Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tauron zamawia 27 anten TETRA wraz z montażem

Tauron zamawia 27 anten TETRA wraz z montażem

Spółka Tauron Dystrybucja ogłosiła przetarg na dostarczenie i montaż anten na wieżach radiowych. Chodzi o dostarczenie 27 sztuk anten TETRA na 9 obiektów radiowych. Zamówienie jest pokłosiem silnych wiatrów które wiały na południu Polski w marcu br. osiągający w porywach do 120 km/h. Silny wiatr połączony z intensywnymi opadami deszczu, spowodował łamanie się drzew, które przewracając się uszkadzały linie energetyczne. TAURON zanotował ponad 2 tysiące zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii energetycznych, w tym również niektórych masztów z łącznością radiową TETRA. Najtrudniejsza sytuacja była w województwach małopolskim i śląskim, gdzie wiało i padało najintensywniej.

Przedmiotem wspomnianego zamówienia jest dostawa i wymiana uszkodzonych anten systemu TETRA. Należy dostarczyć 27 sztuk nowych anten dookólnych (typu SCAN-Antenas Base504 plus Jumpber FSJ4-50 lub równoważny) i zamontować na wieżach antenowych o wysokości 40 metrów. Stare anteny należy zutylizować. W każdej z 9 lokalizacji są po 3 anteny do wymiany awaryjnej. Przyjęty typ anteny został użyty wyłączenie w celu opisu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnego rozwiązania pod warunkiem, że parametry są nie gorsze pod względem funkcjonalności.

Wykonawca przygotuje po 2 egzemplarze dokumentacji pomiarowe torów antenowych. Przed przystąpieniem do prac demontażowych należy wyłączyć stacje radiowe BTS pod nadzorem służb łączności. Wykonawca przygotuje harmonogram prac na obiektach wraz z datami wyłączeń stacji. Niedopuszczalne jest wyłączenie więcej niż jednej stacji bazowej TETRA. Nowe anteny powinny posiadać odpowiednie atesty i homologacje. Zaleca się wykonanie wizji lokalnej przed realizacja zlecenia. Uszkodzone stacje bazowe znajdują się w Miasteczku Śląskim, Jastrzębiu Zdrój, Pszów, Radlin, Radzionków, Pszczyna oraz Siemianowice Śląskie i Knurów.

Wymianę należy przeprowadzić do końca tego roku. O wyborze w 100% zdecyduje cena. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. Oferty należało składać do 6 sierpnia do godziny 11:00 za pomocą platformy zakupowej grupy Tauron.

Źródło: https://swoz.tauron.pl/platform/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń