Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian otrzymuje nagrodę za swój mobilny węzeł IP

Cassidian otrzymuje nagrodę za swój mobilny węzeł IP

Firma Cassidian, należąca do koncernu EADS, otrzymała nagrodę za innowację (Innovation Award) w kategorii Telekomunikacja na dorocznej gali organizowanej przez Instytut Inżynierii i Technologii (IET). Nagroda została przyznana za opracowany przez firmę mobilny węzeł IP (Mobile IP Node) posiadający technologię inteligentnego routingu.

Urządzenie to jest rezultatem czterech lat prac rozwojowych i ma na celu poprawienie zdolności wojska i służb ratunkowych do komunikacji w różnorakich scenariuszach operacyjnych.

Nagrody wręczane podczas gali IET są przyznawane przez panel sędziowski, w którym zasiadają eksperci branżowi oraz akademiccy i stanowią wyróżnienie dla najlepszych innowacji inżynierskich i technologicznych z całego świata.

Michael Stevens, dyrektor generalny Cassidian UK, powiedział, „Jestem zaszczycony tą nagrodą, która podkreśla przełomową naturę możliwości badawczych i technologicznych Cassidian UK oraz naszą strategię zmierzającą do stania się jednym z wiodących w Wielkiej Brytanii dostawców zintegrowanych rozwiązań, wyróżniającym się innowacyjną technologią.”

Jeszcze przed galą IET Cassidian prezentował technologię Mobile IP Node podczas londyńskiej konferencji ASTRAEA (Autonomous Systems Technology Related Airborne Evaluation & Assessment). Cassidian podjął wyzwanie opracowania w ramach programu ASTRAEA adaptacyjnej architektury komunikacyjnej, rozwiązującej wiele trudności pojawiających się przy kontroli ruchu lotniczego. Przede wszystkim, pozwala ona na korzystanie z łączności satelitarnej na niższych pułapach oraz redukcję opóźnień w łączności na wyższych pułapach. System nie wymaga nadzoru przez wyszkolone osoby i automatycznie przekierowuje, formatuje oraz priorytetyzuje dane w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać dostępne pasmo.

Jest to pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie, a ponadto mobilny węzeł IP mieści się w obudowie mniejszej od książki w twardej oprawie i waży jedynie 2 kg. Co więcej, wykorzystanie najnowocześniejszej technologii szyfrowania gwarantuje zabezpieczenie danych przesyłanych przy jego pomocy.

 

 

Źródło: www.contingencytoday.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń