Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Aksel dostarczył system TETRA dla portu lotniczego w Lublinie

Aksel dostarczył system TETRA dla portu lotniczego w Lublinie

Spółka Aksel, wiodący integrator profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w Polsce, dostarczyła oraz uruchomiła system łączności TETRA na potrzeby Portu Lotniczego Lublin-Świdnik. Firma Aksel złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na „Dostawę i instalację systemu radiowej łączności dyspozytorskiej w technologii TETRA”. Wartość projektu to 587 140,50 zł brutto.

W ramach zamówienia wdrożono stację bazową TETRA oraz 150 radiotelefonów, w tym w wersji ATEX oraz specjalizowane akcesoria firmy SAVOX umożliwiające pracę służbom naziemnym w środowisku podwyższonego hałasu. Przedmiotem dostawy były dwie autorskie konsole dyspozytorskie ConSEL, dzięki którym osiągnięto znaczącą poprawę wydajności procesów zarządzania pracą na terenie lotniska.  

Aplikacja dyspozytorska umożliwia integrację lotniskowego systemu TETRA z systemami pracującymi w standardzie DMR oraz zapewnia bezproblemową komunikację z analogowymi systemami łączności PSP i innych służb odpowiedzialnych za działania w sytuacjach kryzysowych.  

Eksperci Aksel zaprojektowali i zbudowali system TETRA uwzględniając potrzebę stabilności i nieprzerwane działanie systemu. Ponadto system został zaprojektowany tak, by jego ewentualna przyszła rozbudowa poprzez dołączenie kolejnych stacji bazowych nie stanowiła najmniejszego problemu. Na potrzeby projektu eksperci Aksel wykonali prace projektowo-budowlane, a także przeprowadzili szkolenia dla użytkowników systemu.

System został oddany na kilka tygodni przed oficjalnym otwarciem Portu w połowie grudnia 2012.

„Nowoczesna architektura systemu TETRA jest gwarancją jego niezawodności i stabilności, a jednocześnie bezpieczeństwa i elastyczności, dzięki czemu w pełni odpowiada na wszystkie potrzeby związane z zarządzaniem tak dużym i skomplikowanym obiektem jak lotnisko.” – powiedział Dariusz Adamczyk, Wiceprezes Aksel Sp. z o.o. „Jest to już nasze trzecie wdrożenie systemu TETRA w obszarze lotnictwa cywilnego co potwierdza naszą wiodącą pozycję w branży radiokomunikacji profesjonalnej.”

Źródło: www.aksel.com.pl fot: portlotniczy.lublin.pl

O firmie Aksel Sp. z o.o. ( www.aksel.com.pl )
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola. Frima Aksel dostarczyła również systemy TETRA dla firmy GTL LOT operującej na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice Airport w Pyrzowicach.

Lotnisko-Lublin-logotyp.pngPort Lotniczy Lublin-Świdnik http://www.airport.lublin.pl/ został oficjalnie otwarty 17 grudnia 2012 roku. Był to moment wieńczący dwuletni okres jego budowy a także czas planowania i organizowania inwestycji, począwszy od 1999 roku, kiedy to formalnie powstała spółka Port Lotniczy Lublin S.A. Koszt inwestycji szacuje się od 350 do 400 milionów a uroczystość podpisania aktu erekcyjnego miała miejsce 15 listopada 2010 roku.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń