Krakowski ośrodek oprogramowania Motorola Solutions organizuje po raz 11 konkurs Diversity. Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest „Zaprogramuj swojego własnego robota„. Motywem zaś są innowacyjność oraz ekologia – uczestnicy konkursu będą programować roboty i projektować ich obudowy.

Uczniowie liceów startujący w konkursie mogą zaprogramować swojego własnego robota w ramach konkursu organizowanego przez Krakowskie Centrum Oprogramowania Motorola Solutions.
Konkurs Diversity jest podzielony na dwa etapy. W pierwszej fazie konkursu drużyny – pracujące pod opieką nauczyciela – mają za zadanie stworzenie algorytmów i zaprojektowanie obudowy robota. Zespoły konkursowe, które zaprojektują najbardziej innowacyjne, zgodne z regulaminem i ekologiczne roboty, zostaną zaproszone na imprezę finałową, która odbędzie się w czerwcu br. w Krakowie.
Finałowe prace będą oceniane w następujących kategoriach:
– najbardziej innowacyjny robot;
– najlepszy robot – zwycięzca zawodów mini sumo;
– robot najbardziej przyjazny dla środowiska.
„Konkurs Diversity to doskonała okazja, by pokazać, że informatyka nie musi być koniecznie „męska”. Pragniemy przełamać te stereotypy i udowodnić, że w świecie IT jest miejsce dla kobiet. Wierzymy, że tegoroczna edycja Diversity będzie, ze względu na swoją niecodzienną formułę, wyjątkowo atrakcyjna dla uczestników” – mówi Jacek Drabik, Country Manager, Motorola Solutions Polska.
Zaproszenie od udziału w „Diversity 2012”
Więcej o konkursie na stronie: http://diversity.pl/




