Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Stowarzyszenia TETRA

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Stowarzyszenia TETRA

Phil Kidner, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA) ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska po jedenastu latach piastowania tej funkcji. Jego następcą został Tony Gray – założyciel i pierwszy przewodniczący roboczej grupy Critical Communications Broadband Group (CCBG). Jest to grupa robocza wewnątrz TCCA, która reprezentuje organizacje zainteresowane przyszłością łączności krytycznej w oparciu o standardy szerokopasmowe.

Phil Kidner kierował Stowarzyszeniem TETRA w okresie znaczącego rozwoju i zmian. Podczas gdy rynek TETRA i innych standardów wąskopasmowych odnotowywał stabilny wzrost, szerokopasmowa komunikacja o znaczeniu krytycznym stawała się dopiero widoczna na horyzoncie technologicznym.

Pod przewodnictwem Phila Kidner’a Stowarzyszenie TETRA w pełni angażowało się – w imieniu swoich członków i wszystkich użytkowników końcowych – w rozwój standardu oraz zapewnienie interoperacyjności między dotychczasowymi, wąskopasmowymi rozwiązaniami a przyszłościowymi, szerokopasmowymi systemami – zarówno w odniesieniu do użytkowników biznesowych – jak i tych, którzy realizują zadania o znaczeniu krytycznym.

„Dzięki zaangażowaniu Phila Stowarzyszenie bardzo się rozwinęło. Oprócz ciągłego rozwoju standardu TETRA i zapewnieniu silnego rynku dla branży, TCCA stało się partnerem reprezentacyjnym (Market Representation Partner, MRP) 3GPP. Na początku bieżącego roku współpracowaliśmy z ETSI w celu implementacji krytycznych funkcji znanych ze standardu TETRA (mission-critical push to talk – MCPTT) w rozwiązaniach szerokopasmowych. Dziękujemy Philowi za całokształt prac nad budową profilu naszego stowarzyszenia jako uznanego organu ekspertów ds. łączności krytycznej.” – powiedział Mladen Vratonjic, Prezes TCCA.

W imieniu wszystkich członków stowarzyszenia, Tony Gray będzie rozwijał naszą zdolność do reprezentowania i umacniania społeczności radiokomunikacyjnej. Tony będzie też nadzorował dalsze udoskonalanie i promowanie standardu TETRA na świecie. Jedną z jego kluczowych ról będzie zapewnienie ciągłego wpływu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju komunikacji krytycznej opartej o standard LTE.

W świecie łączności mobilnej i krytycznej Gray jest dobrze znaną i szanowaną postacią z ponad 40 letnim doświadczeniem. Przez ponad 20 lat pracował jako niezależny konsultant dla użytkowników łączności o znaczeniu krytycznym, ciał standaryzacyjnych, organów regulacyjnych i przedsiębiorstw. Odegrał kluczową rolę w projektowaniu systemów łączności i sterowania dla systemów bezpieczeństwa publicznego i ochrony w wypadku klęsk żywiołowych (PPDR), transportu oraz innych powiązanych sektorów na całym świecie. Obecnie jest zatrudniony w firmie konsultingowej P3 Communications, uznanego eksperta łączności mobilnej.

Czym jest TCCA?
TCCA logoTCCA (TETRA and Critical Communications Association) jest stowarzyszeniem zrzeszającym ponad 160 organizacji zajmujących się radiokomunikacją kryzysową. TETRA jest obecnie najdoskonalszym systemem wąskopasmowym, pozwalającym na utrzymywanie łączności głosowej w warunkach krytycznych. Z kolei TEDS (TETRA Enhanced Data Service) pozwala na transmisję danych z prędkością zbliżoną do uzyskiwanej w sieciach EDGE. Dzięki temu możliwa jest transmisja zdjęć, obrazów telewizyjnych oraz map. Pracujemy nad udoskonaleniem standardu TETRA, tak by oparte na nim systemy znalazły więcej zastosowań i rozpowszechniły się na światowym rynku. Więcej informacji na temat TCCA na stronie www.tandcca.com.

Źródło: https://tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń