Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ATEM wykona przeglądy 75 masztów w Tauron na potrzeby projektu TETRA

ATEM wykona przeglądy 75 masztów w Tauron na potrzeby projektu TETRA

Firma ATEM wygrała przetarg na wykonanie przeglądów, konserwacji i oszacowania kosztów remontu masztów antenowych Touran-Dystrybucja S.A., które zostaną wykorzystane w projekcie TETRA. Umowa zostanie zawarta na okres 36 miesięcy lub do wyczerpania kwoty przeznaczonej na jej realizację. Budżet zamówienia nie jest znany.

Szczegółowy zakres przetargu obejmuje inwentaryzację, ocenę aktualnego stanu technicznego konstrukcji masztu. ATEM będzie odpowiedzialny za pełną inwentaryzację obejmującą konstrukcję masztu, fundamenty,  infrastrukturę podantenową oraz zainstalowane na maszcie anteny.

Ocena stanu technicznego skupi się na pomiarach geodezyjnych geometrii masztu (odchylenie osi masztu od pionu), przeprowadzeniu analizy wytrzymałości masztu, jakości połączeń śrubowych, ocenę stanu technicznego pomostów, barier, elementów konstrukcyjnych, powłok malarskich i zabezpieczeń antykorozyjnych. Specjaliści ATEM wykonają również szereg pomiarów, w tym rezystancji uziemienia czy nośności fundamentów. Wśród niewielkich prac konserwacyjnych ATEM będzie zobowiązany do uzupełnienia i dokręcenie śrub, wykonanie zabezpieczenia przeciwwilgociowego fundamentów masztów.

Przygotowany protokół z oceny będzie zawierał szczegółową dokumentację fotograficzną, wnioski i zalecenia oraz szacunkowe koszty związane z konieczności wykonania remontu masztu oraz wzmocnienia samej konstrukcji.

Źródło: swoz.tauron-pe.pl Fot.: ATEM-Polska

O firmie ATEM – Polska Sp. z o.o. (www.atem.com.pl)

ATEM-logoNa polskim rynku ATEM działa od 1995 roku. Oferta firmy zawiera szeroki zakres usług, obejmujących pełny cykl życia systemów telekomunikacyjnych, multimedialnych, radiowo-telewizyjnych począwszy od konsultacji w zakresie koncepcji i metod budowy, użytkowania systemu, poprzez jego utrzymanie, łącznie z migracją w kierunku nowych technologii. Obecnie ATEM-Polska jest przedsiębiorstwem wchodzącym w skład holdingu VINCI, którego akcje notowane są na paryskiej giełdzie papierów wartościowych. VINCI prowadzi działalność koncesyjną i budowlaną. Zatrudnia blisko 192 000 pracowników w ok. 100 krajach. Profil działalności VINCI obejmuje projektowanie, budowę i finansowanie obiektów: infrastruktury transportowej, budynków publicznych i prywatnych, architektury miejskiej, jak również sieci wodociągowych, energetycznych i telekomunikacyjnych. Jest to blisko 250 000 projektów realizowanych w ciągu roku. W Polsce do grupy należy 15 spółek, zatrudniających ponad 4200 osób w 40 lokalizacjach w całym kraju.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń