Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airwave testuje łączność powietrzną TETRA przed olimpiadą

Airwave testuje łączność powietrzną TETRA przed olimpiadą

cycling-london-olympic-2012-mid.jpgAirwave, wiodący brytyjski dostawca łączności o znaczeniu krytycznym dla służb publicznych, z powodzeniem przeprowadził testy sieci łączności, która będzie używana podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. System ten wykorzysta m.in. sprzęt retransmisyjny zainstalowany na pokładzie lekkich samolotów do obsługi trzech wyścigów kolarskich.

Jak twierdzi Martin Benké, dyrektor ds. usług sieciowych Airwave w Wielkiej Brytanii, „Wyścigi kolarskie, które odbędą się podczas olimpiady są pewnego rodzaju wyzwaniem dla nas, ze względu na długość tras i możliwe problemy logistyczne, a także problemy związane z zarządzaniem ruchem w sieci”.

„Uruchomiliśmy rozwiązanie techniczne, które opierać się będzie na stacjach retransmisyjnych pracujących na pokładzie dwóch lekkich samolotów przemieszczających się nad trasą wyścigu i zapewniających tym samym łączność użytkownikom w terenie z ośrodkiem dowodzenia. Dodatkowo przesyłać one będą, za pośrednictwem technologii VOIP, wszystkie komunikaty do komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Canary Wharf”.

„Uruchomiliśmy także dodatkowe dwie ruchome stacje bazowe, które zapewnią zasięg w wielu obiektach: jedną w Hampton Court Palace, a drugą w Box Hill. Obie będą połączone z główną siecią Apollo”.

Oprócz tego, uruchomiony został niezależny i tymczasowy analogowy system radiowy VHF/UHF. Korzystać z niego będzie konwój towarzyszący wyścigowi kolarskiemu i ośrodek dowodzenia tej imprezy. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu w dziedzinie łączności, zasięg prywatnej sieci TETRA zwanej Apollo został zwiększony przy okazji testów odbywających się 14 sierpnia 2011 roku.

Najlepsi kolarze z całego świata przejadą przez 6 gmin Londynu. Wyścig wystartuje i zakończy się na alei Mall w Londynie. Mężczyźni ścigać się będą w sobotę 28 lipca 2012 roku na trasie o długości 250 km, a kobiety w niedzielę 29 lipca 2012 roku na trasie o długości 140 km.

Olimpijski kolarski wyścig na czas, zarówno mężczyzn jak i kobiet, odbędzie się w środę pierwszego sierpnia 2012. Wystartuje z Hampton Court Palace, przejedzie przez gminy Londynu Richmond i Kingston, a także przez gminę Elmbridge miasta Surrey.

Źródło: https://www.airwavesolutions.co.uk/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń