Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian otrzymuje nagrodę za swój mobilny węzeł IP

Cassidian otrzymuje nagrodę za swój mobilny węzeł IP

Firma Cassidian, należąca do koncernu EADS, otrzymała nagrodę za innowację (Innovation Award) w kategorii Telekomunikacja na dorocznej gali organizowanej przez Instytut Inżynierii i Technologii (IET). Nagroda została przyznana za opracowany przez firmę mobilny węzeł IP (Mobile IP Node) posiadający technologię inteligentnego routingu.

Urządzenie to jest rezultatem czterech lat prac rozwojowych i ma na celu poprawienie zdolności wojska i służb ratunkowych do komunikacji w różnorakich scenariuszach operacyjnych.

Nagrody wręczane podczas gali IET są przyznawane przez panel sędziowski, w którym zasiadają eksperci branżowi oraz akademiccy i stanowią wyróżnienie dla najlepszych innowacji inżynierskich i technologicznych z całego świata.

Michael Stevens, dyrektor generalny Cassidian UK, powiedział, „Jestem zaszczycony tą nagrodą, która podkreśla przełomową naturę możliwości badawczych i technologicznych Cassidian UK oraz naszą strategię zmierzającą do stania się jednym z wiodących w Wielkiej Brytanii dostawców zintegrowanych rozwiązań, wyróżniającym się innowacyjną technologią.”

Jeszcze przed galą IET Cassidian prezentował technologię Mobile IP Node podczas londyńskiej konferencji ASTRAEA (Autonomous Systems Technology Related Airborne Evaluation & Assessment). Cassidian podjął wyzwanie opracowania w ramach programu ASTRAEA adaptacyjnej architektury komunikacyjnej, rozwiązującej wiele trudności pojawiających się przy kontroli ruchu lotniczego. Przede wszystkim, pozwala ona na korzystanie z łączności satelitarnej na niższych pułapach oraz redukcję opóźnień w łączności na wyższych pułapach. System nie wymaga nadzoru przez wyszkolone osoby i automatycznie przekierowuje, formatuje oraz priorytetyzuje dane w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać dostępne pasmo.

Jest to pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie, a ponadto mobilny węzeł IP mieści się w obudowie mniejszej od książki w twardej oprawie i waży jedynie 2 kg. Co więcej, wykorzystanie najnowocześniejszej technologii szyfrowania gwarantuje zabezpieczenie danych przesyłanych przy jego pomocy.

 

 

Źródło: www.contingencytoday.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń