

– Długoterminowa współpraca pomiędzy Cassidian a francuskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych  
– Wymiana 330 radiolinii w ciągu jednego roku w ogólnokrajowej sieci łączności radiowej RUBIS francuskiej żandarmerii

Cassidian to jedyna firma na świecie, która posiada w swej ofercie 3 równolegle rozwijane najważniejsze cyfrowe technologie trankingowe PMR: TETRA, TETRAPOL i P25. Jednym z kluczowych projektów firmy jest ogólnokrajowa sieć łączności radiowej dla francuskiej żandarmerii – „RUBIS„, oparta na technologii TETRAPOL.

Cassidian-Tetrapol-Radio-TPH700-French-National Gendarmerie-small.jpg

Sieć RUBIS działa od 2001 roku i mając 90 000 użytkowników, 430 stacji bazowych oraz około 100 central była wówczas największą siecią bezpieczeństwa publicznego na świecie. W lutym 2006 firma EADS Defence and Security (obecnie Cassidian) podpisała kontrakt na modernizację sieci RUBIS. Umowa zawierała migrację do technologi IP, szyfrowanie End-to-End oraz dostawę bramy komunikacyjnej TETRAPOL – UHF/VHF.

Kolejna modernizacja to prace wykonywane w ramach kontraktu ICSFH (Bezpieczna Infrastruktura Łączności Radioliniowej), który został podpisany 11 sierpnia 2010 roku z francuskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Ten czteroletni kontrakt zakłada budowę nowej, wysoce odpornej, szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej dla obecnych i przyszłych potrzeb francuskiej żandarmerii oraz MSW. Sieć ta przesyłać będzie zarówno głos jak i dane na terenie Francji metropolitalnej oraz na jej terytoriach zamorskich.

– Długoterminowa współpraca pomiędzy Cassidian a francuskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych  
– Wymiana 330 radiolinii w ciągu jednego roku w ogólnokrajowej sieci łączności radiowej RUBIS francuskiej żandarmerii

Jeden z etapów modernizacji sieci wymagał od pracowników firmy Cassidian wyprawy na najwyższy francuski obiekt telekomunikacyjny usytuowany na szczycie Aiguille du Midi w paśmie gór Mont Blanc. Obiekt ten znajduje się na wysokości ponad 3,8 tysiąca metrów.

Instalacja radiolinii odbyła się bez problemu i bez utrudnień dla służb korzystających z sieci, mimo że prace odbywały się w trudnych warunkach. Na wysokościach tego rzędu siły fizyczne są bowiem ograniczone o 30 – 40%.

Podpułkownik Gilles Martin, który opiekuje się operacyjnymi systemami telekomunikacyjnymi żandarmerii, kładzie nacisk na kluczową rolę tego projektu: „Migracja sieci RUBIS do technologii All IP, a w szczególności rozbudowa jej części radiowej w skali narodowej, jest zgodna z obraną strategią modernizacji istniejących infrastruktur i przygotowania ich do przyszłych wymagań, a to wszystko przy zachowaniu niskich kosztów. ICSFH otwiera drogę dla technologii przyszłości”.

Szczyt-Aiguille-du-Midi-in-the-Mont-Blanc.jpg

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po raz kolejny zaufało firmie Cassidian i powierzyło jej zadania rozbudowy i utrzymania łączy radiowych pomiędzy obiektami nadawczymi sieci RUBIS używanej przez francuską żandarmerię. Przy realizacji tego kontraktu firma Cassidian nawiązała współpracę z firmą Aviat Networks, światowym liderem w dziedzinie techniki radioliniowej.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2010 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.9 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2010 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 45.8 mld €, zatrudniając ponad 121 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń