Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ENEA złożyła wniosek o finansowanie projektu TETRA

ENEA złożyła wniosek o finansowanie projektu TETRA

ENEA to kolejna spółka energetyczna, po Tauron Dystrybucja i Energa Operator, która bardzo intensywnie przymierza się do wdrożenia cyfrowego systemu łączności TETRA. Dalida Gepfert, wiceprezes ds. finansowych w Enea, ujawniła w rozmowie z dziennikarzami „Rzeczpospolitej”, że spółka złożyła w PIR (Polskie Inwestycje Rozwojowe) wnioski w sprawie finansowania programu wdrażania inteligentnych liczników oraz projekt systemu łączności dyspozytorskiej TETRA.

Budżet TETRA szacuje się na ok. 100 mln zł, zaś koszt wdrożenia systemu liczników – na 1 mld zł. Omawiane projekty w dalszym ciągu są w fazie koncepcyjnej, a ostateczne decyzje w ich sprawie jeszcze nie zapadły – zaznacza Sławomir Krenczyk, rzecznik spółki.

Próby scalenia i budowy systemu podejmuje się już od jakiegoś czasu, m.in. w roku 2012 przed turniejem piłkarskim EURO. Zarząd Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), zrzeszający zakłady energetyczne, podjął wtedy uchwałę, rekomendującą system TETRA jako najlepszy dla stworzenia systemu łączności dyspozytorskiej dla energetyki. Koszt jego budowy szacowano wtedy na 1 mld zł. Jedyną firmą, wyrażającą wtedy zainteresowanie tym projektem okazał się Tauron Dystrybucja, która z sukcesem wdrożyła system TETRA na części swojego obszaru działania. Obecnie intensywne przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę systemu TETRA trwają w spółce Energa-Operator.

Źródło: Rzeczpospolita

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń