Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ENEA złożyła wniosek o finansowanie projektu TETRA

ENEA złożyła wniosek o finansowanie projektu TETRA

ENEA to kolejna spółka energetyczna, po Tauron Dystrybucja i Energa Operator, która bardzo intensywnie przymierza się do wdrożenia cyfrowego systemu łączności TETRA. Dalida Gepfert, wiceprezes ds. finansowych w Enea, ujawniła w rozmowie z dziennikarzami „Rzeczpospolitej”, że spółka złożyła w PIR (Polskie Inwestycje Rozwojowe) wnioski w sprawie finansowania programu wdrażania inteligentnych liczników oraz projekt systemu łączności dyspozytorskiej TETRA.

Budżet TETRA szacuje się na ok. 100 mln zł, zaś koszt wdrożenia systemu liczników – na 1 mld zł. Omawiane projekty w dalszym ciągu są w fazie koncepcyjnej, a ostateczne decyzje w ich sprawie jeszcze nie zapadły – zaznacza Sławomir Krenczyk, rzecznik spółki.

Próby scalenia i budowy systemu podejmuje się już od jakiegoś czasu, m.in. w roku 2012 przed turniejem piłkarskim EURO. Zarząd Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), zrzeszający zakłady energetyczne, podjął wtedy uchwałę, rekomendującą system TETRA jako najlepszy dla stworzenia systemu łączności dyspozytorskiej dla energetyki. Koszt jego budowy szacowano wtedy na 1 mld zł. Jedyną firmą, wyrażającą wtedy zainteresowanie tym projektem okazał się Tauron Dystrybucja, która z sukcesem wdrożyła system TETRA na części swojego obszaru działania. Obecnie intensywne przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę systemu TETRA trwają w spółce Energa-Operator.

Źródło: Rzeczpospolita

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń