Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tauron zamawia 27 anten TETRA wraz z montażem

Tauron zamawia 27 anten TETRA wraz z montażem

Spółka Tauron Dystrybucja ogłosiła przetarg na dostarczenie i montaż anten na wieżach radiowych. Chodzi o dostarczenie 27 sztuk anten TETRA na 9 obiektów radiowych. Zamówienie jest pokłosiem silnych wiatrów które wiały na południu Polski w marcu br. osiągający w porywach do 120 km/h. Silny wiatr połączony z intensywnymi opadami deszczu, spowodował łamanie się drzew, które przewracając się uszkadzały linie energetyczne. TAURON zanotował ponad 2 tysiące zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii energetycznych, w tym również niektórych masztów z łącznością radiową TETRA. Najtrudniejsza sytuacja była w województwach małopolskim i śląskim, gdzie wiało i padało najintensywniej.

Przedmiotem wspomnianego zamówienia jest dostawa i wymiana uszkodzonych anten systemu TETRA. Należy dostarczyć 27 sztuk nowych anten dookólnych (typu SCAN-Antenas Base504 plus Jumpber FSJ4-50 lub równoważny) i zamontować na wieżach antenowych o wysokości 40 metrów. Stare anteny należy zutylizować. W każdej z 9 lokalizacji są po 3 anteny do wymiany awaryjnej. Przyjęty typ anteny został użyty wyłączenie w celu opisu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnego rozwiązania pod warunkiem, że parametry są nie gorsze pod względem funkcjonalności.

Wykonawca przygotuje po 2 egzemplarze dokumentacji pomiarowe torów antenowych. Przed przystąpieniem do prac demontażowych należy wyłączyć stacje radiowe BTS pod nadzorem służb łączności. Wykonawca przygotuje harmonogram prac na obiektach wraz z datami wyłączeń stacji. Niedopuszczalne jest wyłączenie więcej niż jednej stacji bazowej TETRA. Nowe anteny powinny posiadać odpowiednie atesty i homologacje. Zaleca się wykonanie wizji lokalnej przed realizacja zlecenia. Uszkodzone stacje bazowe znajdują się w Miasteczku Śląskim, Jastrzębiu Zdrój, Pszów, Radlin, Radzionków, Pszczyna oraz Siemianowice Śląskie i Knurów.

Wymianę należy przeprowadzić do końca tego roku. O wyborze w 100% zdecyduje cena. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. Oferty należało składać do 6 sierpnia do godziny 11:00 za pomocą platformy zakupowej grupy Tauron.

Źródło: https://swoz.tauron.pl/platform/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń