Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ENEA złożyła wniosek o finansowanie projektu TETRA

ENEA złożyła wniosek o finansowanie projektu TETRA

ENEA to kolejna spółka energetyczna, po Tauron Dystrybucja i Energa Operator, która bardzo intensywnie przymierza się do wdrożenia cyfrowego systemu łączności TETRA. Dalida Gepfert, wiceprezes ds. finansowych w Enea, ujawniła w rozmowie z dziennikarzami „Rzeczpospolitej”, że spółka złożyła w PIR (Polskie Inwestycje Rozwojowe) wnioski w sprawie finansowania programu wdrażania inteligentnych liczników oraz projekt systemu łączności dyspozytorskiej TETRA.

Budżet TETRA szacuje się na ok. 100 mln zł, zaś koszt wdrożenia systemu liczników – na 1 mld zł. Omawiane projekty w dalszym ciągu są w fazie koncepcyjnej, a ostateczne decyzje w ich sprawie jeszcze nie zapadły – zaznacza Sławomir Krenczyk, rzecznik spółki.

Próby scalenia i budowy systemu podejmuje się już od jakiegoś czasu, m.in. w roku 2012 przed turniejem piłkarskim EURO. Zarząd Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), zrzeszający zakłady energetyczne, podjął wtedy uchwałę, rekomendującą system TETRA jako najlepszy dla stworzenia systemu łączności dyspozytorskiej dla energetyki. Koszt jego budowy szacowano wtedy na 1 mld zł. Jedyną firmą, wyrażającą wtedy zainteresowanie tym projektem okazał się Tauron Dystrybucja, która z sukcesem wdrożyła system TETRA na części swojego obszaru działania. Obecnie intensywne przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę systemu TETRA trwają w spółce Energa-Operator.

Źródło: Rzeczpospolita

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń