Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Aplikacja firmy Sepura usprawnia pracę brytyjskich policjantów

Aplikacja firmy Sepura usprawnia pracę brytyjskich policjantów

Brytyjska policja z hrabstwa Greater Manchester (GMP) z powodzeniem wdraża w swoich radiotelefonach TETRA aplikację do przesyłania krótkich informacji (Short Data Application, SDA), stworzoną na zamówienie przez firmę Sepura.

Pozwala ona funkcjonariuszom na zapisywanie informacji w formie elektronicznej podczas zatrzymań i rewizji. Sepura opracowała tę aplikację w ścisłej współpracy z GMP i firmą Northgate. Dzięki niej policjanci nie muszą już ręcznie wprowadzać danych podczas interwencji, co nie tylko oszczędza czas i pieniądze, lecz także podnosi jakość owych danych, czyniąc je bardziej przydatnymi dla potrzeb dochodzeniowych.

Wprowadzona w 2010 roku ustawa o bezpieczeństwie i zwalczaniu przestępczości (Crime and Security Act) zobowiązuje wszystkich funkcjonariuszy policji do zapisywania kluczowych informacji podczas zatrzymywania i przeszukiwania osób: powodu zatrzymania osoby i odnoszącego się do tego przepisu prawnego, jej narodowości, daty i czasu zatrzymania oraz szczegółów tożsamości funkcjonariusza. Co więcej, GMP zdecydowała się ponadto rejestrować efekt każdego zatrzymania – czy osoba została aresztowana, wezwana przed sąd, czy tylko udzielono jej pouczenia. Tradycyjne zapisywanie tych informacji wiązało się z większym nakładem pracy, wydłużając każdą interwencję, wystawiając funkcjonariuszy na ryzyko i stwarzając możliwość wielu pomyłek – przy samym sporządzaniu notatek i wprowadzaniu ich do centralnej bazy danych.

Sepura-TETRA-SRH3900-Stop-and-Search-App.jpgSDA to jedna z rosnącej liczby aplikacji radiowych firmy Sepura, opracowywanych w celu sprostania wzrastającym potrzebom użytkowników na transmisję danych w ramach ich sieci TETRA. Poza SDA Sepura oferuje również aplikacje wykorzystujące statusy oraz WAP.

Sepura przeanalizowała zarówno swoje radiotelefony, jak i sam standard TETRA pod kątem zdolności do zbierania danych, dochodząc do wniosku, że funkcja SDS (Short Data Service) obecna w radiotelefonach z powodzeniem sprawdzi się w tym zadaniu. Dzięki temu aplikacja SDA całkowicie spełnia wymagania GMP, jednocześnie minimalizując ilość sprzętu, jaki musi mieć przy sobie funkcjonariusz.

Rozwiązanie to działa na zasadzie serii poleceń w formie menu, pozwalających funkcjonariuszowi GMP zapisać wszystkie szczegóły przeprowadzanej interwencji przy pomocy radiotelefonu Sepura. Działa ono znakomicie od strony użytkownika, lecz GMP potrzebowała również jego integracji z własną bazą danych. Tą częścią zajął się Northgate, dostawca systemów back-office współpracujący z firmą Sepura.

Jeden z funkcjonariuszy biorący udział w sześciomiesięcznych testach nowej technologii, skomentował: „Ten system to jak dotąd najbardziej efektywna, łatwa w użytku i oszczędzająca czas metoda, jaką stosowałem przez niemal osiem lat służby w policji”.

John Buttress, główny inspektor projektu Stop Search (zatrzymanie i przeszukanie) Greater Manchester Police w Bolton, powiedział: „Opinie na temat testów były niezwykle pozytywne, nowy system jest łatwy w użytku, wydajny i szybki oraz pomaga poprawiać bezpieczeństwo funkcjonariuszy. Co ciekawe, wygląda na to, że miał też duży wpływ na wzmocnienie pozytywnego wizerunku policji w opinii publicznej.”

„Sepura jest zaszczycona możliwością przyczynienia się do usprawnienia pracy funkcjonariuszy oraz oszczędności pieniędzy GMP. Od kiedy przeszedłem z policji do firmy Sepura, chętnie poszukuję sposobów, w jakie technologia może wspomóc tę służbę, a SDA pomaga i policji, i obywatelom”, dodał Jonathan Hamill, dyrektor regionalny w firmie Sepura.

Źródło: www.sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń