Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airwave testuje łączność powietrzną TETRA przed olimpiadą

Airwave testuje łączność powietrzną TETRA przed olimpiadą

cycling-london-olympic-2012-mid.jpgAirwave, wiodący brytyjski dostawca łączności o znaczeniu krytycznym dla służb publicznych, z powodzeniem przeprowadził testy sieci łączności, która będzie używana podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. System ten wykorzysta m.in. sprzęt retransmisyjny zainstalowany na pokładzie lekkich samolotów do obsługi trzech wyścigów kolarskich.

Jak twierdzi Martin Benké, dyrektor ds. usług sieciowych Airwave w Wielkiej Brytanii, „Wyścigi kolarskie, które odbędą się podczas olimpiady są pewnego rodzaju wyzwaniem dla nas, ze względu na długość tras i możliwe problemy logistyczne, a także problemy związane z zarządzaniem ruchem w sieci”.

„Uruchomiliśmy rozwiązanie techniczne, które opierać się będzie na stacjach retransmisyjnych pracujących na pokładzie dwóch lekkich samolotów przemieszczających się nad trasą wyścigu i zapewniających tym samym łączność użytkownikom w terenie z ośrodkiem dowodzenia. Dodatkowo przesyłać one będą, za pośrednictwem technologii VOIP, wszystkie komunikaty do komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Canary Wharf”.

„Uruchomiliśmy także dodatkowe dwie ruchome stacje bazowe, które zapewnią zasięg w wielu obiektach: jedną w Hampton Court Palace, a drugą w Box Hill. Obie będą połączone z główną siecią Apollo”.

Oprócz tego, uruchomiony został niezależny i tymczasowy analogowy system radiowy VHF/UHF. Korzystać z niego będzie konwój towarzyszący wyścigowi kolarskiemu i ośrodek dowodzenia tej imprezy. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu w dziedzinie łączności, zasięg prywatnej sieci TETRA zwanej Apollo został zwiększony przy okazji testów odbywających się 14 sierpnia 2011 roku.

Najlepsi kolarze z całego świata przejadą przez 6 gmin Londynu. Wyścig wystartuje i zakończy się na alei Mall w Londynie. Mężczyźni ścigać się będą w sobotę 28 lipca 2012 roku na trasie o długości 250 km, a kobiety w niedzielę 29 lipca 2012 roku na trasie o długości 140 km.

Olimpijski kolarski wyścig na czas, zarówno mężczyzn jak i kobiet, odbędzie się w środę pierwszego sierpnia 2012. Wystartuje z Hampton Court Palace, przejedzie przez gminy Londynu Richmond i Kingston, a także przez gminę Elmbridge miasta Surrey.

Źródło: https://www.airwavesolutions.co.uk/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń